16 ایده جذاب برای اتاق نشیمن سفید

آنچه در این مقاله میخوانید

ایده های اتاق نشیمن سفید

اگر فکر می کنید ایده های اتاق نشیمن سفید فقط مختص خانه های فوق مدرن است، کاملا در اشتباه هستید. با کمال تعجب، طرح اتاق نشیمن سفید بدون توجه به سبک خانه شما مورد استفاده قرار می‌گیرد .

رنگ سفید که خلوص و تمیزی را در کنار اعتماد به نفس و پیچیدگی تداعی می کند، یک رنگ فوق العاده همه کاره برای اتاق اصلی خانه شما است. ایده های اتاق نشیمن سفید ما  تمام الهامات و توصیه هایی را که می توانید هنگام تزئین با رنگ سفید به آن نیاز داشته باشید به شما ارائه می دهد. این رنگ  خنثی و همه کاره، یکی از محبوب‌ترین ایده‌های رنگ‌آمیزی فضای داخلی اتاق نشیمن است.  رنگ سفید یک بوم خالی ارائه می دهد که فضاهای تاریک را روشن می کند و می تواند حتی اتاق های نشیمن کوچک را جادار، سبک و روشن نشان دهد.

1. یک اتاق نشیمن سفید را با رنگ های خنثی رنگ آمیزی کنید

salehi 1با تزئینات خنثی از اتاق نشیمن سفید که خیلی بالینی یا استریل به نظر می رسد اجتناب کنید. یکی از جنبه‌های مهمی که باید در هنگام تزئین با پالت رنگ سفید در نظر گرفت این است که تا آنجا که ممکن است بافتی ایجاد کنید که جذابیت و لایه‌ها را ایجاد می‌کند – فاکتورهای مهم زمانی که رنگ‌های قوی خارج از تصویر هستند. استفاده از مواد خام مانند عناصر چوبی طبیعی را در کنار کتانی، مخمل، پوست گوسفند و بافتنی های درشت در نظر بگیرید.

2. به دنبال طرح اتاق نشیمن سیاه و سفید بروید

به دنبال طرح اتاق نشیمن سیاه و سفید برویداتاق نشیمن سیاه و سفید تک رنگ با هنر مدرن بالای شومینه، مبل سفید با کوسن های طرح دار و صندلی های راحتی چاپ هندسی سیاه و سفید. طرح دکوراسیون سیاه و سفید یک انتخاب شجاعانه است، زیرا نیاز به ویرایش دقیق و چشم طراحی قوی دارد. ایده‌های اتاق نشیمن سفید، مشکی و همچنین خاکستری در صورتی که بافت و تنوع لطیف رنگی را معرفی نکنید، ممکن است «مسطح» ظاهر شوند. اما در کنار هم قرار گرفتن آنها با دقت، راه بسیار خوبی برای افزودن درام و سبک هستند.

یک اتاق نشیمن سفید زیبا و هوشمندانه به نظر می رسد که با لهجه های سیاه تزئین شده است، اما اگر از نظر مذهبی به طرح رنگ اتاق نشیمن تک رنگ  پایبند هستید، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که بافت زیادی به اتاق اضافه می کنید تا اطمینان حاصل شود.

3. یک فضای سفید را با بافت تزئینی گرم کنید

یک فضای سفید را با بافت تزئینی گرم کنیداتاق نشیمن سفید با رنگ خنثی با فرش طرح دار آبی، مبل خاکستری و تکیه گاه چرم قهوه ای تزئین کنید . بافت در طراحی داخلی حیاتی است، به خصوص اگر می خواهید از زیبایی شناسی شدید یا بالینی اجتناب کنید. خیلی ساده، بدون بافت، فضای اتاق نشیمن سفید صاف می شود. بسیار مهم است که به اتاق به عنوان یک کل نگاه کنید و یک منطقه را با مواد مخلوط برای سرزندگی و گرما در کنار هم قرار دهید.

بافت در طراحی داخلی همه چیز در مورد ایجاد لحظات لمسی است, این به احساس، ظاهر یا قوام یک سطح یا ماده اشاره دارد. بافت ها کمک می کنند تا فضای مورد نظر صاف یا یک بعدی نباشد. در اینجا، افزودن بافت‌های خشن‌تر و درشت‌تر مانند چوب اصلاح‌شده، چرم و سفالین دارای «وزن بصری» است و زیبایی‌شناسی دنج و روستایی را در این اتاق نشیمن عمدتاً سفید ایجاد می‌کند.

