لواسان

لواسان یکی از شهرستان های شمیرانات در استان تهران است که مرکز لواسانات به شمار می رود در اصطلاح عامیانه لواسان را لواسون می گویند به دلیل فاصله کم از تهران، ویلاسازی در لواسان برای تهرانی ها بسیار محبوب است و لواسان به عنوان قطعه ای از بهشت ​​شناخته می شود.

ویلاسازی در لواسان یکی از خدمات تخصصی خانه سازان می باشد. ساخت و طراحی ویلا در لواسان مراحل مختلفی دارد اما در طول پروژه تمامی برنامه ریزی ها طبق نظر کارفرما انجام می شود. شرکت هوم سازان با تجربه و ارتباطات خود بهترین خدمات خود را از ابتدا تا پایان پروژه ساخت و طراحی ویلا به کارفرما ارائه می دهد. ارائه خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت هدف اصلی خانه سازان می باشد.

لواسان منطقه ای خوش آب و هوا و ییلاقی است که در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد و به دلیل چشم انداز عالی و زیبای آن، رودخانه جاجرود و دریاچه زیبای منطقه تاریک لواسان نیز به چشم می خورد.

برای ساخت ویلا در لواسان زمین و مشخصات آن اعم از مساحت و چشم انداز مهم است. در لواسان هر چه سطح زمین بالاتر باشد دید بهتری دارد. بهترین منظره لواسان منظره سد است و بیشتر ویلاها منظره سد دارند. در منطقه لواسان هر چه بالاتر بروید قیمت ریال بالاتر می رود. به عنوان مثال می توان به منطقه ای مانند عسلک اشاره کرد که مرتفع ترین نقطه لواسان است و همچنین در یک منطقه شهری قرار دارد.

لواسان در 11 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد و به همین دلیل نزدیک ترین منطقه خوش آب و هوا و ییلاقی به تهران است به همین دلیل ساخت ویلا در لواسان اهمیت دارد.

فاصله اتوبان لواسان تا بابایی حدود 7 کیلومتر است که در کمتر از 30 دقیقه می توان به آن رسید.

جمعیت لواسان حدود 20 هزار نفر است

لواسان جاذبه های گردشگری زیادی دارد

سد لتیان

پارک جنگلی تلو

کوه زینکوه

گردنه قوچک

رودخانه جاجرود

آبشار ناران

کوه بندک

رودخانه کند

رودخانه لواسان

رودخانه کند

پارک جنگلی لتیان

ساخت ویلا در لواسان

به طور کلی ویلا ما را به یاد طبیعت و محیط زیبا و جذاب می اندازد و به نوعی ویلا ما را به هم نزدیک می کند و با طبیعت یکی می شود.

به خاطر داشته باشید که ساخت ویلا وظایفی مانند ساختن هر ساختمانی دارد. ویلاسازی در لواسان به دلیل داشتن آب و هوای عالی و اقامتگاه تابستانی و همچنین نزدیک بودن به تهران از محبوبیت بالایی برخوردار است. ویلا با توجه به منطقه جغرافیایی و اقلیم این منطقه طراحی و ساخته شده است. ساخت ویلا در لواسان نیز به دلیل آب و هوای خوب این منطقه بسیار پرطرفدار است و به دلیل نزدیک بودن به تهران مکان بسیار خوبی برای تفریح ​​و استراحت است. و یک نکته که بسیار مهم است این است که نوع کاربری ویلا نیز مهم است.

بعضی برای سرمایه گذاری ویلا می سازند عده ای برای عکاسی ویلا می سازند و عده ای نیز برای لذت بردن از زیبایی.طبیعت و استراحت در کنار خانواده. .

