محاسبه دقیق میزان کمیسیون مشارکت در ساخت + مثال واقعی

یکی از سوالات مهم مالکان و سازندگان، نرخ و درصد کمیسیون املاک برای مشارکت در ساخت و ساز است. اما آیا باید به آژانس املاک مراجعه کرد؟ چگونه می توانید کار مشارکت در ساخت و ساز را حرفه ای تر انجام دهید؟ در این مقاله به تمامی سوالات شما در مورد تعرفه و میزان کمیسیون مشارکت در ساخت پاسخ خواهیم داد. با ما بمان.

تعرفه کمیسیون مشارکت در ساخت و ساز در قانون

اتحادیه املاک تهران در مصوبه شهریور 99 میزان حق مشارکت را تعیین کرد. در این مصوبه حداکثر مبلغ کمیسیون معادل 0.2 درصد ارزش کل قرارداد برای مشارکت در ساخت هر یک از طرفین قرارداد تعیین شده است. با این حال، برخی بنگاه های معاملات ملکی و واسطه ها درصدهای متفاوتی را برای این قرارداد دریافت می کنند. در ادامه این مقاله سعی شده است تمامی نکاتی که در مورد میزان پورسانت باید بدانید را بیاوریم و برای درک بهتر چند نمونه از پروژه های واقعی نیز آورده شده است.

آیا باید به آژانس املاک مراجعه کنید؟

اول از همه بدانید که نیازی به سفر به شرکت ندارید. علت انعقاد قرارداد در بسیاری از پروژه های مشارکت ساختمانی در شرکت املاک، واسطه گری شرکت و معرفی سازنده از طرف شرکت می باشد. املاک و مستغلات به عنوان واسطه سازنده را به مالکان معرفی می کند و مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کند. اما بهترین راه حل این است که علاوه بر پروژه ساختمانی، از افراد متخصص در زمینه های فنی، حقوقی و اقتصادی نیز استفاده شود.

گروه ساختمانی باتیس با استفاده از تخصص لازم، نه تنها تا پایان قرارداد، بلکه تا پایان پروژه نیز در کنار سازنده و مالکان خواهد بود. انعقاد قرارداد حرفه ای از نظر فنی، حقوقی و اقتصادی، پیش بینی سود و ارائه گزارش قبل از شروع پروژه، داوری اختلافات، نظارت بر پیشرفت پروژه و ارائه گزارش به درخواست مالکان و بسیاری از خدمات دیگر به شما کمک می کند تا با آرامش کامل و با بیشترین سود ممکن در ساخت شرکت کنید. برای تماس با کارشناسان Engsalehi فرم زیر را پر کنید.

سازنده بیشتر هزینه های کمیسیون برای مشارکت در ساخت ملک را پرداخت می کند

عرف مشارکت در ساخت و ساز این است که بیشتر پورسانت توسط سازنده پرداخت می شود. دلیل آن این است که زمین ها و املاکی که قصد شرکت در آن را دارند محدود است. از طرفی بسیاری از سازندگان به دنبال پروژه هستند. بنابراین، شرکت های املاک برای جلب رضایت مالکان، کمیسیون کمتری دریافت می کنند. البته در ازای پورسانت پرداختی نیز باید انتظار خدمت داشته باشند. خدماتی مانند داوری و انعقاد قرارداد حرفه ای زیر نظر مشاوران فنی (مهندسین عمران و معمار مجرب)، حقوقی (وکیل پایه یک دادگستری) و اقتصادی (کارشناسان اقتصاد مهندسی) می تواند سایر هزینه ها را کاهش دهد. ضمناً در این صورت تا حد امکان از زیان های احتمالی جلوگیری می شود.

