نقش بازسازی منزل در بزرگ جلوه دادن خانه

برای گسترش فضا در بازسازی جدید، باید ذهن خود را بر ایجاد دکوراسیون خارجی متمرکز کنیم. هدف بازسازی خانه بهبود شرایط زندگی و ایجاد آرامش بیشتر است. با چند نکته هوشمندانه برای بازسازی، می توانید خانه را بزرگتر از حد معمول جلوه دهید. اولین قدم این است که از بهم ریختگی پرهیز کنید و یک طرح مینیمال انتخاب کنید، زیرا این به ایجاد فضای بزرگتر کمک می کند. در ادامه به چند مورد قابل توجه اشاره می کنیم.

تغییر پلان راهکاری برای بزرگتر نشان دادن خانه

یکی از مهم ترین استراتژی ها برای گسترش خانه استفاده از عناصر طراحی استراتژیک است. این ممکن است شامل استفاده از رنگ های روشن، استفاده از سطوح بازتابنده، نقاشی راه راه های عمودی روی دیوار، استفاده از مبلمان فشرده، استفاده از نور طبیعی و استفاده از فضای مرده برای نشان دادن فضای باز باشد. با انجام این کارها هوای بیشتر و احساس بازتری نسبت به محیط خواهید داشت.

از پرده های دلباز استفاده کنید

پرده های باز نور طبیعی بیشتری به فضا می دهند. نور طبیعی فضا را زنده می کند. به طور خاص، نصب پرده های متصل به سقف و استفاده از پرده های بلند که بالاترین قسمت سقف را تا کف می پوشانند، کمک زیادی به بزرگتر کردن فضای شما می کند.

دکوراسیون به رنگ‌ تیره، فضا را کوچک‌تر نشان می دهد.

 

نقاشی می تواند تاثیر زیادی در گسترش خانه داشته باشد. رنگ های روشن فضا را باز می کنند، در حالی که رنگ های تیره می توانند احساس گرم و صمیمی ایجاد کنند. نقاشی به صورت نوارهای عمودی روی دیوارها می تواند به جذب چشم و ایجاد توهم فضای باز کمک کند. هنگام نقاشی، مهم است که پالت رنگ موجود اتاق و نحوه تعامل رنگ جدید با آن را در نظر بگیرید. استفاده از مواد بازتابنده مانند رنگ براق راه دیگری برای بزرگتر نشان دادن اتاق است.

از سطوح باز تاب دهنده و شیشه‌ای برای بزرگ نشان دادن خانه استفاده کنید

سطوح انعکاسی مانند شیشه یا آینه، رنگ های روشن و سایر سطوح بازتابنده مانند فولاد می توانند فضا را بزرگتر نشان دهند. زیرا نور از سطوح منعکس می شود و فضایی باز و راحت ایجاد می کند.

قدرت نور طبیعی را در بزرگنمایی دست کم نگیرید

نور طبیعی یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دادن خانه شماست. نور طبیعی می تواند فضا را بازتر کند و همه چیز را تازه تر نشان دهد.

استفاده از از مبلمان و لوازم کوتاه راهکاری ویژه جهت بزرگ سازی فضا

استفاده از مبلمان روشن و بازتابنده و قرار دادن آن به صورت استراتژیک بسیار مهم است. استفاده از مبلمان و وسایل کوچکتر راه حل بعدی است. مبلمان کوچکتر فضای کمتری را اشغال می کند و به چشم اجازه می دهد تا راحت تر در اتاق حرکت کند و به تصور فضای بزرگتر زنده شود. مبل را رو به پنجره قرار دهید و از مبل گوشه ای برای ایجاد فضای باز استفاده کنید.

تاثیر در و دیوار در بزرگی خانه:

هرچه فضا بازتر باشد و دیوارها و درهای کمتری داشته باشید، فضا بزرگتر ظاهر می شود. در حین بازسازی، بهتر است درهای غیر ضروری مانند درب اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و غیره که باعث ایجاد نمای یکنواخت می شوند را بردارید. استفاده از درب های شیشه ای امکان بزرگنمایی خانه را نیز فراهم می کند.

با کفپوش مناسب خانه را بزرگتر از همیشه جلوه دهید

از یک کفپوش برای تمام اتاق های خانه استفاده کنید. این کار مرز بین اتاق ها را حذف می کند و باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد. کفپوش های چوبی تیره برای خانه های کوچک مناسب نیستند. رنگ کف روشن را انتخاب کنید یا از سنگ های سفید ساده و سرامیک استفاده کنید. فرش های ساده با رنگ خنثی روشن انتخاب مناسبی برای کفپوش خانه های کوچک هستند.

قفسه‌بندی در خانه‌های کوچک راهی دیگر جهت بزرگنمایی فضا

برای این کار باید از قفسه های روشن و بازتابنده استفاده کنید. قفسه های آینه ای، چوب روشن یا قفسه های شیشه ای می توانند با بازتاب نور اتاق را بزرگتر نشان دهند. به همین ترتیب، قرار دادن مبلمان در اطراف قفسه ها نیز می تواند به بازتر شدن فضای اتاق کمک کند.

طرح‌های عمودی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه  معجزه می کنند

استفاده از طرح های عمودی با افزایش ارتفاع فضا خانه را بزرگتر نشان می دهد. قرار دادن مبلمان بلند و آثار هنری به صورت استراتژیک می تواند جلب توجه کند. نوارهای عمودی در کاغذ دیواری یا رنگ، سقف را بزرگتر نشان می دهد. افزودن قفسه ها یا گیاهان آویزان برای ایجاد خطوط عمودی نیز موثر است.