 

فاکتورهای مربوط به زمین

در مورد خود زمین فاکتورهای مختلفی وارد می شود، مثلاً مهم این است که زمین از نظر ابعاد مستطیل یا مربع باشد و ذوزنقه ای نباشد. طبیعتاً این موضوع بر زیبایی کار نیز تأثیر می گذارد، اگرچه در عمل دید خلاقانه مهندس طراح می تواند ساختمان بسیار خاص و زیبایی را به ما بدهد. یکی دیگر از عوامل مرتبط با زمین، خط ترافیک است. به عنوان مثال ممکن است زمین صعب العبور باشد و در داخل طرح بافت شهری باشد که هزینه را برای کارفرما افزایش می دهد. حفاری در مناطق مرتفع نیز به پول بیشتری نیاز دارد زیرا حفر زمین معمولاً ارزان تر از شکافتن سنگ ها است.

مراحل ساخت ویلا در لواسان

پس از تایید نقشه های معماری و سازه توسط مهندس و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح جهت پذیرش ساخت ویلا، با امتیاز طبق نقشه جهت تعیین حدود انجام شود. بعد از علامت گذاری با گچ، نقاط علامت گذاری شده را گچ کاری می کنیم.

خاکبرداری

 

در این مرحله شناخت نوع خاک ضروری است و با نظر ناظر خاکبرداری با بیل مکانیکی انجام می شود.

تسطیح خاک

25-10 سانتی متر خاک حفاری شده توسط لودر یا بیل به صورت دستی انجام می شود که دلیل آن شل شدن دانه های خاک و جدا شدن آنها از یکدیگر توسط شانه های بیل یا لودر می باشد.

بتن مگر

5 الی 10 سانتی متر از طبقه همکف بتن ریزی می شود به جز با بتن عیار 150 با قالب فلزی یا چوبی در محل فونداسیون و در صورت اجرای فونداسیون ساختمان رادیه جنرال کل محوطه آرماتور را بتن ریزی می کنیم.

قالب گذاری

ریخته گری به روش های مختلفی از جمله فلز و فایبرگلاس اجرا می شود. اگر قالب گیری با چوب و فلز و یا با لایه های فایبرگلاس ساخته شده باشد، ابتدا باید آرماتوربندی انجام شود.

رامکا

پس از بتن ریزی فونداسیون سازه در صورت بتنی بودن 4 میلگرد به اندازه ستون به نام رامکا گره خورد.

قالب گذاری ستون ها

قالب ستون از فلز و چوب ساخته شده و بتن ریزی در محل مشخص شده انجام می شود و برای جلوگیری از جدا شدن دانه ها در زمان بتن ریزی ارتفاع بتن ریزی نباید از 1 متر بیشتر باشد و برای جلوگیری از لرزش و ضربه چکش در گوشه و کنار بتن ریزی تا آخر کار او پیش می رود. بعد از گذشت 48 ساعت از بتن ریزی آخرین ستون شروع به باز کردن قالب ستون ها می کنیم و توجه داشته باشید که قبل و بعد از بتن ریزی باید با روغن سوخته چرب شود و قالب ها بعد از بتن ریزی سطح صافی پیدا کنند.

شمع گذاری و میلگرد گذاری

در زیر پودرهای بتن از شمع های فلزی و چوبی استفاده می شود. قالب گیری سقف ها نیز انجام می شود.

تیرچه گذاری و یونولیت

پس از نصب آویزها، تیرچه ها طبق نقشه راه اندازی می شوند و فاصله محور تا محور تیر به طور کلی باید 48 سانتی متر باشد.

قالب گذاری دور سقف

پس از نصب تیرچه و اینولیت قالب های دور سقف با سیم بسته می شود و سیم های حرارتی روی سقف به دستور مهندس با میلگرد 6 یا 8 بسته می شود و با آرماتور نواری به فاصله دور انجام می شود. از 30 سانتی متر با Fil 105. 2 بسته است.

دیوار چینی

پس از نصب سقف، شروع به گذاشتن یک لایه استر سیمان در اطراف آن و یک لایه عایق رطوبتی روی آن می کنیم و دور تا دور ساختمان و داخل آن را با بلوک، آجر یا خاک رس دیوار می کشیم.

نازک کاری

پس از اتمام دیوار چینی، گچ کاری را شروع می کنیم و پس از اتمام گچ کاری لوله کشی آب و گاز و یراق آلات داخل دیوارها، سپس سرامیک و کاشی حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه به پایان می رسد. پس از اتمام گچ بری و نصب کاشی در سرویس بهداشتی و حمام، کلید و پریزها قرار داده می شود و در نهایت واحد رنگ آمیزی می شود و نمای ساختمان مطابق طرح و تایید نهایی مشتری ساخته می شود.

