8 نکته برای طراحی اتاق‌های کودکان

طراحی اتاق‌های کودکان و ایجاد فضایی برای بازی و رشد فرزندانتان می‌تواند یک تجربه خوشایند باشد. اما این همزمان می‌تواند یک چالش باشد. زیرا یک اتاق زیبا و کارآمد که کودک شما هم اکنون و در سال‌های آینده دوست داشته باشد، یک سفارش بسیار بلند است!

آیا به یک مشاوره کوچک نیاز دارید؟ ما شما را پوشش داده ایم. این مجموعه مفید از اتاق های کودکی فوق العاده و نکات حرفه ای در زمینه تزئین طراحی شده است تا به شما کمک کند نیازهای فعلی و آینده فرزندتان را شناسایی کرده و به شما امکان بدهد تعادلی مهم بین عملی و فوق العاده زیبا برقرار کنید. بگیرید که از ابتدا شروع می‌کنید یا به امید بهبود یک فضای موجود هستید، مطمئناً در اینجا نسبت به الهام بخشی آن چیزی خواهید یافت!

1. سادگی را حفظ کنید
در مورد اتاق کودکان، کمتر معمولاً بیشتر است. با حفظ دکور ساده و کاهش فرشته ها، فضای بیشتری برای بازی و ارائه پسماندهای خالص که می‌توان در هنگام رشد فرزندان شما به راحتی به روز کرد.
ouf3dCu9P0YYGrb9++7f8HnKQCn9TlgTsAAAAASUVORK5CYII=
این یافته ساده اما جذاب در اینستاگرام بازی را در اولویت قرار داده و به دور از دیگر اشیاء، فضای بازی بیشتری را فراهم می کند. تخت خوابی با قاب خانه در سطح زمین همچنین به عنوان منطقه بازی استفاده می شود و قفسه باز باعث می شود که اسباب بازی های مورد علاقه به عنوان تزئینات دلپذیر استفاده شوند.
2. تمرکز بر بازی
برای ایجاد اتاقی که کودک شما عاشقش خواهد بود، سعی کنید بر روی چیزی که بیشتر از همه دوست دارد، یعنی بازی، تمرکز کنید!
این جواهر اینستاگرامی شیرین با داشتن یک گردشگر داخلی، یک حوضچه توپ و یک تخت با قاب خانه شبیه سازی شده، تاکیدی بر سرگرمی با حفظ سبک دارد.
می‌خواهید عنصری از شادی به طراحی خود اضافه کنید؟ یک دیوار تخته‌سیاه یا گالری هنری آسان برای به‌روزرسانی را در نظر بگیرید تا فرزند شما بتواند خلقیات مورد علاقه خود را نمایش دهد. دیوار صخره‌ای داخلی، لغزش تخت خواب تخت‌های چندطبقه یا شبکه حمل و نقل آویزان از سقف همچنین گزینه‌های بسیار خوبی هستند که باعث تشویق بازی می‌شوند و در عین حال کمک به سوزاندن همه آن انرژی اضافی قبل از خواب می‌کنند.

3. استفاده بهینه از فضای کودک شما

به طوری که با یک اتاق کوچک یا تخیل بزرگ کار می‌کنید، استفاده بهینه از فضای کودک شما امری ضروری است.

VDc6zlFfts9Ei4V77dm+cNBB7b8Bjsm0FTvmTnkAAAAASUVORK5CYII=

این تخت پشتیبان، که توسط کارا لورن برجسته شده است، فضای قابل استفاده را در این اتاق کودکی ساده و مدرن دو برابر می‌کند و یک منطقه بازی اضافی را ایجاد می‌کند که به راحتی می‌توان آن را به یک کتاب‌خانه یا منطقه نشیمنی برای یک نوجوان آینده تبدیل کرد.

4. دو برابر استفاده از فضای ذخیره‌سازی

از اسباب بازی‌ها، بازی‌ها و کتاب‌هایشان تا لباس‌هایشان که در اندازه‌های مختلف هستند، بچه‌ها با خودشان زیادی چیز دارند.

آیا نیاز به کمک در نظم‌دهی به این همه چیز دارید؟ قرار دادن قلاب، قفسه‌های کتابی کنار دیوار، کاسه‌های ذخیره‌سازی زیر تخت و مبلمان با فضای داخلی ذخیره‌سازی یکی از بهترین گزینه‌ها هستند که می‌تواند فضای ذخیره‌سازی شما را دو برابر کند.

نصب ریل دوم در کمد لباس کودک شما، نیز روش آسانی برای افزایش فضای ذخیره‌سازی شما است.

5. با رنگ بازی کنید
کودکان از رنگ ها خیلی خوششان می‌آید، اما انتخاب رنگ مناسب ممکن است مشکل باشد. البته که بچه شما اکنون شاید همه چیز رنگ صورتی گرم دوست داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که بعداً همینطور باشد، و فکر به رنگ‌آمیزی کل اتاق در چندین سال کوتاه برای هر کسی که با رنگ‌ها مشکل دارد، کافی است.

دنبال یک راه حل بلندمدت هستید؟

6. اضافه کردن الگو و بافت

آیا می‌دانید چه چیزی باعث می‌شود اتاق‌های کودکانه که در پینترست می‌بینید، به این شکل جذاب باشند؟ استفاده دقیق از الگو و بافت احتمالاً به دلیل آن است.

این ابزارهای تزئینی که اغلب فراموش شده‌اند، برادران کم‌توجه رنگ هستند. این‌ها به عنوان سلاح راز طراحان حرفه‌ای می‌توانند با اضافه کردن تنها چند عنصر، اتاق را از جا اندازد به جاهای فوق‌العاده زیبا و جذابی تبدیل کنند.

b9tCGJpzPNbFQAAAABJRU5ErkJggg==

این اتاق نوزادی زیبا و سیاه و سفید از Winter and Daisy، یک نمونه کامل از استفاده از ترکیبی قدرتمند از لایه های بافتی غنی و الگوی گرافیکی جسور، بدون هیچ گونه رنگی برای ایجاد یک فضای تعادل‌یافته و جذاب بصری است.

7. دستان و ذهن کوچک را مشغول نگه دارید

اگر فضای کافی دارید، یک محل کار برای کودک شما ضروری است. فراهم کردن محلی برای رنگ کردن و خلق، نه تنها فرزندتان را سرگرم می‌کند بلکه ممکن است به توسعه فیزیکی و ذهنی آن‌ها کمک کند. وقتی کودک شما بزرگ‌تر شود، محل کار شخصی برای او مفید خواهد بود و به عنوان یک مکان ساکت برای مطالعه و انجام تکالیف مدرسه هم می‌تواند مفید باشد.