یکی از بهترین مناطق برای ساخت ویلاهای مدرن و زیبا، منطقه لواسان تهران است که هم از آب و هوای مساعد، هم آرامشی بی نظیر و هم از امکاناتی مانند فروشگاه ها و اماکن عمومی و عمومی مانند پمپ بنزین برخوردار است. لواسان چند سالی است که منطقه ای مناسب برای خرید و ساخت زمین محسوب می شود، مردم تهران علاقه مند هستند در تعطیلات خود به این منطقه بیایند و از مناظر زیبا و طبیعت آن لذت ببرند. خیلی ها هم ترجیح می دهند از شلوغی تهران خارج شده و در ویلا واقع در منطقه لواسان زندگی کنند، چه در لواسان زندگی می کنید و چه قصد خرید و فروش ویلا را دارید. طراحی اولیه و ساخت ویلا در لواسان تهران چیزی است که قبل از هر چیز باید به آن توجه کنید. از این رو در این مقاله می خواهیم در مورد طراحی و ساخت ویلا در لواسان تهران صحبت کنیم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: ساخت در لواسان

ویلاها در لواسان چگونه و به چه سبکی ساخته میشوند؟

در هر منطقه ای که تصمیم به ساخت ویلا دارید باید نکاتی را در مورد آن در نظر بگیرید. به عنوان نمونه به نکات زیر توجه کنید:

  1. منطقه آب و هوای مناسبی دارد.
  2. نزدیک به تقصیر نیست
  3. به مکان های عمومی دسترسی داشته باشند.
  4. باید از نظر موقعیت جغرافیایی (نزدیک کوه یا رودخانه و دریا) مناسب باشد.
  5. قیمت و ارزش ملک باید در منطقه واقعی باشد.
  6. موقعیت ساختمان ها یا ویلاهای اطراف را در نظر بگیرید.
  7. به فضای سبز دسترسی داشته باشند.
  8. باید منابع آب داشته باشد.
  9. منطقه دارای برق می باشد.
  10. وضعیت گاز شهری باید مشخص شود.

اینها مواردی است که ابتدا باید در نظر بگیرید و سپس ویلا را طراحی و بسازید. اما راه هایی که می توانید در لواسان ویلا بسازید عبارتند از:

ویلاهای شیروانی: آب و هوای منطقه لواسان کوهستانی و خنک است و باد بیشتر از باران است. اما ساخت ویلاهای با سقف شیروانی از نظر زیبایی مناسبتر است و هیچ مانعی ندارد.

کلبه های چوبی: کلبه های چوبی از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. اما چند سالی است که باروشی خاص می سازند و طرفداران زیادی را به دست آورده اند. اگرچه این سبک بیشتر در مناطق مرطوب کوهستانی رایج است، اما در مناطقی مانند لواسان مانعی برای ساخت آنها وجود ندارد.

ویلاهای مدرن: می توان گفت ویلاهای لواسان از جمله ویلاهای مدرن و بزرگ ایران هستند. ویلاها در لواسان تهران با سبک خاصی طراحی و ساخته می شوند و در واقع در منطقه لواسان می توانید جدیدترین سبک های طراحی و دکوراسیون داخلی را مشاهده کنید که بسیاری از آنها توسط شرکت آرکانوجا طراحی و ساخته شده اند.

ویلاهای سبک اسکیمو: این سبک در واقع از خانه هایی که اسکیموها در برف ساخته اند الهام گرفته شده است و به طور باورنکردنی، داخل خانه کمی گرمتر از بیرون بود. ابداع این سبک باعث شد مردم در بسیاری از نقاط جهان با الگوبرداری از این سبک و استفاده از مصالح دیگر خانه هایی شبیه به خانه های اسکیمو بسازند. یکی از آن مکان های اسکیموها در شمشک تهران وجود دارد که در ابتدا هتل بود، اما به مرور زمان تمام اتاق های آن خصوصی شد.

بیشتر بخوانید: مشارکت در ساخت در لواسان

چه مواد و مصالحی  در طراحی و ساخت ویلا در لواسان تهران مورد استفاده قرار میگیرند؟

لوازم با کیفیت و ایمن :

تصمیم به طراحی و ساخت ویلا در لواسان تهران محدودیتی در استفاده از مصالح و مصالحی مانند تالاب های کشور ندارد. پیشنهاد ما استفاده از مصالح مرغوب در ساخت و ساز است چرا که منطقه لواسانات در مسیر گسل مشا قرار دارد اما فعالیت این گسل زیاد نیست. عاقلانه است که این خانه ها را تا حد امکان مستحکم کنید و از چوب سبک در بدنه اصلی ساختمان استفاده نکنید.

استفاده از پنجره‌های دو جداره:

به طور معمول دمای هوای لواسان در فصل زمستان چند درجه خنک تر از تهران است، بنابراین پنجره های دوجداره می توانند گرما را از خانه خارج کنند و همچنین سرما را از آن خارج کنند.

ترکیبی از نمای سنگ و ترموود:

این نما یکی از مناسب ترین و زیباترین نماها برای مناطق کوهستانی و خنک به حساب می آید و اگر قصد ساخت ویلایی مدرن را دارید حتما به شما پیشنهاد می کنیم این نما را امتحان کنید. در صورت علاقه می توانید به جای سنگ از نمای آجری و ترمه ای استفاده کنید که این روزها یکی از نماهای مورد علاقه ساکنان لواسان است.

لامپ‌های مخصوص نورپردازی :

نورپردازی یکی از موارد مهم برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا به خصوص در نما است. اگرچه ممکن است به نظر برسد که نورپردازی محوطه و نمای بیرونی ساختمان تنها به ایجاد نور در تاریکی کمک می کند، اما در واقع یکی از مشکلاتی که به ویلا و نمای ساختمان شما زیبایی می بخشد همین روش نورپردازی است. در غیر این صورت نما چندان خوب به نظر نمی رسید.