طراحی ویلا در لواسان چگونه صورت می‌گیرد؟

برای اینکه بتوانید یک ویلای ارزان قیمت را به صورت مجلل طراحی کنید، باید از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید. شرکت معماری و طراحی ویلا هیرادانا با داشتن تیمی مجرب و مهندسین حرفه ای برای طراحی ویلا در لواسان و سایر مناطق، ابتدا زمین و امکانات مختلف اطراف زمین و راه های دسترسی را مورد بررسی قرار می دهد، سپس به شناسایی شخصیت کارفرما و خانواده و نیازهای آنها می پردازد. شروع به طراحی ویلا کنید. این کار باعث می شود که نتیجه و ویلایی که اجرا و ساخته می شود از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و رضایت بیشتر مشتریان را جلب کند. همچنین در صورتی که تمامی مراحل به درستی و با زمان بندی مجدد انجام شود، هزینه ها نیز کاهش می یابد زیرا هر هزینه در مکان مناسب و بدون اتلاف هزینه می شود.

طراحی ویلا در لواسان

انتخاب سبک های مختلف ساخت ویلا در لواسان به سلیقه کارفرما و انتخاب معمار بستگی دارد. برای طراحی و ساخت ویلا یک معمار مانند یک کارگردان قسمت های مختلف ویلا را طراحی می کند. طبیعتاً معمار هر چه آزادی بیشتری داشته باشد خلاقیت بیشتری خواهد داشت اما در نهایت طبق اصول کار و نیازسنجی کارفرما طرح خود را پیش می برد.

طراحی خارجی ویلا

علاوه بر موقعیت مکانی ویلا و مساحت آن، نمای بیرونی ویلا بسیار مهم است. استفاده از انواع سنگ های زینتی، رنگ های مناسب و درب مناسب، همگی از عوامل مهم در طراحی ویلا در لواسان هستند. اولین چیزی که توجه بیننده را به خود جلب می کند طراحی بیرونی است و به خصوص برای کسانی که قصد فروش ویلا خود را دارند باید مهم باشد که نمای بیرونی ویلا باید ذهن بیننده و مشتری را تحت تاثیر قرار دهد. شکل نمای ساختمان در زیبایی آن تاثیر بسزایی دارد; امروزه در ویلاها از اشکال زیادی مانند مستطیل و دایره و گردویی کلاسیک سقف شیبدار استفاده می شود که می توانید هر کدام از طرح ها را بنا به سلیقه خود انتخاب کنید. استفاده از نورهای کوچک در نمای ساختمان می تواند به زیبایی ویلای شما کمک کند. معمولا سعی می شود برای نمای ویلا از بهترین و بهترین محصولات استفاده شود که علاوه بر زیبایی از ماندگاری خوبی نیز برخوردار باشد. سپس به مهمترین قسمت کار یعنی طراحی داخلی ویلا می پردازیم.

طراحی داخلی ویلا

در طراحی ویلا در لواسان قسمت داخلی بسیار مهم است. ویلا از قسمت های مختلفی تشکیل شده که به هر قسمت توجه ویژه ای می طلبد و زیبایی یک قسمت را نباید فدای قسمتی دیگر کرد. در، پله، شیشه، دکوراسیون داخلی و غیره. از عناصر مهم دکوراسیون داخلی ویلا هستند. در ادامه مهمترین عوامل مورد بررسی قرار می گیرد.

 

طراحی ویلا در لواسان در دو سبک مدرن و کلاسیک

در منطقه لواسان، ویلاها به سبکی مدرن و کلاسیک طراحی و ساخته می شوند. در طراحی ویلاهای مدرن در لواسان، نمای رومی در کنار سایر عناصر طراحی مدرن قرار گرفته است. مثلاً محوطه سازی و استفاده از مصالحی مانند چوب ترم، بتن اکسپوز، ترکیب سیمان با چوب و شیشه. در این سبک طراحی معمولا از زوایای 90 درجه و اشکال مربعی استفاده می شود.