4. معرفی مبلمان لوکس و معماری کلاسیک

معرفی مبلمان لوکس و معماری کلاسیکیک اتاق نشیمن سفید کلاسیک با صندلی های چوبی و عصایی، ویژگی نور معماری، میز قهوه سنگی و قرنیز سفید. اتاق‌های نشیمن سفید می‌توانند در ساختمان‌های سنتی و مدرن به یک اندازه خوب و مورد دلخواه باشند. در اینجا، کیتی هاربیسون از استودیوی توسعه و طراحی املاک Banda، ترکیبی زیبا از طراحی کلاسیک و اتاق نشیمن مدرن اواسط قرن در این طرح به دست می آورد.

رنگ سفید روی دیوارها به تناسبات زیبا و قالب های اصلی اتاق اجازه آواز خواندن را می دهد. هر قطعه در اتاق منحصر به فرد است، اما با هم حس هماهنگی ایجاد می کند که آن هم وابسطه و لطف به دیوارهای سفید است.

5. یک اتاق نشیمن کوچک را با رنگ سفید ایجاد کنید

salehi10 2اتاق نشیمن بلند سفید با پالت رنگ خنثی، فرش بزرگ جوت، مبل آبی و شومینه با قاب چوبی. اگر اتاق نشیمن شما در قسمت کوچکی قرار دارد، دیوارهای رنگ شده سفید ممکن است بهترین گزینه شما از نظر رنگ باشند. دیوارهای کشتی در این اتاق کوچک و باریک به رنگ سفید رنگ آمیزی شده بود تا فضایی دلپذیر، باز و جذاب ایجاد کند.

اتاق‌های نشیمن طولانی می‌توانند احساس سردی و از هم گسیختگی داشته باشند – با این حال، بافت‌های فراوان در اثاثیه، مبلمان و حتی سطوح دیوار و کف‌پوش، می‌تواند فضا را شبیه به فضایی افسانه ای تبدیل کند.

6. از سبک اسکاندیناوی الهام بگیرید

از سبک اسکاندیناوی الهام بگیریدایده‌های اتاق نشیمن سفید با فضای داخلی Scandi با گیاهان گلدانی و مبلمان مینیمالیستی از چوب کم رنگ.

با الهام از خانه‌های تابستانی پوشیده از چوب در اسکاندیناوی و نیوانگلند، این طرح دکوراسیون آرام، که سایه‌های ظریف طبیعت را بازتاب می‌دهد، به گونه‌ای طراحی شده است که مرز بین داخل و خارج را محو می کند. رنگ‌ها را خنک نگه دارید، اما از بافت‌های طبیعی و مواد خام برای ظاهر و احساسی معتبر استفاده کنید.

7. اتاق نشیمن تاریک را با رنگ سفید خالص رنگ آمیزی کنید

اتاق نشیمن تاریک را با رنگ سفید خالص رنگ آمیزی کنیداگر فکر می کنید سفیدهای خالص بیش از حد تیره هستند، دوباره فکر کنید. آنها به طرز شگفت انگیزی در یک اتاق نشیمن تاریک کار می کنند . اما چه رنگ هایی را باید با این رنگ بالینی ست کرد؟

چرخ رنگ، همراه و دوست شما در انتخاب سایه های همراه است. برای احساس آرامش، رنگ‌های سبز زیتونی یا مایل به آن شرکای عالی هستند. ایده‌های قهوه‌ای ملایم و بژ برای اتاق نشیمن ظرافت را اضافه می‌کنند، در حالی که صورتی‌های تیره باعث سرزندگی ظریف می‌شوند.

8. سفید را در یک خانه روستایی در آغوش بگیرید

سفید را در یک خانه روستایی در آغوش بگیریدیک اتاق نشیمن سفید با تیرهای چوبی، میز قهوه چوبی، صندلی های بافته شده و یک مبل آبی کم رنگ. در حال حاضر، بسیاری از طراحان داخلی از طرحی پیروی می کنند که در آن دیوارهای سفید با سقف سفید و عناصر چوبی ترکیب می شوند – بوم عالی برای ایده های دیوار گالری.

اما اگر می خواهید به فضای خود گرما بیافزایید یا می خواهید شخصیتی به فضای خود بیافزایید، استفاده از الوار یا فلاش های رنگی قوی به ظاهر نشاط می بخشد. علیرغم رنگ سفید خالص، این خانه روستایی هنوز گرما و راحتی دارد.

