روند جدید طراحی داخلی سال 2023 برای تزئین اتاق نشیمن شما

اتاق نشیمن شما معمولاً قلب خانه شماست که در آن با عزیزان خود و میهمانانتان وقت می‌گذرانید و پس از یک روز طولانی استراحت می‌کنید. با ورود به سال جدید، طبیعی است که بخواهید فضای زندگی خود را به‌روز کنید و تازه بخشید. خوشبختانه، سال 2023 با مجموعه‌ای از روندهای جذاب طراحی داخلی در خدمت شماست که می‌توانند دکوراسیون اتاق نشیمن شما را به سطح بالاتری برسانند. از دیوارهای با اثر گذار تا فلزات مختلط، دکورهای قدیمی تا طراحی بیوفیلیک، روندهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. در این مطلب، برخی از جدیدترین روندهای طراحی داخلی را برای اتاق نشیمنتان در سال 2023 بررسی خواهیم کرد که به شما کمک می‌کنند تا فضای مدرن، شیک و دوست‌داشتنی‌ای ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: مشارکت در ساخت تهران

همانطور که به سال جدید وارد می‌شویم، زمان آن رسیده تا فضای زندگی‌مان را به‌روز کنیم و طراحی داخلی جدید و جذاب سال 2023 می‌تواند دکوراسیون اتاق نشیمن شما را به سطح بالاتری برساند. در ادامه، برخی از جدیدترین روندهای طراحی داخلی را که می‌توانید به آن‌ها روی بیاورید تا به اتاق نشیمنتان یک نگاه تازه و مدرن ببخشید، بررسی خواهیم کرد.

دیوارهای بیانیه:

دیوارهای بیانیه در چند سال اخیر مد شده‌اند، اما در سال 2023 آنها بیشتر و جرات‌آمیزتر و رنگارنگ‌تر از همیشه خواهند بود. در نظر داشته باشید که دیواری با رنگ شاد یا دیوار کاغذ دیواری با الگوهای جرات‌آمیز اضافه کنید. این دیوارهای بیانیه به اتاق نشیمن شما شخصیتی خاص می‌بخشند.
رنگ‌های خاکی:

در سال 2023، رنگ‌های خاکی به دلیل تأثیر دلنشین و دعوت‌کننده‌شان محبوبیت فراوانی دارند. شما می‌توانید با انتخاب مبلمان، لوازم جانبی و دکوراسیون با رنگ‌های خاکی‌مانند زرد سوخته، سبز زیتونی، بژ شنی، و مایل به قهوه‌ای، رنگ‌های خاکی را در اتاق نشیمن خود به کار ببندید.
مواد طبیعی:

مواد طبیعی مانند چوب، نی، و ویکر همچنان در سال 2023 در صنعت طراحی داخلی غالب خواهند بود. شما می‌توانید با انتخاب مبلمان، فرش، و دکوراسیون از این مواد تهیه شده، مواد طبیعی را در اتاق نشیمن خود به کار ببندید. این مواد به علاوه اینکه بافت و گرمای خود را به اتاق شما اضافه می‌کنند، پایدار و دوستدار محیط زیست هستند.

فلزات مختلط:
ترکیب فلزات دیگر دیگر به عنوان خطای طراحی شناخته نمی‌شود. در سال ۲۰۲۳، می‌توانید فلزاتی مانند طلا، برنج و نقره را با یکدیگر ترکیب کنید تا طرح منحصر به فرد و مدرنی در اتاق پذیرایی خود ایجاد کنید. با این حال، بهتر است این فلزات را به گونه‌ای تعادل داده شوند که یکدیگر را تکمیل کنند، نه به رقابت بیافتند.

دکوراسیون وینتیج:
دکوراسیون وینتیج در سال ۲۰۲۳ دوباره بازگشته و این به معنای تنها داشتن مبلمان قدیمی نیست. شما می‌توانید با انتخاب اکسسوری‌هایی مانند بیشه‌ها، نگهدارنده شمع و لامپ‌ها دکوراسیون وینتیج را در اتاق پذیرایی خود به کار ببرید. این قطعات شخصیت و جذابیتی را به اتاق پذیرایی شما اضافه می‌کنند.

طراحی بایوفیلیک:
طراحی بایوفیلیک شامل عناصر طبیعی مانند گیاهان و نور طبیعی در فضای زندگی شما است. در سال ۲۰۲۳، طراحی بایوفیلیک به عنوان یک روند اصلی، با تمرکز برای ایجاد محیط زندگی سالم و طبیعی بیشتر به مردم جذب می‌شود. شما می‌توانید با اضافه کردن گیاهان درون منزل، استفاده از مواد طبیعی و حداکثر استفاده از نور طبیعی، طراحی بایوفیلیک را به اتاق پذیرایی خود اضافه کنید.

مبلمان منحنی:
مبلمان منحنی در سال ۲۰۲۳ با شلوغی بزرگی مواجه خواهد بود. از مبلمان‌های منحنی شده تا میزهای قهوه‌ای گرد، این قطعات یک لمس از ظرافت و شیکی به اتاق پذیرایی شما اضافه می‌کنند. همچنین، مبلمان منحنی حس جریان و حرکتی در فضای زندگی شما را ایجاد می‌کند.