میزان پورسانت بر اساس میزان خدمات ارائه شده است

کمیسیون بسته به میزان خدمات ارائه شده متفاوت است. حداقل خدمات ارائه شده برای قرارداد مشارکت در ساخت، انعقاد قرارداد حرفه ای زیر نظر کارشناسان است که در بسیاری از موارد رعایت نمی شود. اگر می خواهید عناصر قرارداد مشارکت حرفه ای ساخت و ساز را ببینید، مقاله زیر را بخوانید.

داوری در اختلافات پروژه، نظارت پروژه، تحلیل فنی و اقتصادی و تعیین میزان سود قبل از شروع پروژه و خدمات مشابه (که در قسمت خدمات باتیس به تفصیل توضیح داده ایم) بخشی از خدمات مشارکت در ساخت می باشد. این سرویس میزان پورسانت را افزایش می دهد اما می تواند ریسک مشارکت در ساخت و ساز را کاهش دهد و میزان سود را افزایش دهد.

محتوای اصلی: مبلغ تقریبی کمیسیون مشارکت در ساخت + مثال واقعی

این تعداد به خدمات ارائه شده بستگی دارد، هزینه پروژه، محل پروژه و حتی گاهی اوقات ویژگی پروژه در یک منطقه می تواند بر کمیسیون تأثیر بگذارد. در اینجا چند نمونه از پروژه های مختلف آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا ایده ای از نرخ کمیسیون داشته باشید. پاسخ این سوال که هزینه مشارکت در ساخت چقدر است را می توانید در مثال های زیر مشاهده کنید.

مثال اول: زمینی در مازندران به مساحت 300 متر مربع و ارزش هر متر زمین معادل 110 میلیون تومان. در این منطقه مجوز 5 طبقه به زمین داده می شود. درصد مالک و سازنده را 60:40 تعیین کردیم. در این صورت کارمزدی که سازنده باید بپردازد 400 میلیون تومان و کارمزد مالکان 30 میلیون تومان است.

مثال دوم: زمینی در بلوار فردوس 380 متر مربع و ارزش هر متر زمین 100 میلیون تومان است. در این منطقه مجوز 5 طبقه به زمین داده می شود. درصد مالک و سازنده مانند مثال قبل 60:40 است. در این مثال، کارمزد سازنده 300 میلیون تومان و پورسانت مالک 20 میلیون تومان است.با یکدیگر

هر دوی این نمونه ها پروژه های واقعی بودند که این هزینه ها توسط هر دو طرف به عنوان هزینه مشارکت در ساخت و ساز پرداخت می شد. در این صورت کارمزد فقط بابت تنظیم و انعقاد قرارداد حرفه ای و ارائه سازنده به مالکان پرداخت می شود. در این میان بسیاری از افراد به خدمات دیگری مانند خدمات زیر نیاز دارند.

بهترین راه برای مشارکت در ساخت و ساز

یکی از مهم ترین نکات مشارکت، استفاده از افراد متخصص در زمینه های مختلف است. کارشناسان فنی، حقوقی و مالی می توانند به مالکان و سازندگان کمک کنند تا بیشترین بهره را از یک پروژه ببرند. در این میان درصد کمیسیون مشارکت در ساخت نسبت به سود حاصل از استفاده از کارشناسان و کاهش ریسک ساخت بسیار پایین است. البته باید به افراد متخصص مراجعه کرد تا شرایط خوبی بر مشارکت در ساخت حاکم باشد.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

d8aad8add988db8cd984 d8add8b1d981d987d8a7db8c d8a2d9bed8a7d8b1d8aad985d8a7d986 d987d8a7 d8afd8b1 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af

تحویل حرفه‌ای آپارتمان ها در قرارداد مشارکت در ساخت + نکات نظارت

d985d8b1d8a7d8add984 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af d985d8b4d8a7d8b1daa9d8aa d8afd8b1 d8b3d8a7d8aed8aa d8afd8b1 dbb1dbb0 d8a8d8aed8b4

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت در ۱۰ بخش + یک پیشنهاد

تهاتر سازه بتنی

انواع قراردادهای حرفه‌ای مشارکت در ساخت