9. از رنگ سفید برای برجسته کردن ویژگی های معماری استفاده کنید

از رنگ سفید برای برجسته کردن ویژگی های معماری استفاده کنیدرنگ سفید پیچیده تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند. این رنگ علاوه بر ارائه یک پس‌زمینه خنثی تمیز، یک رنگ عالی برای برجسته کردن ویژگی‌های معماری غیرمعمول یا چشمگیر است. از آنجایی که هیچ مزاحمتی وجود ندارد، هر انتخابی حیاتی می شود. ترکیب رنگ های منحصر به فرد می تواند تنش بصری یا هماهنگی ایجاد کند – هر دو به یک اندازه زیبا هستند. ایده های اتاق نشیمن خنثی نباید خسته کننده باشند.

10. سفید را با رنگ های زنده هماهنگ کنید

سفید را با رنگ های زنده جفت کنیدیک اتاق نشیمن سفید با مبلمان صورتی تکان دهنده، یک فرش با طرح هندسی آبی و هنر مدرن. رنگ سفید گزینه مناسبی برای علاقه مندان به رنگ است . دیوارهای سفید رنگ شده بوم ایده آلی را برای انبوهی از رنگ های زنده فراهم می کند.

در اینجا، ترکیب رنگارنگ صورتی و سفید یک انتخاب الهام گرفته شده است. این جفت رنگ بحث‌برانگیز در واقع می‌تواند یک طرح اتاق نشیمن قابل اعتماد را تشکیل دهد که هر چیزی را از یک روح خانه روستایی معاصر به کلاسیک هدایت می‌کند، به شرطی که طرح و نقش مناسب برای فضا و نور پیدا کنید.

Kelly Wearstler، طراح داخلی می گوید: «رنگ روح یک اتاق است و قدرت بیانی را برای تغییر یک فضا با صدای شخصی شما فراهم می کند، خواه تمام دیوارهای خود را رنگ آمیزی کنید یا فقط یک دیوار ».

 

11. ساختاری با ویژگی های معماری اضافه کنید

ساختاری با ویژگی های معماری اضافه کنیداگر عاشق تزیین با رنگ سفید هستید، پس معرفی ویژگی‌های معماری مانند ایده‌های قفسه طاقچه در اتاق نشیمن راهی عالی برای افزودن فرم، عمق و علاقه بدون تکیه بر رنگ است.

سفید نباید خسته کننده یا استریل باشد. اگر ترکیب مناسبی از بافت‌ها، شکل‌ها و نور طبیعی داشته باشید، می‌توانید احساس راحتی و جذابیت کنید. Sondra Zabroske، AIA، معمار + رهبر تیم در Four Brothers Design + Build، می‌گوید: در اینجا، من فکر می‌کنم سقف صندوقدار و قوس‌های ساختاری به زمین کردن اتاق کمک می‌کنند و مقیاس بصری را فراهم می‌کنند که می‌تواند بسیار راحت‌تر از یک جعبه سفید خالی احساس شود.

12-خانه ییلاقی سفید خالص

خانه ییلاقی سفید خالصبرای اینکه اتاق‌های نشیمن سفید روشن و مطبوع به نظر برسند، طراح داخلی Genna Margolis از Shapeside  کانال‌های فلسفه کمتر است، رویکردی که به‌ویژه اگر می‌خواهید ظاهری اسکاندیناوی ایجاد کنید، خوب عمل می‌کند.

بهترین راه برای روشن‌تر کردن اتاق نشیمن اولاً استفاده از رنگ‌بندی سرد (سفید، خاکستری، چوب‌های روشن، رنگ‌های نقره‌ای/آبی) و ثانیاً استفاده از فضای کم است شما مبلمانی را نمی خواهید که کل فضا را پر کند. شما قطعاتی را می‌خواهید که هنوز فضای زیادی باقی می‌گذارند، بنابراین اندازه قطعات باید کمی کوچک‌تر از حد معمول باشد تا ظاهری پیدا کند.

برای دکور دیوار این کار را زیاد انجام ندهید. جنا مارگولیس اضافه می‌کند که باز هم می‌خواهید بدون پوشاندن فضای دیوار، دکوری روی دیوار داشته باشید.

13. با هنر و قطعات مجسمه سازی تزئین کنید

با هنر و قطعات مجسمه سازی تزئین کنیدایده های اتاق نشیمن و خانوادگی به عنوان فضاهایی با استفاده مکرر و پذیرایی از مهمانان، مکانی عالی برایتزیین با هنر و سفید نگه داشتن فونداسیون راهی عالی برای به نمایش گذاشتن قطعات رنگارنگ و بیانیه است.

