خرید ویلا یکی از آرزوهای ما در زندگی است و همه ما دوست داریم بهترین ویلا را داشته باشیم. اما واقعیت غم انگیز این است که خیلی ها نمی دانند و تعداد کمی ویژگی های یک ویلای خوب را می دانند. با این حال راه های زیادی برای رسیدن به این رویا وجود دارد. به استخر، سونا، سینمای خانگی، سالن بدنسازی خانگی، زمین تنیس، حیاط بزرگ و اتاق بازی فکر کنید. این ویژگی ها و چند مورد دیگر یک ویلای خوب را تعریف می کند. حتی برای یک خرید خوب باید به فاکتورهایی مانند بهترین زمان برای خرید ویلا توجه کرد. می بینی؟! خرید ویلا واقعا کار ساده ای نیست و برای آن باید مراقب باشید.

حتی یک ویلای مجلل نیز نباید مانند یک قلعه یا عمارت در کتاب داستان باشد. فقط باید بهترین امکانات و ویژگی های یک اقامتگاه را داشته باشد. پس اگر به دنبال خرید ویلا در شمال هستید، در این مقاله با ما همراه باشید تا با برخی از مهم ترین ویژگی های یک ویلای خوب آشنا شوید

۱- سبک ساخت‌وساز

اولین ویژگی انکارناپذیر ویلاها سبک و معماری آنهاست. این ویژگی شامل معماری، محوطه سازی، طراحی داخلی، مبلمان و غیره است. و ترکیب همه این عوامل فضایی راحت و مجلل را ایجاد می کند. بهترین ویلاها شخصیت منحصر به فرد خود را دارند و کپی بسیاری از ویلاهای رایج نیستند. شخصیت ویلا را می توان در زیبایی شناسی کلی ساختار، محیط و فضای داخلی مشاهده کرد. در ضمن نوع ساخت ویلا باید به گونه ای باشد که بتوان سال ها از آن استفاده کرد و دل شما را نشکند. به عبارت دیگر ویلا باید دارای طراحی همیشه شیک باشد.

۲- استفاده از بهترین مصالح و مواد

سبک ساخت با استفاده از بهترین مصالح مانند بتن، چوب، شیشه، آجر، سنگ طبیعی و فلزات همراه است. بدیهی است که می توان از چندین متریال در ساخت ویلا استفاده کرد و این به ویلا روح می بخشد. بنابراین می توانیم ترکیبی از بهترین چوب، فلز با دیوارهای آجری یا بتنی را در یک ویلا داشته باشیم.

۳- روشنایی، روشنایی و روشنایی

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی یک ویلای خوب این است که تمام اتاق ها غرق نور هستند. ویلاهای مدرن اغلب دارای پنجره های بزرگی هستند که نور طبیعی را در تمام فصول وارد اتاق می کند. سبک بودن ویلا علاوه بر اینکه فضای خانه را روشن می کند، به مصرف بهینه انرژی در ساختمان نیز کمک می کند. بنابراین، چه کسی دوست ندارد در یک خانه روشن زندگی کند و علاوه بر آن در انرژی صرفه جویی کند؟

۴- سقف مسطح با تراس در پشت‌بام

برخی از بهترین ویلاهای شمال با پشت بامشان به راحتی قابل تشخیص هستند. این ویلاها اغلب مسطح هستند، سبک ساختمانی مینیمال و تراس بزرگی دارند. داشتن یک تراس پشت بام به شما این امکان را می دهد که فضایی برای استراحت و گردهمایی داشته باشید و حتی یک فضای بیرونی واقعی (باغ، باغ سبزی، استخر و غیره) اضافه کنید. حتماً از خود می پرسید که برای داشتن چنین سقفی چه چیزی لازم است؟

ویلاهای مسطح بر خلاف سقف های معمول ویلاهای سنتی این فرصت را به شما می دهند که در این فضا امکانات رفاهی زیادی داشته باشید. رامسر، نوشهر و سرخرود به عنوان گران ترین شهرها برای خرید ویلا، ویلاهای زیادی از این مدل دارند

۵- ساخت‌وساز سازگار با محیط زیست

امروزه معماران باید تمام مفاهیم مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست را بدانند. بنابراین باید یک ویلای خوب توسط این معماران ساخته شود و این مفاهیم در آنها رعایت شود. در واقع طراحی بهترین ویلا باید متناسب با صرفه جویی در مصرف انرژی باشد.

۶- موقعیت مکانی

حتی اگر یک ویلا تمام شرایط فوق را به خوبی برآورده کند، ممکن است هنوز موقعیت مکانی خوبی نداشته باشد. به این معنا که دسترسی به آن سخت است و حتی امکانات رفاهی زندگی را هم ندارد. علاوه بر این، در شمال کشور، افراد زیادی برای دسترسی به مغازه ها و مراکز خرید به دنبال خرید ویلا در نزدیک ترین مکان به مکان های گردشگری و در مرکز شهر هستند. برخی دیگر به دنبال مکانی آرام برای اقامت و استراحت هستند تا بتوانند تعطیلات خانوادگی آرامی داشته باشند. البته این افراد نیز دوست دارند امکانات اولیه زندگی را در نزدیکی ویلای خود داشته باشند و مجبور نباشند برای خرید سوپرمارکت مسافت زیادی را طی کنند.

به طور کلی، محبوب ترین مکان ها در نزدیکی سواحل و سواحل، در مناطق کوهستانی مرتفع، در کنار شالیزارهای برنج و روی تپه ها با چشم اندازهای عالی هستند. وجه مشترک همه این مناطق آرامش و زیبایی است. مجلل ترین شهرک های شمال معمولا در این مکان ها ساخته می شوند

۷- فناوری و تکنولوژی

امروزه مردم آنقدر به تکنولوژی معتاد شده اند که حتی تصور نمی کنند چند ساعت بدون آن زندگی کنند. این فناوری حتی به خانه ها و ویلاها راه پیدا کرده است و به صاحبان خانه اجازه می دهد تا بسیاری از چیزها را از راه دور کنترل کنند. در نتیجه سازندگان ترجیح می دهند محصولاتی با قابلیت اینترنت مانند تلویزیون، قفل درب، تهویه مطبوع، جاروبرقی و چراغ در ویلاها نصب کنند. یکی دیگر از جنبه های فناوری در ساخت ویلا، روند رو به رشد استفاده از تجهیزات کم مصرف است که در عین حال باعث صرفه جویی در مصرف برق و کاهش انتشار کربن می شود.