در سبک کلاسیک سعی می شود حس طبیعی تری را القا کند به همین دلیل از مصالحی مانند چوب و سنگ در ساخت ویلاهای سبک کلاسیک بیشتر استفاده می شود. از انواع سنگ ها برای ساخت آثار مختلف مانند مجسمه، ورودی، سنگ فرش و فضای سبز استفاده می شود.

تفاوت سبک های طراحی ویلا در لواسان

اصول سازه بین سبک های طراحی از فونداسیون گرفته تا اسکلت سقف و تیغه ها یکسان است. تفاوت بین سبک ها در میانه سفتی ساختمان ظاهر می شود. گرچه طراح و معمار از قبل اطلاعات لازم را دارند، اما ساختمان تا مرحله سفت کاری سبک خاصی ندارد. در واقع ساخت سازه برای همه سبک ها ثابت است اما متریال انتخاب شده و طرح هایی که طراح به مشتری پیشنهاد می کند در کنار سلیقه مشتری قرار می گیرد تا در نهایت منجر به تطابق بین عناصر داخلی و بهینه سازی شود. از فضا بنابراین در ساخت و طراحی ویلا در لواسان هارمونی و هماهنگی بین عناصر مختلف چه در محوطه سازی و چه در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است.

انواع سبک های ویلاسازی در لواسان :

طراحی ویلا سبک های متفاوتی دارد و هر کدام از این سبک ها ویژگی های متفاوتی دارند. در واقع می توان توضیح داد که هر سبکی با این ویژگی ها شناسایی می شود. تفاوت در سبک ها به افراد با سلایق مختلف اجازه می دهد تا ویلایی به دلخواه خود داشته باشند. برخی از این سبک ها عبارتند از:

 طراحی ویلا به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین سبک ها در معماری و طراحی است و با وجود اینکه سال هاست که وجود دارد، هنوز هم یکی از سبک های محبوب است. ویلاهایی که به سبک کلاسیک ساخته می شوند اغلب برای ثروتمندترین افراد که زمین های بسیار بزرگ دارند در نظر گرفته شده است. زیرا این سبک از شکوه خاصی برخوردار است و برای اینکه بتواند خود را به خوبی بیان کند نیاز به فضا و ابعاد بزرگ دارد. از ویژگی های این سبک می توان به استفاده از رنگ های گرم مانند کرم، قهوه ای، بژ، استفاده از ستون ها در دکوراسیون داخلی و طراحی نما، استفاده از متریال هایی مانند چوب و سنگ، توجه به ایجاد نظم و تعادل با رعایت موارد فوق اشاره کرد. تقارن وی استفاده از بسیاری از لوازم جانبی و…

 طراحی ویلا به سبک مدرن

سبک مدرن نیز یکی از محبوب ترین سبک های معماری و دکوراسیون است. اگرچه چند سالی از حضور او در عرصه معماری و هنر می گذرد اما توانسته نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کند. از ویژگی های این سبک می توان به استفاده از اندازه های مکعبی و مربعی، ایجاد زیبایی با سادگی، استفاده از رنگ های روشن و خنثی و … اشاره کرد. این ویژگی ها باعث شده است که ویلاهایی که به این سبک ساخته شده اند، مد روزتر باشند و برای مدت طولانی در بازار باقی بمانند.

طراحی ویلا به سبک مینیمال

سبک مینیمال شباهت های زیادی در طراحی و اجرا به سبک مدرن دارد، اما ویژگی های متمایز زیادی نیز دارد. طراحی ویلا به سبک مینیمال را می توان گفت دارای ویژگی های متنوعی از جمله سادگی طراحی، استفاده از یک یا دو متریال در طراحی نما و دکوراسیون داخلی، استفاده از رنگ های خنثی و روشن با تنوع کم، استفاده از اندازه های مختلف به ویژه سایزهای انعطاف پذیر. و … نقل شده .

