10 مرحله آماده سازی دیوار برای نقاشی 

مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی

رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساده‌ترین راه برای ایجاد تغییرات چشمگیر فضای زندگی شماست. اما وقتی صحبت از نقاشی داخلی خانه می‌شود، مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی برای دستیابی به نتایج عالی بسیار مهم است. برای کمک به شما، راهنمای مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی گردآوری کرده‌ایم.

1. دیوارها را تمیز کنید.

یکی از مراحل مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی تمیز کردن دیوار هاست. برای تمیز کردن دیوارهایی که نیاز به رنگ آمیزی دارند می‌توانید از جاروبرقی یا حوله استفاده کنید. اگر قصد دارید دیوارهای حمام و آشپزخانه خود را نیز رنگ آمیزی کنید. محلولی از مواد شوینده لباسشویی و آب ممکن است به شما کمک کند تا لکه‌ها را پاک کنید (مانند لکه‌های زنگ زده و باقی مانده‌های چسبنده حاصل از پخت و پز).

پس از شستن دیوارها، آنها را به سرعت آبکشی کنید و اجازه دهید کاملاً خشک شوند. اگر کاغذ دیواری روی دیوارها وجود دارد، باید آن را بردارید و سپس دیوارها را به درستی تمیز کنید. در صورت وجود هر گونه کثیفی، آن ناحیه را خیلی تمیز بشورید یا پاک کنید. همچنین، یک سیلر مخصوص (مثلاً رنگ ضد رطوبت) برای پوشش رشد کپک‌های سنگین تهیه کنید.

salehi2

2. پاک کردن رنگ قدیمی

یکی دیگر از مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی پاک کردن رنگ قدیمی است. برای از بین بردن رنگ ترک خورده یا پوسته‌پوسته شده، از یک سوهان رنگ و کاغذ سنباده برای صاف کردن سطح استفاده کنید. می‌توانید یک تکه کاغذ سنباده را به یک بلوک سنباده منگنه کنید یا از سنباده برقی استفاده کنید که برای مناطق بزرگ مناسب‌تر است.

3. تعمیر قسمت‌های آسیب دیده

یکی دیگر از مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی تعمیر قسمت‌های آسیب دیده است. رنگ آمیزی داخلی خانه بسیار بیشتر از تمیز کردن چند دیوار و انتخاب یک رنگ شیک است. برای به دست آوردن نتایج مورد انتظار، باید قبل از آستر کاری و رنگ آمیزی دیوارها، تمام عیوب را پیدا کنید.

لکه‌های گچ قدیمی و ترک‌های اطراف قاب پنجره‌ها و درها از رایج‌ترین مشکلاتی هستند که ممکن است هنگام بازرسی دیوارهای خود مشاهده کنید. پس از برداشتن گچ کهنه، گچ تازه را برای ترمیم آن نواحی آماده کنید. همچنین، یک ایده خوب این است که شکاف‌های اطراف پنجره‌ها و درها را با یک درزگیر انعطاف‌پذیر پر کنید.

آماده سازی دیوار برای نقاشی

4. عیوب را پیدا کنید.

در حالی که برخی از عیوب قابل مشاهده هستند، برخی دیگر قابل مشاهده نیستند. برای آماده سازی دیوار برای نقاشی می‌توانید از یک چراغ کاربردی برای یافتن عیوبی که کمتر آشکار هستند استفاده کنید. نور را نزدیک سطح دیوار نگه دارید و آن را بالا و پایین ببرید. دایره‌ای از ایراداتی که متوجه می‌شوید بنویسید تا بتوانید بعداً آنها را پیدا کرده و تعمیر کنید. پس از انجام تمام تعمیرات، از سمباده برای صاف کردن عیوب استفاده کنید.

5. از کاغذ آستر استفاده کنید.