اگر یک مبل بزرگ با یک دیوار خالی پشت آن دارید، به فکر آویزان کردن یک اثر هنری منظره بزرگ باشید، زیرا این کار می‌تواند ارتفاع، عمق و نقطه کانونی را به اتاق اضافه کند».  برای اتاق‌هایی با سقف‌های بسیار بلند، آثار با فرمت پرتره آویزان را امتحان کنید، در حالت ایده‌آل به‌عنوان یک جفت یا حتی سه‌گانه. این نه تنها چشم را جلب می کند، بلکه به زمین کردن فضا کمک می کند و در عین حال تعادل بسیار مهم و احساس مقیاس را به اتاق اضافه می کند.

اتاق‌های نشیمن سفید نیز فضاهای فوق‌العاده‌ای برای تجهیز با قطعات مجسمه‌سازی هستند. در این طرح، یک چراغ آویز سفارشی Lohja توسط Cameron Design House، قطعه‌ای از هنر کاربردی را تشکیل می‌دهد که در مقابل دیوارهای سفید ظاهر می‌شود، در حالی که یک مبل منحنی و صندلی‌های شیک 637 اوترخت، نقاط کانونی مجسمه‌سازی را در زیر ایجاد می‌کنند.

در این فصل ما شاهد روند رو به رشدی برای وسایل و یراق آلات بزرگ، به ویژه آویزها و لامپ ها بودیم. هلن پت، سفیر طراحی در نورپردازی حالت یک عامل شگفت‌انگیز اضافه می‌کند و در مورد چراغ‌های آویز، به جلب توجه چشم‌ها برای ایجاد احساس فضا و لوکس کمک می‌کند.

14. یک مبل کم رنگ را انتخاب کنید

یک مبل کم رنگ را انتخاب کنیداتاق نشیمن با مبلمان خنثی و مبل های سفید و یک میز قهوه گرد سقفی پرتودار و چند کوسن چاپی هندسی روی مبل

مبل‌های بزرگ اگر با پارچه‌های تیره پوشانده شوند، می‌توانند سنگین و غالب به نظر برسند، بنابراین اگر می‌خواهید اتاق نشیمن روشن را روشن و باز نگه دارید، همانطور که جولیا دمپستر طراح داخلی در این خانه Palisades اقیانوس آرام انجام داده است، پارچه‌ای کم رنگ را برای روکش انتخاب کنید.

جولیا دمپستر می‌گوید: «در این فضای زندگی آسان بود، زیرا نور زیادی از سه پنجره بزرگ وجود داشت که اجازه می‌داد نور به داخل اتاق سرازیر شود». پالت خنثی در ایجاد فضای بزرگ‌تر نقش کلیدی داشت زیرا فضا توسط قطعات بزرگ متضاد مبلمان شکسته نشده بود. علائم نقطه‌گذاری لهجه‌ای از خاکستری کم‌رنگ بود و بیشتر وسایل بزرگ و حجیم به رنگ سفید/طبیعی بودند، بنابراین برای چشم آرامش‌بخش بودند.

 

15. سایه های مختلف سفید را با هم ترکیب کنید

سایه های مختلف سفید را با هم ترکیب کنیداگر قصد دارید یک اتاق نشیمن کاملا سفید داشته باشید، مطمئن شوید که رنگ های مختلف سفید را با هم ترکیب کنید، استفاده از یک رنگ می تواند اتاق ها را سرد و بالینی کند.

بسیاری از مردم رنگ سفید را «گزینه ایمن» می دانند زیرا می دانند که با همه چیز سازگار است. سایمون تمپرل، مدیر طراحی داخلی در Neptune می‌گوید، اما زندگی با رنگ سفید خالص می‌تواند سخت باشد، بنابراین معرفی سایه و رنگ بسیار مهم است.

معماری اتاق را مطالعه کنید، به خصوص نحوه تابش نور به هر دیوار و سقف، زیرا به شما کمک می کند یک پالت خنثی خلاقانه برای اتاق خود طراحی کنید. شما می توانید با انتخاب سه رنگ از یک خانواده هماهنگی تک رنگ ایجاد کنید یا می توانید تضاد ظریفی را برای انرژی بخشیدن به چیزها اضافه کنید.

 

16. سایه مناسب سفید را انتخاب کنید

سایه های مختلف سفید را با هم ترکیب کنیدطیف وسیعی از رنگ‌های سفید وجود دارد، از سفید درخشان تا سایه‌های گرم‌تر، به‌علاوه بسته به نور و جهت اتاق، متفاوت به نظر می‌رسند، بنابراین به گفته کارشناسان، هنگام انتخاب رنگ سفید برای اتاق نشیمن، حتما به این توصیه‌ها توجه کنید.