ایده طراحی

مشتری یک قطعه زمین منحصر به فرد با منظره ای پانوراما از دریاچه، دره و منظره ای باشکوه خریداری کرده بود. با این حال، شیب بیش از حد زمین، طراح را با چالشی دشوار مواجه کرد. ویلا باید در زمینی با اختلاف ارتفاع 20 متر واقع شود. اولین چالش طراحی ویلا با توجه به منظره اطراف بود به گونه ای که با وجود نمای چشم انداز اطراف، تمامی فضاهای خصوصی ویلا لواسان از دید پنهان باشد. غیر از آن، مالک قبلی بخشی از زمین را کاوش کرده بود. ایده اصلی طراحی ویلا استفاده از شیب طبیعی زمین بود. طراحی ویلا بر اساس حداقل گودبرداری بوده است. در نتیجه ویلا در دل شیب موجود قرار گرفت. ویلا لواسان از چندین باکس جدا شده از یکدیگر تشکیل شده و بالکن های سرپوشیده ای ایجاد می کند که نمای بیرونی محوطه خصوصی ویلا را مسدود می کند. مکانی مانند این شایسته معماری است که به هر جزئیات احترام بگذارد. به همین دلیل طراحی ویلایی این پروژه فوق العاده است. باز شدن طبقات مختلف که فضاهای نشیمن داخلی و خارجی را ادغام می کند.

طراحی پله‌ها

تمامی ویلاها در سطح بالایی قرار دارند. پله ها پل ارتباطی بین ویلا و محوطه هستند و با ورود به ویلا این پله ها نمایان خواهند شد. بنابراین برای زیباتر شدن کار باید از سنگ های تزئینی و نورپردازی مدرن در راه پله استفاده کرد. باید توجه داشته باشید که پله ها مسیرهای پر رفت و آمدی هستند و در ساخت و طراحی آنها باید از مصالح مرغوب استفاده شود. قرار دادن گل و گیاه در کنار پله ها نیز به زیبایی بیشتر کمک می کند.

 قرار دادن درب مناسب

درب نقطه ورود به ویلا است و می تواند تخیل فضای داخلی را در ذهن فرد ایجاد کند. در صورت مشاهده درب نامناسب و بی کیفیت در ابتدای ورودی ویلا بدون توجه به کیفیت فضای داخلی، این نکته منفی از بین نمی رود. برعکس، اگر از درب ورودی زیبا و باکیفیت استفاده کنید، می توانید ذهن دیگران را درگیر خود کنید و آنها مدام فضای داخلی شما را بر اساس مدل درب ورودی تصور کنند. می توانید از درهای چوبی یا حتی شیشه ای بسیار بلند استفاده کنید. اما باید توجه داشت که طراحی داخلی باید با طراحی درب شما مطابقت داشته باشد.

محیط بیرونی ویلا

قبل از ورود به ویلا ابتدا محیط خارجی ویلا را بررسی می کنیم. معمولا اولین و بهترین گزینه ای که هنگام طراحی ویلا در لواسان به ذهن طراحان می رسد استفاده از آب در این فضا است. انواع آب نماها، استخرها و امکاناتی از این دست، نمای بیرونی ویلای شما را بسیار شیک می کند و تمامی نیازهای شما در رابطه با داشتن ویلا برآورده می شود. رنگ آمیزی مناسب این محیط نیز نقش مهمی دارد. همچنین می توانید اتاق هایی را در خارج از ویلا در نظر بگیرید که بتوانید ساعت ها در آن استراحت کنید. برای زیباتر شدن این منطقه از گل ها و درختان بلند استفاده کنید. هر چه ترکیب آب و این گیاهان عمیق تر باشد، ویلای شما زیباتر می شود.

رنگ‌آمیزی داخلی

یک ویلای معمولی به دلیل مساحت زیاد نباید افراد را با استفاده از رنگ های یکنواخت خسته کند. تضاد مناسبی بین رنگ دیوار و لوازم و مبلمان خود ایجاد کنید. استفاده از رنگ های خنثی و سرد در دیوارها و برعکس رنگ های گرم روی زمین و اکسسوری ها می تواند چشم ها را خیره کند. البته مراقب باشید که از رنگ های مختلف زیاد استفاده نکنید.