قطعات دست ساز:

قطعات دست ساز، منحصر به فرد، دست ساز و بی نظیر هستند. آنها شخصیت و شخصیتی را به اتاق نشیمن شما اضافه می کنند در حالی که از صنایع دستی محلی پشتیبانی می کنند. شما می توانید با انتخاب سفال دست ساز، سبد بافته شده و دیگر اشیای دکوراسیون دست ساز، قطعات دست ساز را به نشیمن خود اضافه کنید.

الگوهای جریانی:

هر چند دیوارهای بیان کننده محبوب هستند، الگوهای جریانی نیز در سال ۲۰۲۳ یک روند بزرگ هستند. اضافه کردن الگوهای جریانی جریانی به دکوراسیون نشیمنی شما، می تواند جذابیت و عمق بصری را اضافه کند.

کمینه گرایی:

کمینه گرایی یک روند بلندمدت است و در سال ۲۰۲۳ نیز ادامه دارد. مبلمان ساده و عملی، طرح های رنگی نیوترال و فضاهای بی درهم ورزی، می توانند اتاق نشیمن شما را هوایی، فضایی و آرام کننده بکنند.

ترکیب بافت ها:

ترکیب بافت ها یکی دیگر از روندهایی است که در سال ۲۰۲۳ به دنبال آن هستید. شما می توانید با ترکیب موادی مانند ولوت، چرم و کرکی جعبه ای به نشیمن خود عمق و تضاد بدهید.

طرح‌های رنگی تاریک:

در سال 2023، طرح‌های رنگی تاریک به شکل بیشتری محبوبیت پیدا کرده‌اند، به خصوص رنگ‌های یغمايی مانند نیوی، زمردی و بورگاندی که متمرکز بر آن‌هاست. این رنگ‌ها می‌توانند حس تئاتری و اصالتی را به اتاق نشیمن شما بخشند.

چراغ‌های نورپردازی:

نورپردازی یکی از جنبه‌های اساسی هر اتاق نشیمن است و در سال 2023، چراغ‌های نورپردازی با طرح‌های مجسمه‌سازی شده، به مرکز توجه خواهند رسید. از چراغ‌های آویز تا لامپ‌های کف، چراغ‌های نورپردازی مجسمه‌سازی شده می‌توانند لمسی هنری به اتاق نشیمن شما اضافه کنند.

قالی‌های لایه‌لایه:

طرح قالی‌های لایه‌لایه، یک روندی است که در سال‌های اخیر به محبوبیت رسیده و در سال 2023 نیز به ادامه آن پرداخته خواهد شد. با لایه‌لایه کردن قالی‌های با بافت‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف، می‌توانید عمق و گرمایی به اتاق نشیمن خود اضافه کنید.

دکوراسیون شخصی‌سازی شده:

دکوراسیون شخصی‌سازی شده به اضافه کردن لمس‌های منحصر به فرد و شخصی به اتاق نشیمن شما می‌پردازد. از عکس‌های خانوادگی تا اثر هنری و یادگاری‌های سفر، استفاده از دکوراسیون شخصی‌سازی شده می‌تواند شخصیت و گرمایی به اتاق نشیمن شما اضافه کند.

کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری یکی از مد‌هایی است که در سال 2023 بازگشت پیدا خواهد کرد. از الگوهای جرات‌آمیز تا پایان‌های بافت دار، انتخاب کاغذ دیواری می‌تواند عمق و جذابیتی را به دیوارهای اتاق نشیمن شما اضافه کند.
مبلمان چندکاره:

همانطور که بیشتر افراد برای کار و تحصیل از خانه استفاده می‌کنند، مبلمان چندکاره به طور گسترده‌تری محبوب می‌شود. از تخت‌های نیمه‌تخت تا اوتومان‌هایی با قابلیت ذخیره‌سازی، استفاده از مبلمان چندکاره می‌تواند فضای اتاق نشیمن شما را به حداکثر برساند و کاربردی تر کند.
سیاه و سفید:

ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید، جاودانه و کلاسیک است و در سال 2023 به عنوان یکی از مد‌های اصلی ادامه خواهد داشت. این ترکیب می‌تواند یک اتاق نشیمن شیک و مدرن ایجاد کند و با اضافه کردن جزئیاتی مثل بالشتک و نقاشی‌ها به رنگ‌های دیگر، آسان شود.

در نتیجه، روند طراحی داخلی برای سال ۲۰۲۳ گزینه‌های گسترده‌ای برای تزیین و بهبود اتاق پذیرایی شما ارائه می‌دهد. چیزی برای هر کس وجود دارد، از رنگ‌ها و الگوهای جسورانه تا قطعات وینتیج و فلزات مختلط. انتخاب روندهایی که با شما هم‌رنگ هستند و با سبک و سلیقه شما هماهنگ هستند، مهم است.  اتاق پذیرایی شما باید شخصیت و انفرادیت شما را منعکس کند، بنابراین ما خدمات طراحی داخلی شخصی‌سازی شده را ارائه می‌دهیم تا به شما در به واقعیت پیوستن رؤیای خود کمک کنیم. از طراحی کامل تا بروزرسانی‌های ساده، تیم طراحان ما با شما همکاری می‌کنند تا یک فضای زیبا و کارامد را برای سال‌ها بسازید که عاشق آن خواهید شد.

منبع: https://housemilldesign.com

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

آرت دکو

طراحی داخلی آرت دکو

طراحی داخلی پایدار

طراحی داخلی پایدار: انتخاب مواد و شیوه های دوستدار محیط زیست 2023

روانشناسی فضا

روانشناسی فضا