شکل‌گیری طراحی داخلی طی ویروس کرونا

چگونگی شکل‌گیری طراحی داخلی طی ویروس کرونا، به عبارتی این ویروس باعث شده تا در روابط ما با خانه، کار و تفریح تغییراتی رخ دهد. هفت ماه پس از شیوع ویروس کرونا، ببینید که چگونه این تغییرات تاثیر گذاشته‌اند.

در ماه ژانویه، ما ۱۰ روند طراحی داخلی را مشخص کرده بودیم که در سال ۲۰۲۰ حاکم خواهند بود. اگر چه ما روندهایی را مانند استفاده از سرامیک با طرح دلخواه، شکل‌های آلی و جزئیات شیب‌دار پیش‌بینی کرده بودیم، اما نتوانستیم پیش بینی کنیم که چگونه ویروس کرونا رابطه ما با خانه را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

هفت ماه پس از شیوع، ما به طراحان داخلی مراجعه کردیم تا ببینیم که ویروس کرونا چگونه طراحی داخلی را تغییر داده است. اولویت های مشتریان چیست و چه روندهای جدیدی به دنبال آن پدیدار شده است؟ به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۰، بازتابی بیشتر به عملکرد و انعطاف‌پذیری در کنار ظاهر و زیبایی وجود دارد، چرا که به دنبال یک وضعیت جدید در حال جابجایی هستیم.

  1. دفاتر خانگی سنگین

برای بسیاری از ما، کار کردن از خانه از یک فواید کمی به یک فرمان شرکت تبدیل شده است، زیرا دفاتر سنتی هنوز هم بسته هستند. به گزارش طراح داخلی جسیکا هلگرسون، “دفتر ما دفاتر خانگی را برای دهه ها طراحی می کند، اما هر کس فکر می کرد که مشتریان ما واقعاً در آنجا کار خواهند کرد، منظورم این است که واقعاً واقعاً پنج روز در هفته، هفته در هفته، ماه در ماه؟”

اکثر مشتریانی که به دنبال یک اتاق کار خانگی بودند، تصورشان این بود که فضایی بیشتری را برای پرداختن به قبض‌ها، چک کردن ایمیل‌ها یا پیدا کردن یک رسپی نیاز دارند. اما حالا، اتاق کار خانگی با سطوح کار بزرگ، صندلی‌های راحت کاری و فضای بسیار بیشتری برای ذخیره سازی، برای پشتیبانی از استفاده بسیار بیشتر بهبود یافته است.

  1. فضاهای یادگیری از راه دور

همراه با این تحولات، با توجه به اینکه مدارس نیز به طور مشابه به پلتفرم مجازی منتقل شده‌اند، داشتن چند فضای کاری مجزا در خانه برای کاهش حواس پرتی الزامی شده است. آیا این یک اتاق کاری در خانه یا یک محیط یادگیری از راه دور در یک فضای بزرگ‌تر است، مشتریان به یک فضای کاری روشن برای هر کسی در خانه نیاز دارند.

“اکنون، بسیاری از افراد نیاز به فضایی اختصاصی با مرزهای مشخص (و شاید درب های صوتی با رتبه بندی صدا) برای رسیدن به کار عمیق را متوجه شده‌اند”، معمار متیو هافت در یک پست درباره مرز آینده توصیف می‌کند. “اتاق کار در خانه ممکن است فضای بزرگ سنتی بلوطی نباشد. اما مبلمان جدید ممکن است این فضاها را شبیه به اشیاء یا پادها کند که در پشت باغ یا به گاراژ وصل شده اند.”

اتاق کودک و اتاق بازی در این تصویر به کودکان جوان یک خانواده اختصاص داده شده است و با کابینت‌های داخلی مجهز شده است که به مخفی کردن برهم‌خورد و نامنظمی کمک می‌کند. هافت این میز برجسته را طراحی کرده است که به شکل مارکر برش داده شده و شکل ایالت میزوری را دارد. سقف اتاق دارای جزئیات انتزاعی از نقاشی‌های توماس هارت بنتون است.

