طراحی خلاقانه روشنایی در پله ها

طراحی خلاقانه روشنایی در پله ها

پله ها از مهمترین عواملی هستند که مورد توجه چشم ما قرار می گیرند  ، به ویژه در طراحی های داخلی نه تنها کاربردی می باشند بلکه از لحاظ زیبایی در طراحی فضا تاثیر گذار می باشد. طراحی منحصر به فرد پله ها در طراحی خانه نقش مهمی دارد. با نورپردازی متفاوت و منحصر به فرد می توانید پله های خود را برجسته کرده و آنها را مکمل دکوراسیون داخلی کنید. پله ها در سازماندهی بین فضاهای مختلف بسیار موثر می باشد. بنابراین ، نکاتی وجود دارد که باید در طراحی راه پله در نظر گرفته شود.

 

  • – جایگاه پله در طراحی باید روشن و رسا باشد.
  • –  پله باید با گردش افقی فضا مرتبط باشد.
  • – ورود و خروج باید راهنما داشته باشد و نباید باعث سردرگمی شود.
  • – گردش متناسب با فضا باید با جلوگیری از پایین آمدن افراد از پله ها و رفتن به سمت ورودی ها حل شود.
  • – عرض پله ها و آسانسورها باید در ابعاد مناسب طراحی شوند.
  • – توصیه می شود درب های بین سالن ها و راهروها در جهت خروج باز شوند و پله ها باید به اندازه کافی عریض طراحی شوند تا با باز شدن درب با گردش طبیعی تداخل ایجاد نشود.

برای کاهش خطرات ورود و خروج ممکن است به طراحی روشنایی در پله ها نیاز باشد. فناوری های مختلف نورپردازی بوسیله‌ی LED در این زمینه توسعه یافته است. به عنوان مثال ، در طراحی پله ها به جای نور پردازی دستی از نورپردازی اتوماتیک استفاده می شود. سیستم نورپردازی اتوماتیک روی پله ها ، هم کاربردی تر و هم بسیار ظریف تر به نظر می رسد. هنگام استفاده از این سیستم روی پله ها ، وقتی شخص از پله ها بالا و پایین می رود ، چراغ ها به طور خودکار شروع به روشن شدن می کنند و برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، وقتی کسی روی پله نباشد ، چراغ خاموش می شود.

نورپردازی در زیر پله ها از نظر طراحی بسیار زیبا می باشد. به خصوص در شب که هوا تاریک است ، به لطف نوری که از پله ها منعکس می شود ، احساس بهتری خواهید داشت. علاوه بر همه اینها ، ایمنی پله ها مهمترین مسئله است. به همین دلیل ، باید به ابعاد نورپردازی نیز توجه شود.

اگر می خواهید طراحی خاصی داشته باشید، می توانید با انتخاب لامپ های نئون همراه LED  برای روشنایی ، طراحی پویاتری داشته باشید.

26 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

خروج از نسخه موبایل