لوازم جانبی چشم‌نواز

این یکی از نکات دیگر در طراحی ویلا در لواسان است. ویلاها دقیقاً مکان مناسبی برای هدیه دادن لوازم جانبی پر زرق و برق و گران قیمت هستند. از استفاده از آنها به عنوان بخشی از دکوراسیون خود نترسید. استفاده از چوب، روکش های طلایی و لوسترهای تزیینی بزرگ ایده های بسیار مناسبی برای استفاده در طراحی ویلا می باشد.

اتاق‌های مخصوص

ویلا فضای بزرگی است و برای تعطیلات و تفریح ​​می باشد. پس تا می توانید از امکانات آن استفاده کنید. اتاقی را برای بازی و سرگرمی خود اختصاص دهید و رنگ و طرح خاصی را برای آن در نظر بگیرید. همچنین قسمت هایی مانند تماشای فیلم، مطالعه و ورزش هر کدام طراحی خاص خود را دارند که باید به آن ها توجه کنید.

نورپردازی

یکی از نکات مهم در طراحی یک مکان نورپردازی آن است. اگر نقاط تاریک و تاریک در محیط ویلای شما زیاد باشد، زیبایی کلی ویلا از بین می رود. در عوض با نورپردازی مناسب نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنید. می توانید از لوستر، لامپ، چراغ سقف کاذب و … استفاده کنید. برای بهترین نورپردازی در ویلای شما سعی کنید بخیه های خاصی را با رنگ های تیره و کم نور برای شرایط خاص مناسب کنید. مثل سینما یا اتاق بازی.

دکوراسیون کلی

در طراحی ویلا در لواسان باید گفت که چیدمان لوازم خانگی و همچنین محل قرارگیری اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی و آشپزخانه بسیار مهم است. نباید کل فضای ویلا را با مبلمان یا وسایل دیگر اشغال کنید. همچنین در انتخاب محل توالت، حمام و آشپزخانه بسیار دقت کنید. اگر ویلا دو طبقه است اتاق خواب ها را به طبقه بالا منتقل کنید.

 

 انواع ویلاها در لواسان :

  • ویلاهایی با سقف های شیروانی

با توجه به اینکه لواسان یکی از مناطق باران خیز تهران است، بسیاری از ویلاها سقف شیروانی دارند تا از آسیب دیدن ویلا بر اثر بارندگی در طول سالیان سال جلوگیری کنند. این سقف ها امکان انتقال آب باران را به خوبی از پشت بام به زمین فراهم می کند و در این صورت وزن بارندگی روی سقف احساس نمی شود.

  •  کلبه های چوبی

کلبه های چوبی از همان ابتدا طرفداران زیادی داشت. ساخت این کلبه ها در مناطق جنگلی و مرطوب بسیار محبوب بوده و هست. می توان گفت امروزه با توجه به طراحی های خلاقانه معماران می توان کلبه هایی با طرح های جدید و مدرن را در مناطق مختلف اجرا کرد. لواسان به دلیل آب و هوای خوب و طبیعت بکر یکی از مناطقی است که می توانید این سبک کلبه ها را در دل خود جای دهید.

  • ویلاهای لوکس

همانطور که گفتیم لواسان یکی از مناطقی است که ثروتمندان و هنرمندان علاقه زیادی به داشتن ویلا دارند و به همین دلیل می توان گفت که ویلاهای ساخته شده در این منطقه بیشتر دارای طراحی های منحصر به فرد و مجلل هستند. می توان گفت در این منطقه ویلاهای مجلل زیادی وجود دارد که همگی روی یکدیگر تاثیر گذاشته و ارزش زمین و املاک را به شدت افزایش داده اند.

  • ویلاهای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس در واقع ویلاهایی هستند که علاوه بر طبقه همکف دارای یک طبقه دیگر نیز هستند. این نوع ویلاها بسیار محبوب هستند و می توان گفت ویلاهای زیادی به این سبک ساخته می شوند. در واقع دوبلکس بودن ویلا این امکان را به ویلا می دهد که دید بهتری نسبت به مناظر اطراف و از طرفی کیفیت فضاها داشته باشد.