اتاق‌های رو به جنوب با نور زیاد می‌توانند سفیدهای خنک‌تری را با رنگ‌های آبی یا سبز رنگ کنند، مانند Greenwich Time™ شماره 8، اما ما سفیدهای گرم‌تر را برای اتاق‌های تیره‌تر و رو به شمال توصیه می‌کنیم. کارگردان Dominic Myland می‌گوید: ما همیشه توصیه می‌کنیم ابتدا انتخاب رنگ‌ها را در محل آزمایش کنید تا ببینید چگونه در نورهای مختلف در طول روز ظاهر می‌شوند.

هنگامی که نوبت به انتخاب رنگ برای اتاق نشیمن خود می رسد، جولیا لیندکوئیست، رئیس برند و بازاریابی در Mylands توضیح می دهد که چگونه می خواست “ظاهری ساده و آرام” داشته باشد، بنابراین موام سفید شماره 2 را انتخاب کرد – سفید ملایمی که به خوبی کار می کند. با تعداد زیادی رنگ مختلف اما در عصرها کمی خاکستری به نظر می رسد.

می‌افزاید: «بعضی از مردم فکر می‌کنند که هر رنگ سفیدی سفید است، اما قطعاً اینطور نیست – در Mylands ما سایه‌های زیادی برای انتخاب داریم و تنوع آن می‌تواند بسته به بازی نور تفاوت زیادی در فضا ایجاد کند.» لیندکوئیست.

چه رنگی با اتاق نشیمن سفید زیباتر بنظر می‌رسد ؟

زیبایی رنگ سفید این است که تقریباً با هر چیزی – و همه چیز – مطابقت دارد. چند نکته وجود دارد که باید قبل از رنگ آمیزی اتاق نشیمن خود به رنگ سفید در نظر بگیرید، که می تواند به شما کمک کند انتخاب کنید کدام یک از رنگ های سفید پیشنهادی را انتخاب کنید.

یک اتاق رو به جنوب نور طبیعی زیادی دریافت می کند و اغلب می تواند در طول روز زیر آفتاب طلایی قرار گیرد، به این معنی که هر رنگ گرم زیرین رنگ سفید – مانند زرد، قرمز یا قهوه ای – تقویت می شود و باعث ایجاد یک رنگ سفید می شود. سفید عاج کم رنگ به ظاهر بی ضرر، ناگهان یک بار روی دیوارها کاملاً زرد به نظر می رسد.

اتاق‌هایی که رو به شمال قرار دارند در طول روز آفتاب کمتری دریافت می‌کنند، بنابراین به طور طبیعی تاریک‌تر و معمولی‌تر هستند یکی به سایه ها این بدان معنی است که آنها می توانند مقدار بیشتری از رنگ های آبی و خاکستری را منعکس کنند، بنابراین استفاده از یک رنگ سفید خالص یا رنگ سفید سرد می تواند باعث شود که سایه هنگام روی دیوارها بسیار تیره تر به نظر برسد – و به طور بالقوه کمی ناراحت کننده است.

آیا استفاده از رنگ سفید برای اتاق نشیمن مناسب است؟

اگر در حال بحث هستید که آیا یک اتاق نشیمن سفید ایده خوبی است، یک نکته کلیدی فروش ماهیت جاودانه و همه کاره آن است.

بزرگترین نکته مثبت این است که رنگ سفید به عنوان یک بوم خالی برای جاهای دیگر اتاق نشیمن عمل می کند و باعث می شود که پاشیده شدن رنگ ها، شاید به شکل یک کاناپه یا اثاثیه نرم، به آن اضافه شود – ترکیبی از مواد را آسان می کند.

یک اتاق نشیمن سفید را چگونه طراحی می کنید؟

همانطور که طراحان داخلی می دانند، یک اتاق سفید که به طور کامل در یک سایه ثابت رنگ آمیزی شده است، می تواند صاف و بی خاصیت به نظر برسد. در عوض سعی کنید تغییرات ظریف روی دیوارها، کارهای چوبی، قرنیز و سقف را ترکیب کنید تا تناسبات یک اتاق را افزایش دهید. از روشن ترین رنگ سفید در سقف برای ایجاد تصوری از ارتفاع و از سایه های تیره تر برای انتخاب جزئیات جالب استفاده کنید.

درباره نویسنده

26 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

ساخت ویلا در لواسان

ساخت ویلا در لواسان

مدیریت پیمان در منطقه یک

صفر تا صد مدیریت پیمان در منطقه یک تهران

اتاق نشیمن

روند جدید طراحی داخلی سال 2023 برای تزئین اتاق نشیمن شما