استفاده از کاغذ آستر مستلزم کار اضافی است و معمولاً فایده چندانی ندارد. با این حال، در موقعیت‌های خاص، مانند زمانی که دیوارها دارای ترک‌های ریز زیاد یا مناطق تعمیر بزرگ هستند، پوشاندن آنها با کاغذ آستر می‌تواند به شما کمک کند پایه‌ای صاف و بی‌عیب برای رنگ داشته باشید.

6. دیوارهای خود را پر کنید.

اگر دیوارهای شما با رنگ پایه آب پوشانده شده است، می‌توانید یک لایه رنگ تازه روی رنگ قدیمی بزنید. اما اگر قصد دارید روی یک رنگ نیمه براق، براق یا رنگ روغنی رنگ کنید، استفاده از پرایمر برای پایان دادن به دیوارهای کاملاً رنگ شده ضروری است.

آماده سازی دیوار برای نقاشی

7. از یک پرایمر مخصوص لکه‌گیر استفاده کنید.

اگرچه یک پرایمر معمولی می‌تواند عیوب کوچک را پنهان کند، اما بیشتر محصولات نمی‌توانند علائم خاصی را بپوشانند، مانند لکه‌های قدیمی که مدت‌هاست باقی مانده‌اند. این علائم از رنگ شما خارج می‌شود، حتی اگر چندین لایه بمالید. ابتدا سعی کنید لکه‌ها را پاک کنید. اگر از بین نرفتند، از پرایمر ضد لکه استفاده کنید.

امیدواریم راهنمای مراحل آماده سازی دیوار برای نقاشی برای شما مفید بوده باشد. برای کمک بیشتر به شما، در اینجا چند ​​نکته کلیدی برای پروژه نقاشی داخلی خانه شما آورده شده است:

  1. برای پوشاندن ترک‌ها و سوراخ‌های بزرگ از مواد چسبنده خود چسب استفاده کنید.
  2. اگر نمی‌خواهید کل سطح دیوار را آستر کنید، قسمت‌هایی را که خالی‌اند پر کنید، در غیر این صورت پس از خشک شدن رنگ، دیوارهایتان لکه‌های براقی نشان خواهند داد.
  3. از یک نوار با کیفیت خوب برای محافظت از دیوارهای مجاور، کلیدهای روشنایی و کارهای چوبی استفاده کنید.

آماده سازی دیوار برای نقاشی

آیا باید روی کاغذ دیواری نقاشی کنم؟

ما نقاشی روی کاغذ دیواری را توصیه نمی‌کنیم، به خصوص اگر کاغذ دیواری براق یا بافت سنگین دارید. حتی بهترین و درجه یک ترین رنگ، درزهای کاغذ دیواری را پنهان نمی‌کند. ما توصیه می‌کنیم که یک پیمانکار نقاشی برای حذف کاغذ دیواری استخدام کنید.

ارزش آن را دارد که قبل از رنگ آمیزی، کمی وقت اضافی صرف کنید و روی آماده سازی دیوار برای نقاشی خود دقت کنید، زیرا پوشش بسیار بهتری خواهید داشت. مراحل بالا را دنبال کنید تا نحوه تهیه دیوارهای اخیراً گچ کاری شده، دیواری که قبلاً رنگ آمیزی شده با چند ترک و سوراخ و دیواری که قبلاً کاغذ دیواری شده است را دریابید. بدون توجه به جنس دیوارهای شما، آنها باید خشک و عاری از چربی و گردوغبار، سوراخ و ترک، گچ پوسته‌پوسته ‌شده، رنگ پوست کنده و تکه‌های کاغذ دیواری باشند.

درباره نویسنده

26 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

اشتباه رایج در خرید خانه

11 اشتباه رایج در خرید خانه که حتما باید به آن توجه کنید.

مشارکت در ساخت منطقه یک تهران

مشارکت در ساخت منطقه یک – Participation in the construction of region one

مراحل بازسازی خانه

ترتیب مراحل بازسازی خانه | مراحل بازسازی ساختمان 0 تا 100