  1. تمرکز جدیدی بر روی ورودی

اخیراً ورودی ها، فواید، و مناطق لباسشویی بیشتر توجهات را به خود جلب کرده‌اند چرا که افراد بیشتر به حفظ محیط های بهداشتی و تقسیمات شفاف بین داخل و خارج توجه می کنند.

“تمرکز تجدید شده ای بر سراسر نقاط ورودی، مثل فواید و مناطق لباسشویی که به شخص اجازه می دهد که از دنیای بیرون وارد شود، کفش هایش را بیرون بیاندازد و دستش را بشوید”، می گوید هافت. “به طور مسلم این فضاها به هیچ وجه جدید نیستند، اما ما یک تاکید تجدید شده بر روی طراحی آنها خواهیم دید. آنها رشد خواهند کرد و بسیار قابلیت های بیشتری را خواهند داشت. و درخواست بی‌ادبانه برای خواهان خارج کردن کفش های خود دیگر بی‌ادبانه نخواهد بود… فقط قبول شده نرمال خواهد بود.”

  1. طراحی بایوفیلیک

از پنجره‌ها و درهای بزرگ که به داخل فضای بیرون نگاه می‌کنند، به گیاهان و رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت، طراحی که ارتباط ما با محیط زیست را افزایش می‌دهد، برای افزایش سلامت روانی و جسمی در زمانی که در خانه‌هایمان محکم شده‌ایم، کلیدی خواهد بود.

«ارتباط قوی‌تر با طبیعت در این دوره، به ویژه برای ساکنان شهر، ضروری شده است،» می‌گوید طراح نینا بلیر. «برای خانه‌ها به عنوان مکان‌های پناه و ایمنی، باید رنگ‌هایی را انتخاب کنیم که آرامش، آسایش و ارتباط با طبیعت را ترویج می‌دهند [همچنین] بافت‌هایی که کمتر درباره نمایش و بیشتر درباره راحتی و پوشیدگی هستند.»

  1. امکانات الهام گرفته از هتل ها

از آنجایی که سفرها و برنامه های تفریحی هنوز به طور گسترده متوقف هستند، مالکان خانه دنبال راه هایی هستند تا خانه را به عنوان مکانی برای استراحت ویژه کنند و به این منظور، به سرویس هایی همچون حمام های اسپا و مکان هایی برای استراحت با الهام از طراحی هتل ها، اولویت می دهند.

  1. پارتیشن های خلاقانه

با اکثر فعالیت های روزانه ما در خانه محدود شده است، اهمیت داشتن فضاهای جداگانه برای فعالیت های مختلف، شیب افزایشی به طرح فضای باز کامل داده است. پارتیشن ها و دیوارهای جداکننده، به تعریف فضاها برای استفاده انعطاف پذیر کمک می کنند.

  1. اتاق های چندمنظوره

مالکان خانه از فضاهایی که کاربری آنها پایین است مثل سراهای زیرزمینی، اتاق های خواب و گاراژها استفاده می کنند و آنها را به عنوان فضاهای اضافی برای ورزش، تماشای فیلم و سایر فعالیت هایی که خانواده را در طول یک وبا سرگرم می کند، بازتعریف می کنند.

  1. مناطق سرگرمی خارجی

با توجه به اینکه رستوران ها، بارها و مکان های دیگر برای حضور در آنها مشکل و یا به طور کلی بسته شده اند، خانه و حیاط پشتی ما به عنوان مراکز جامعه برای دوستان و خانواده ها در فاصله اجتماعی مسئولیت پذیر ایفای نقش می کنند.

“فضاهای زندگی خارجی خانه، کمبود تجربه های خارجی را جبران می کنند و باعث برگزاری تجمعاتی ایمن با دوستان و همسایگان می شود”، توماس شرر، مدیر عامل شرکت معماری و طراحی SHED می گوید.