مشارکت در ساخت

روند انجام پیمانکاری و خدمات مشارکت در ساخت و ساز چگونه انجام می‌شود ؟

حتماً تابه‌حال عبارت «مشارکت در ساخت و ساز» را شنیده‌اید، ولی ممکن است روندهای حقوقی، اداری و ثبت قرارداد را به صورت تخصصی بررسی نکرده باشید. بارها از اطرافیان خود شنیده‌ایم که صاحب یک خانه یا زمین، ملک و زمین خود را به سازنده‌ و گروه پیمانکاری واگذار کرده تا آن را تبدیل به آپارتمان کند و در ازای آن، صاحب چند واحد از آپارتمان و یا ساختمان شود. توافقی که بسیار عالی و سود آور به نظر می‌رسد و می‌تواند شما را صاحب چند واحد آپارتمان نوساز کند. اگر در فکر این هستید که خانه قدیمی یا زمین تحت تملک را بفروشید و با پول حاصل از فروش آن خانه جدیدی بخرید، مهندس صالحی با پیشنهاد مشارکت در ساخت یکی از راه‌هایی است که می‌تواند شما را صاحبخانه‌ کند و شما را به سود و خانه جدید برساند. مهندس صالحی می‌تواند تمامی فرایندهای مذاکره و ارائه مشاوره‌های کارشناسی و مرحله عقد قرارداد را برای شما انجام داده و بهترین شرایط را هم برای سازنده و سرمایه گذار و مالک ساختمان فراهم کند.

مشارکت در ساخت چیست؟

همان‌طور که از نام مشارکت مشخص می‌شود، این قرارداد یک نوع «توافق» دو طرفه می‌باشد که هر یک از طرفین در آن هزینه مشخصی می‌کنند و با توجه به نسبت هزینه‌ها با هم شریک می‌شوند.

بگذارید مشارکت در ساخت را با مثال واضح‌تری توضیح دهیم؛ مثلاً شما صاحب خانه‌ای کلنگی هستید. با توجه به افزایش جمعیت و افزایش روز افزون نیاز به مسکن و بالا رفتن قیمت خانه‌ها، حتماً به این فکر افتاده‌اید که خانه‌تان را تخریب کنید و در همان زمین، آپارتمانی چند طبقه بسازید. اما مشکل اصلی شما این است که نه تخصص و نه پول این کار را دارید. در این شرایط مشارکت در ساخت می‌تواند به کمک شما بیاید. به این صورت که یک سازنده و سرمایه‌گذار که تخصص خود را با شما به اشتراک می‌گذارد و برای شما از آن خانه‌ کلنگی یک آپارتمان چند طبقه می‌سازد. در پایان قرار داد شما با سازنده در سودی که از این ساخت و ساز به دست می‌آید شریک می‌شوید.

مراحل فعالیت در مهندس صالحی به شرح زیر است:

انتخاب منطقه و استان مورد نظر برای مشارکت در ساخت:

  •  استان و منطقه زندگی را با توجه به نیاز و درخواست خود انتخاب کنید.
  • ثبت اطلاعات مشارکت در ساخت و ساز
  •  با توجه به نقش سازنده و یا مالک اطلاعات لازم را ثبت می‌کنید.
  • ثبت درخواست کارشناسی و مشاوره
  •  کارشناسی و بازرسی از ملک مورد سرمایه گذاری
  • تماس کارشناسان همراه با شما با شما:
  •  کارشناسان ما موارد حقوقی را با شما هماهنگ و مراحل حقوقی را تکمیل خواهند نمود. مشاورین ما قرارداد نهایی پیمانکاری و مشارکت را تنظیم خواهند داد.

عقد قرارداد مشارکت :

  •  قرارداد مشارکت در ساخت و ساز منعقد شده و پروژه اجرایی می‌شود.

بهترین‌ها مهندس صالحی را انتخاب می‌کنند

چرا باید مهندس صالحی را انتخاب کنید؟

مأموریت و چشم‌انداز ما

بی شک انتخاب محل سرمایه گذاری یکی از مهم‌ترین مراحل یک سرمایه گذار موفق است، همین‌طور مالک یک زمین ممکن است تمامی سرمایه او یک زمین باشد، وظیفه ما انعقاد بهترین توافق نامه و قرارداد بین مالک و سرمایه گذار است که بتوانند سرمایه گذاری موفقی را  با یکدیگر تجربه کنند.

مهندس صالحی

مهندس صالحی با بیش از 20 سال تجربه در زمینه مشاوره و مشارکت در ساخت و ساز و پیگیری‌های حقوقی در زمینه استعلامات شهرداری و دارایی می‌باشد. تجربه در این زمینه تأثیر بسزایی در ایجاد تفاهم ما بین مالک و سرمایه گذار ایجاد می‌کند.

فهرست