4 روش مهم برای کاهش هزینه بازسازی ویلای شمال

از دست دادن بودجه بزرگترین ترس همه ما در مورد بازسازی ویلا نورد است، یعنی درست زمانی که می خواهیم بازسازی را شروع کنیم، از ترس اینکه با هزینه هنگفتی تمام شود و فقیر شویم، با خودمان می جنگیم! حتی با هزار دلیل، حتی اگر توصیه های لازم را از افراد مجرب انجام دهیم، مثلاً به یک پیمانکار خوب مراجعه کنیم و سعی کنیم هیچ نوع ریختن و سمپاشی انجام ندهیم، باز هم در نهایت سخت است که بیشتر از آنچه می خواهیم پرداخت کنیم.

صادقانه بگویم، هزینه های بازسازی ویلا می تواند به سرعت افزایش یابد. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید برای بازسازی یک ویلای شمالی ارزان قیمت به آنها اعتماد کنید. در واقع، دیدگاه ما در First Home این است که با کمی تفکر استراتژیک در مورد طراحی، مواد استفاده شده و البته زمان بندی، می توان هزینه ها را کاهش داد. در زیر، ما چند راه را به شما نشان خواهیم داد، از بزرگ تا معمولی، مانند انتخاب دیوارکوب، که واقعاً می تواند در هزینه نهایی بازسازی شما تفاوت ایجاد کند.

بازسازی یا بهسازی؟ | کلاً خراب کنیم یا بازسازی کافی است؟

یک نکته مهم برای شروع این است که آیا کل خانه را تخریب کنیم یا نه. آیا باید از صفر شروع کنیم (نوسازی ویلا) یا برای بازسازی کافی است؟ آیا امکان بهبود و ساخت ویلای جدید ارزانتر وجود دارد؟ در واقع، اکثر مشتریان مایل به شنیدن این کلمات نیستند، اما واقعاً باید در هنگام بازسازی اساسی به آنها توجه کرد.

به عنوان مثال، در برخی از پروژه ها، فونداسیون ممکن است شرایط لازم را نداشته باشد و باید تعویض شود.

– دیدگاه ما 

تخریب حداقلی هدف تیم ما در روند بازسازی ویلا شمالی است، زیرا گاهی تخریب بهترین راه حل نهایی است، اما ما بیشتر بر جلوگیری از آن تمرکز می کنیم. در بازسازی ها انتظار می رود فرآیندهایی مانند لوله کشی و وضعیت سیم ها، برق و تمامی قسمت های ویلا به دقت مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به آنچه که هست و وضعیت ویلا فعلی، تصمیم نهایی برای بازسازی یا بهسازی گرفته شود.

و اما 4 روش برای صرفه جویی در بازسازی ویلای شمال

اگر گزینه های خود را سنجیده اید و تصمیم گرفته اید که بهتر است ویلای خود را بازسازی کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که قطعاً قبل از بازسازی به شما کمک می کند.

1- افزایش کارایی، نه صرفا اندازه

اگر بتوانید آشپزخانه خود را برای حداکثر کارایی سازماندهی و تجهیز کنید، ممکن است نیازی به منفجر کردن دیوارها برای به دست آوردن متراژ مربع نداشته باشید! (واقعاً در بسیاری از موارد برای افزایش فضا و ظرفیت آشپزخانه نیازی به امتداد آشپزخانه و جابجایی دیوارها نیست، گاهی اوقات روش های بسیار ساده تری وجود دارد که دیده نمی شود).

با تعویض قفسه‌های تقسیم‌کننده یا کشوهای بیرون‌کش و کمدهای بایگانی که دارای قفسه‌هایی برای قوطی‌ها و سایر اقلام هستند، شروع کنید. شاید باورتان نشود، اما می‌توانید با سازماندهی کابینت‌ها و به‌روزرسانی‌هایی مانند جداکننده‌ها و پایلوت‌ها به‌جای پوشاندن دیوارهای آشپزخانه، به راحتی چند هزار پس‌انداز کنید.

2- افزایش نور طبیعی بدون افزودن پنجره

افزایش روشنایی ویلا به طور کلی موضوعی سخت و بسیار پرطرفدار در بین کارفرمایان است. آیا می توان در شمال ویلا زندگی کرد، در قو متل، چمستان و نوشهر ویلا داشت، اما اصرار نداشت که میزان نور ورودی به ویلا در بالاترین سطح باشد؟! اما تخریب دیوار و افزودن پنجره های بزرگ اولین و بهترین راه حل برای بازسازی ویلا نیست، راه های کم تهاجمی و کم هزینه برای جذب نور را در نظر بگیرید

به عنوان مثال، برای روشن کردن یک حمام یا راهرو بدون پنجره، می توانید یک “لوله نور” را نصب کنید که از بین تیرهای سقف عبور می کند و نور خورشید را به فضای نشیمن پخش می کند. هزینه افزودن پنجره های دو جداره می تواند سه برابر هزینه لوله های نور باشد، بنابراین ارزش آن را دارد که گزینه های جایگزین را در نظر بگیرید. حتی اگر تصمیم به استفاده از پنجره های جدید و عایق دارید، گاهی اوقات می توانید از پنجره های دست دوم استفاده کنید. می توان با مواد و تجهیزات کم استفاده شده صرفه جویی زیادی کرد، فقط کمی وقت بگذارید و خواهید دید که در روند بازسازی ویلا نورد چقدر از نظر هزینه به نفع شما بوده است.

4- زباله‌های خود را اهدا کنید

حتماً این جمله را شنیده اید که می گویند: حدود 85 درصد از یک خانه قابل استفاده مجدد است، یعنی قبل از شروع کار بازسازی، می توانیم به طور کامل حذف کنیم، یعنی کابینت، وان، سینک و غیره را برداریم، اگر دیگر برای ما قابل استفاده نیستند، به سادگی آنها را به شرکت های مربوطه می دهیم تا آنها را بازیافت کرده و دوباره وارد چرخه تولید کنیم.