مراحل قرارداد مشارکت در ساخت در ۱۰ بخش + یک پیشنهاد

برای شروع یک مشارکت حرفه ای باید مراحل قرارداد مشارکت ساختمانی را بدانید. اگر این مراحل را دنبال کنید، می توانید کار خود را به خوبی انجام دهید و با مشکل مواجه نشوید. برای اطلاع از تمامی مراحل شرکت در ساخت با ما همراه باشید.

آیا ساخت مشترک برای ملک من مناسب است؟

یکی از اولین چالش های مالکان تصمیم گیری در مورد مشارکت در ساخت یا فروش ملک است. اول از همه، باید بررسی کنید که کدام یک از این ابزارها برای شما مفیدتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، مقاله زیر را مطالعه کنید.

اگر تصمیم به مشارکت در ساخت دارید مراحل قرارداد مشارکت در ساخت را به طور کامل مطالعه کنید.

قرارداد مشارکت در ساخت در 10 مرحله + یک پروپوزال

برای شرکت در ساخت و ساز باید ده مرحله را دنبال کنید. در این ده مرحله باید به جزییات کارها دقت کنید زیرا این ریزه کاری ها تاثیر زیادی در نتیجه کارها خواهد داشت. این ده مرحله عبارتند از:

1- دریافت سفارش کارت توسط مالک

در ابتدای کار، زمانی که تصمیم به مشارکت در ساخت و ساز را دارید، باید سفارش نقشه ملک خود را از دفاتر خدمات الکترونیک دریافت کنید.

پیشنهاد: تهیه نقشه فاز 1 با کمک دفاتر معماری

پیشنهاد ما این است که قبل از یافتن سازنده، مالکان با دستور نقشه به دفتر معماری مراجعه کنند و حداقل نقشه های فاز یک را دریافت کنند. این دفتر معماری لازم نیست همان دفتر معماری باشد که قرار است صفر تا صد طراحی انجام دهد. این به این دلیل است که گاهی اوقات سازنده یا واسطه قول هایی می دهد که عملی نمی شود.

با این برنامه ریزی ها فریب این وعده ها را نخورید و با مشکل عدم انجام تعهدات خود مواجه نخواهید شد. در این صورت اندازه تقریبی واحدها و پارکینگ ها را متوجه خواهید شد. اگر نقشه های جدید طراح اصلی پروژه بهتر از این طرح ها باشد، آنها را نادیده می گیرید و بهینه ترین حالت را انتخاب می کنید. مزیت دیگر این نقشه ها این است که می توانید پارکینگ ها و محل های ذخیره سازی را شماره گذاری و اختصاص دهید. این مورد تنش بین مالک و سازنده را کاهش می دهد.

۲- سازنده مناسب ملک را پیدا کنید

قدم بعدی یافتن سازنده مناسب برای ملک خود است. این مورد یکی از مهمترین نقاط عطف مشارکت در ساخت و ساز است و باید بسیار جدی گرفته شود. هنگام انتخاب سازنده، حتما به نکات زیر توجه کنید:

حتما تاریخچه سازنده را بررسی کنید. تحقیق کنید که سازنده چقدر به تعهدات خود در پروژه های گذشته عمل کرده است.

سازنده باید تجربه قبلی در ساخت یک پروژه با ابعاد پروژه شما داشته باشد. اگر این پروژه در محدوده ملک شما باشد، بسیار بهتر و مطلوبتر خواهد بود.

سازنده از نظر مالی و فنی قادر به انجام پروژه شماست.

مالکان و سازندگان می توانند رابطه خوبی با یکدیگر برقرار کنند، زیرا این روابط خوب می تواند به پیشرفت پروژه کمک زیادی کند.

برای یافتن بهترین سازنده برای ملک خود می توانید از مشاوره کارشناسان Battis بهره مند شوید. در Engsalehi، ما سازندگان را ارزیابی می کنیم و بهترین سازنده را برای ملک شما توصیه می کنیم.

3- امضای قرارداد مشارکت در ساخت

مرحله بعدی انعقاد قرارداد مشارکت ساختمانی بین مالکان و سازنده است. علاوه بر دقت در انتخاب یک سازنده خوب، باید قرارداد خوبی هم داشته باشید. قراردادی مطلوب است که طرفین از آن منتفع شوند و همچنین طرفین به تعهدات خود عمل کنند. اگر قرارداد حرفه ای منعقد نشود، طرفین با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. مقاله زیر را بخوانید تا در مورد خطرات شرکت در ایجاد مقاله بیشتر بدانید.

برای تنظیم یک قرارداد حرفه ای به تخصص های مختلفی نیاز دارید. تخصص فنی، حقوقی و مالی نیازهای اصلی شما در یک مشارکت ساختمانی است. گروه ساختمانی باتیس با حضور متخصصین در تمامی زمینه ها می تواند یک قرارداد حرفه ای برای شما تنظیم کند. در صورت نیاز به مشاوره در این زمینه با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره زیر را پر کنید.

