نحوه نظارت حرفه‌ای بر قرارداد مشارکت در ساخت

مالکان چگونه بر روند مشارکت در ساخت و ساز نظارت می کنند؟ چه مهارت هایی برای نظارت بر قرارداد مشارکت در ساخت و ساز مورد نیاز است؟ در مشارکت، پیگیری روند مفاد قرارداد بسیار مهم است. صاحبان خانه باید از بازوی ساعت برای اطمینان از بازگشت سرمایه خود استفاده کنند. در این مقاله شما را با انواع کوچینگ و تخصص مورد نیاز برای این کار آشنا می کنیم. با ما بمان.

نظارت اساسی بر قرارداد مشارکت در ساخت

همانطور که گفتیم مالکان باید از نظر اطلاعات تخصصی امکان نظارت بر سازنده را پیدا کنند. در غیر این صورت، بسیاری از قرارداد مشارکت در ساخت و ساز بی معنی خواهد بود. به عنوان مثال، اگر سازنده به شما بگوید که فرآیند پخت یک سال طول می کشد، چگونه متوجه می شوید که این درست است یا نادرست؟ این مورد به ویژه در لیست تجهیزات بسیار مهم می شود. هنگام نوشتن لیست مواد باید انواع مواد و کیفیت آنها را بشناسید. از طرفی پس از انعقاد قرارداد باید اطمینان حاصل کنید که سازنده دقیقا از این مواد استفاده می کند. این مورد نیز مستلزم کارشناس است تا تحقیقات را با دقت انجام دهد. اما این نکته بسیار مهم است، از نظر مشاوره و نظارت به چه تخصصی نیاز داریم؟

نیاز به تخصص های مختلف و اهمیت آنها

یکی از مهمترین جنبه های مشارکت، تعدد آن است. شما دارای تخصص مربوط به امور ساختمانی، حقوقی، مالی و اقتصادی و اداری مرتبط با مشارکت هستید. به همین دلیل باید سرپرستانی را انتخاب کنید که در موارد فوق اطلاعات کافی داشته باشند. البته با توجه به تعداد زیاد تخصص ها به خصوص در زمان عقد قرارداد نیاز به چند سرپرست یا مشاور خواهید داشت. نظارت بر مشارکت در ساخت و ساز باید به دو صورت انجام شود.

نظارت بر انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت

اگر تصمیم به عقد قرارداد مشارکت دارید، حتما از مشاوران یا ناظران این دسته استفاده کنید. زیرا در صورت عدم انعقاد قرارداد صحیح و دقیق، کنترل آن در آینده غیرممکن است. زمانی می توانید اجرای صحیح قرارداد را کنترل کنید که آن را به درستی منعقد کرده باشید. لذا برای انعقاد قرارداد مشارکت حتما در تمامی زمینه های ذکر شده افراد متخصص را به همراه داشته باشید.

نظارت بر حسن اجرای قرارداد مشارکت در ساخت

اکنون که قرارداد صحیح منعقد شده است، چگونه می توان از اجرای صحیح آن اطمینان داشت؟ چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که سازنده برخلاف مقررات موجود و به ویژه لیست مواد عمل نمی کند؟ بهترین راه داشتن یک ناظر متخصص در امور ساختمانی و حقوقی است. این به چند دلیل برای مالکان مفید است:

اولاً مالکین از اعمال مفاد قرارداد اطمینان حاصل می کنند.

در مواردی که موارد جدید ممکن است به وجود بیاید، می تواند مشاوره های لازم را به مالکان ارائه دهد.

مالکان کمتر درگیر اجرا هستند و می توانند پروژه خود را با آرامش بیشتری به پایان برسانند.

در برخی موارد مسائلی که در حیطه حقوق مالکان قرار می گیرد امتیازی برای آنها محسوب می شود. در این موارد باید مشاوره های لازم به مالکان داده شود و با اطلاعات دقیق در مورد آن تصمیم گیری کنند.

نیاز به مشاور جهت مشارکت در ساخت

به مشاوره بسیار توجه کنید زیرا مشارکت با خرید و فروش ملک یکی نیست و بسیار متفاوت است. در شراکت شما شریک سازنده هستید و چندین سال باید یک سری مفاد و دستورالعمل ها را رعایت کنید. اگر در هنگام عقد قرارداد دقت کافی نداشته باشید، می تواند دارایی و سرمایه شما را به خطر بیندازد. توجه کنید بعد از انعقاد قرارداد نمی توانید فردی را به عنوان ناظر اعلام کنید. این ماده – نظر ناظر پس از انعقاد قرارداد – فقط در صورت قبول سازنده قابل اجرا است.

با هم مشاوره و اطلاع رسانی کنید

هدف تمام مقالات سایت Engsalehi افزایش اطلاعات شماست. اینکه مشاور در کنار شماست نباید مانع از این موضوع شود. اما مراقب باشید که این اطلاعات برای انعقاد قرارداد کافی نیست زیرا تخصص مورد نیاز برای این قرارداد نیازمند چندین سال آموزش و بالاتر از همه تجربه است. معمولاً در طول عمر خود، مالکان در نهایت قرارداد مشارکت در ساخت را منعقد می کنند. با توجه به پیچیدگی این قرارداد، لازم است از یک خرید و فروش ساده فراتر رفته و از افراد مجرب در زمینه مشارکت در ساخت و ساز فراخوانی شود.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

تحویل حرفه‌ای آپارتمان ها در قرارداد مشارکت در ساخت + نکات نظارت

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت در ۱۰ بخش + یک پیشنهاد

انواع قراردادهای حرفه‌ای مشارکت در ساخت

خروج از نسخه موبایل