در این مطلب 5 نکته کلیدی و مهم را که قبل از خرید ویلا در سهیلیه کردان باید به آن توجه کنیم را برجسته می کنیم پس با ما همراه باشید.

در مطلب قبلی با عنوان خرید ویلا از صفر تا صد اطلاعات کامل و مناسبی در مورد خرید ویلا و ملک و زمین ارائه کرده ایم که به صورت جامع می باشد. یعنی اگر قصد خرید ملک در هر نقطه از کشورمان را دارید، این اطلاعات برای شما بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال موضوعات مهمی مانند “چرا ویلا بخریم؟” “ویلا یا زمین بخرید! کدام مناسب تر است”، “تفاوت ویلا شهری یا مستقل”، “انواع ویلا”، “ویلاهایی که نباید بخرید” در مطلب بالا -بالا ذکر شد.

اما امروز در مورد نکات خاصی صحبت می کنیم که کردان قبل از خرید ویلا در سهیلیه کرج باید به آنها توجه می کرد و تصمیم می گرفت

آب،برق،گاز،سند،جواز ساخت

درست است، این 5 نکته مهمی است که به زبان چینی معرفی کردیم، البته 3 مورد اول مهمتر است و بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

برای کسانی که در شهرها زندگی می کنند، وجود آب، برق و گاز در زندگی آنها امری مسلم تلقی می شود و هرگز به نبود آنها فکر نمی کنند.

اما چرا آب، برق و گاز در منطقه سهیلیه و کردستان اهمیت پیدا کرده است؟

آیا در سهیلیه کردان آب و برق و گاز نیست؟

پاسخ: چرا وجود دارد؟

پس چرا برخی ویلاها این امکانات را دارند و برخی دیگر ندارند؟

پاسخ: برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است اطلاعاتی در مورد منطقه سهیلیه و کردان ارائه شود.

سال ها پیش تمامی اهالی روستاهای این مناطق (تا حدود 20 سال پیش) از راه کشاورزی امرار معاش می کردند و جمعیت روستاها کم بود. به عنوان مثال جمعیت روستای لشکر آباد کمتر از 100 خانوار بوده است.

طبیعتاً تمام زمین های مناطق پر بهره برداری برای کشاورزی استفاده می شد، اما به دلیل مجاورت با تهران و آب و هوای بسیار مطبوع، به تدریج ویلاسازی رونق گرفت، به طوری که اکنون تعداد کمی از مردم در این مناطق کشاورزی می کنند، زیرا بیشتر زمین ها تقسیم شده است. توسعه یافته. آنها به ویلا یا قطعه تقسیم می شوند

شرایط ساخت ویلا در داخل و خارج بافت

عموماً در بحث ساخت ویلا فقط به زمینی که در داخل بافت قرار دارد پروانه ساختمانی داده می شود و زمینی که خارج از بافت وجود دارد نمی تواند پروانه ساخت را دریافت کند. ضمنا امکان دریافت انشعابات قانونی یعنی کنتور آب، برق و گاز در قوانین جدید فقط به زمین هایی اعطا می شود که در داخل خط واقع شده و پروانه ساختمانی دریافت کرده باشند. در زمینه اگر قرارداد زمینی داشته باشیم می توانیم با اخذ پروانه ساختمانی و ساخت ویلا و در نهایت با همکاری بخشداری و اداره ثبت اسناد و مدارک تک برگی برای ویلای ساخته شده اخذ کنیم. .

شرایط ساخت ویلا در خارج بافت به چه صورت است؟

امکان اخذ مجوز طرح در خارج از بافت وجود ندارد، زیرا کاربری اراضی عمدتاً خارج از بافت باغات و محصولات زراعی است، بسیاری از اراضی خارج از بافت سند تک برگ هستند.

عموماً اکثر ویلاهای ساخته شده تقریباً 90 درصد خارج از بافت هستند، امکان اخذ مجوز برای ساخت شعبه قانونی وجود ندارد.

برخی از ویلاهای خارج از بافت ممکن است در زمان های خاصی از اتصالات آب، برق یا گاز بهره مند شده باشند

وضعیت انشعابات (آب و گاز) در ویلاهای خارج بافت

در حال حاضر اکثر ویلاهای خارج از بافت دارای آب سهمیه کشاورزی هستند که به ویلا لوله کشی می شود.

برق نوعی برق شهری است که بین ویلاهای سطح شهر توزیع می شود.

در اکثر ویلاهای بدون گاز مخازن گاز 500000 لیتری وجود دارد که با هر بار شارژ به مدت چند هفته گاز ویلا را تامین می کند

بد نیست بدونیم:

بیش از 90 درصد ویلاهای این مناطق فاقد سند هستند و مشکلی برای خرید و فروش ملک خود ندارند.

در طول سالیان متمادی، اکثر معاملات خرید و فروش با سفته و اسناد مادر بدون مشکل انجام شده است.

با طی مراحل قانونی می توانید برای بسیاری از زمین ها و ویلاها (بیش از 90 درصد) سند تهیه کنید.

با توجه به کوچک بودن این مناطق و آشنایی فروشندگان و املاک موجود در منطقه، همچنین ارائه کد رهگیری، امکان تقلب در معاملات سفته صفر درصد است (برخلاف شهرهای بزرگ که معاملات با سفته دارای ریسک هستند)

ویلاهایی که دارای آب و برق و گاز و اسناد قانونی هستند تا 30 درصد نسبت به ویلاهای مشابه که امکانات فوق را ندارند اختلاف قیمت دارند.

در نقشه هر روستا بخشی به عنوان بافت روستا مشخص شده است که 99 درصد اهالی روستا (اصالتاً منطقه) در آن قسمت زندگی می کنند و درصد کمی از ویلاهای غیر بومی در این بافت ساخته شده است. ساخت این روستا به لطف زیرساخت ها آسان است