هنگام عقد قرارداد مشارکت یک نکته را در نظر داشته باشید. پس از امضای قرارداد فقط بخشی از انعام را دریافت کنید. دریافت مجموع مجانی می تواند در آینده برای شما مشکل ایجاد کند. اگر سازنده با مشکل مواجه شود یا قوانین برای اخذ مجوز تغییر کند، مالک باید بتواند مبلغ دریافتی را پس دهد. بدین ترتیب بخشی از انعام را پس از امضای قرارداد و مابقی را پس از اخذ مجوز دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد انعام به مقاله محاسبه حرفه ای مشارکت بلاعوض در ساخت و ساز مراجعه کنید.

4- به سازنده وکالت بدهید

پس از عقد قرارداد، مالک وکالتنامه ای به سازنده می دهد تا سازنده کارهای اداری لازم را انجام دهد.

5- تهیه و تصویب نقشه های ساختمانی

در این مرحله مالک نقشه ها را تهیه و برای تایید مالک به شهرداری ارائه می کند. برای این امر تعامل طرفین و حضور کارشناس در کنار مالکان می تواند سودآوری پروژه را افزایش دهد. در تمامی مراحل متخصصان باتیس می توانند در کنار مالکان و سازندگان حضور داشته باشند و با مشاوره صحیح سود پروژه را افزایش دهند.

6- اخذ پروانه ساختمانی توسط سازنده

یکی از مراحل مهم در قرارداد مشارکت در ساخت، اخذ پروانه ساختمانی است. سازنده با توجه به وکالتنامه ای که از مالکان دریافت کرده است، درخواست پروانه ساختمانی می دهد و مراحل اداری را انجام می دهد. سازنده پس از اخذ مجوز، مابقی مبلغ را به مالکان پرداخت می کند. تا این مرحله نباید ملک به سازنده واگذار شود و مالکان پس از کسب مجوز می توانند ملک را در اختیار سازنده قرار دهند.

7- تحویل ملک از مالک به سازنده

در این مرحله ملک به سازنده واگذار می شود. یکی از نکات مهم در تعیین وقت، واگذاری ملک به سازنده است. در هنگام تنظیم این صورتجلسه باید تمامی نکات لازم رعایت شود.

8- عملیات ساختمانی پروژه

در این مرحله وارد اجرای پروژه می شویم. معمولاً بیشتر زمان پروژه صرف این مرحله می شود و نگرانی ها بیشتر متوجه سازنده است. اما مالک نباید در این مرحله کار را متوقف کند. مالک باید بر اساس برنامه زمانبندی مشارکت در ساخت پروژه نظارت داشته باشد. البته اگر متخصصی مد نظر مالکان باشد و سازنده را در مراحل مهم کار راهنمایی کند، این بهترین شرایط برای مالکان خواهد بود. زیرا می توانند گزارشی کلی از سرعت و کیفیت اجرای پروژه در تمامی مراحل کار داشته باشند. کارشناسان Engsalehi می توانند بر پروژه شما نظارت داشته باشند و گزارش کارشناسی و حرفه ای را به مالکان ارائه دهند. برای مشاوره با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کنید.

9- تحویل ملک جدید به مالک

پس از اتمام عملیات اجرایی، سازنده واحدهای آسیب دیده را به مالکان تحویل خواهد داد. واحدها به مالک تحویل داده شده و دوره گارانتی شروع می شود.

10- دریافت اسناد پایان کار و تک برگی

سازنده در پایان کار پایان کار را دریافت می کند و مدارک یک صفحه ای را به مالکان می دهد. در این مرحله، دوره گارانتی به پایان می رسد. این ترانس آخرین مرحله از قرارداد مشارکت در ساخت است. در این مرحله، سازنده اسناد یک صفحه ای را به صاحبان تحویل می دهد و چک های گارانتی آنها را آزاد می کند. در واقع، پس از این مرحله، تعهدات طرفین انجام می شود.

حضور کارشناسان در کلیه مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

در تمامی مراحل، کارشناسان فنی، حقوقی و مالی می توانند به موفقیت مشارکت شما در ساخت و ساز کمک کنند. در نظر داشته باشید که با وجود اینکه شرکت در ساخت و ساز کم ریسک نیست، اما می توانید تا حد امکان ریسک خود را کاهش دهید و با آوردن افراد متخصص، سود را افزایش دهید.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

اشتباه رایج در خرید خانه

11 اشتباه رایج در خرید خانه که حتما باید به آن توجه کنید.

مشارکت در ساخت منطقه یک تهران

مشارکت در ساخت منطقه یک – Participation in the construction of region one

d8aad8add988db8cd984 d8add8b1d981d987d8a7db8c d8a2d9bed8a7d8b1d8aad985d8a7d986 d987d8a7 d8afd8b1 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af

تحویل حرفه‌ای آپارتمان ها در قرارداد مشارکت در ساخت + نکات نظارت