طراحی ویلا در لواسان به صورت لاکچری با هزینه ی کم

برای اینکه بتوانید یک ویلای ارزان قیمت را به صورت مجلل طراحی کنید، باید از یک تیم حرفه ای کمک بگیرید. شرکت معماری و طراحی ویلا هیرادانا با داشتن تیمی مجرب و مهندسین حرفه ای برای طراحی ویلا در لواسان و سایر مناطق، ابتدا زمین و امکانات مختلف اطراف زمین و راه های دسترسی را مورد بررسی قرار می دهد، سپس به شناسایی شخصیت کارفرما و خانواده و نیازهای آنها می پردازد. شروع به طراحی ویلا کنید. این کار باعث می شود که نتیجه و ویلایی که اجرا و ساخته می شود از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و رضایت بیشتر مشتریان را جلب کند. همچنین در صورتی که تمامی مراحل به درستی و با زمان بندی مجدد انجام شود، هزینه ها نیز کاهش می یابد زیرا هر هزینه در مکان مناسب و بدون اتلاف هزینه می شود.

شرکت طراحی ویلا در لواسان

هوم سازان به عنوان شرکت طراحی و ساخت ویلا در لواسان نیازسنجی اولیه را بر اساس زمین متعلق به کارفرما انجام می دهد و سپس طراحی شروع می شود. در این بین، اگر کارفرما طرح های قانونی را آغاز کرده باشد، برای تکمیل پروژه زمان می برد. با اخذ مجوزهایی مانند انشعاب آب، برق، گاز و تلفن به مجوز شهرداری که یکی از پروژه های طولانی مدت و پر زحمت می باشد اقدام شود. در کنار پروسه صدور مجوز، اقداماتی در خصوص مسائل طراحی و مهندسی انجام می شود تا با صدور مجوز، نقشه ها و جزئیات کامل آماده راه اندازی شود.

مراحل ساخت ویلا در لواسان

اولین مرحله طراحی است. طراحی با توجه به سلیقه و نیاز کارفرما و نوع استفاده از محیط تعیین و بهینه می شود.

مرحله بعدی پی ریزی و راه اندازی سازه و سقف است مرحله بعدی تیغه چینی و قرار دادن سفت و نازک کاری عمومی است

مرحله بعدی خاکبرداری است که بسته به برآورد و اندازه سازه انجام می شود.

در این مرحله اگر سطح سنگ است و کثیف نیست، سنگ ها باید شکافته شوند تا سطح صافی برای پی داشته باشد.

در عین حال مهلت های برآورد شده برای توسعه و نصب فضای سبز با توجه به فصل انجام می شود.

چرا  صالحی  در لواسان متخصص است؟

مزیت صالحی نسبت به سایر رقبا در منطقه لواسان، تخصص آن در برنامه ریزی و هماهنگی تیمی است. ما در خانه سازان بر اساس شرایط اقتصادی و تورم موجود از این تخصص به نفع کارفرما استفاده می کنیم. مزیت دیگر تجربه خانه سازان و تعداد پروژه های اجرا شده در زمینه ویلاسازی در شمال شرق تهران و لواسان است. پشتیبانی کاری طولانی مدت کار را برای سازندگان خانه و کارفرمایان آسان تر می کند.

کلام پایانی

برای طراحی ویلا در لواسان باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. از نمای بیرونی ساختمان گرفته تا فضای داخلی، این امر نیازمند برنامه ریزی بسیار دقیق و جامع است. در این مطلب سعی کرده ایم نکات مهم این طراحی را به شما بگوییم. اگر قصد دارید از ویلا برای خود استفاده کنید، بهتر است با کمک افراد متخصص شروع به طراحی ویلا به دلخواه خود کنید. اگر قصد فروش دارید، باید بهترین عوامل را برای جذب مشتری در طراحی خود در نظر بگیرید. از استخر گرفته تا طراحی داخلی و بالکن و استفاده از بهترین متریال.