ساخت ویلا در تهراندشت (همه چیز درباره قیمت و مراحل ساخت)

همه ما می دانیم که امروزه ساخت باغ و ویلا چقدر رایج است. اگر این ویلا در جایی باشد که هوا خوب باشد، چه بهتر! معمولا وقتی صحبت از ویلا، باغ و این قبیل چیزها می شود، نام شمال به گوش می رسد. اما در واقعیت، اخیراً شهرهای شمال کشور بسیار شلوغ شده اند و برای مردمی که به دنبال آرامش هستند توصیه نمی شود

تهراندشت یکی از محبوب ترین شهرها برای ساخت و یا خرید ویلا است. بنابراین اگر به دنبال ساخت ویلا در منطقه ای با آب و هوای معتدل و خلوت هستید این شهرک را پیشنهاد می کنیم. شاید با شنیدن نام این شهر از خود بپرسید که آیا تهراندشت به خوبی شمال است؟ هزینه ساخت ویلا در تهراندشت چقدر است؟ با ما همراه باشید تا شما را با نحوه ساخت ویلا در تهراندشت از صفر تا صد آشنا کنیم

موقعیت مکانی تهراندشت برای ساخت ویلا

اولین و مهمترین مشکل برای ساخت ویلا در تهراندشت این است که تهراندشت کجاست و موقعیت این منطقه در چه سطحی است. فاصله بین ویلا و محل سکونت یکی دیگر از مشکلات بسیار مهم بسیاری از افراد است.

تهراندشت بهترین گزینه برای ساخت ویلا تهران و کرج می باشد. زیرا فاصله تهران تا تهراندشت 50 کیلومتر و کرج 20 کیلومتر است. بنابراین مسافت زیادی را طی نمی کنید و تقریباً 1.5 ساعت با ویلای خود فاصله دارید. اگر به دنبال ساخت ویلا در مکانی نزدیک به خود هستید که از قضا دارای آب و هوای مطلوب و مطبوع است تهراندشت را پیشنهاد می کنیم.

ساخت ویلا در تهراندشت چه مزایایی داره؟

ساخت ویلا در این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا مزایای بی شماری دارد. در این بخش به مهمترین مزایا می پردازیم: 

✔ این منطقه از کمیت و کیفیت آب خوبی برخوردار است. تهراندشت در دامنه کوه البرز قرار دارد. بنابراین دسترسی به آب مرغوب در این شهر به راحتی امکان پذیر خواهد بود. مشکل دیگر مربوط به شرایط آب و هوایی است. هوای خوب و آفتاب کافی و مناسب نکته کلیدی و مهمی است. تهراندشت هوای بسیار خوبی دارد و در تابستان به راحتی می توانید از تفریحات آبی لذت ببرید. 

✔ یک ویلای خوب در جایی ساخته می شود که خاک حاصلخیز باشد. فضای سبز و دلنشین گویای خاک خوب یک مکان است. در این صورت تهراندشت بدشانس است و خاک بسیار مناسب و حاصلخیز دارد.

 ✔ یکی دیگر از نکات بسیار مهم در مورد ساخت ویلا در این شهر حریم خصوصی است. تهراندشت به اندازه شهرهای شمال کشور شلوغ نیست و می توانید به راحتی بخشی از سال را در ویلای خود در تهران دشت با آرامش سپری کنید.

به جز موارد فوق می توان گفت که بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر در این شهر است و با ساخت و یا خرید ویلا در این منطقه می توانید از مزایای زیادی بهره مند شوید.

مراحل ساخت ویلا در تهراندشت

ساخت ویلا در این منطقه یا هر منطقه دیگری مستلزم دریافت اطلاعات مراحل ساخت ویلا می باشد. در این قسمت به بررسی مراحل ساخت ویلا در تهراندشت پرداختیم.

انتخاب و خرید زمین

اولین و مهمترین قدم برای ساخت ویلا در این منطقه، انتخاب زمین مناسب برای ساخت است. برای انتخاب زمین باید تمام جوانب را در نظر گرفت. یکی از سوالات مهم مربوط به امکاناتی است که برای ساخت ویلا در نظر گرفته اید. بسته به طرح مورد نظر، اندازه زمین را انتخاب کنید. ضمناً در انتخاب و خرید زمین چه نورگیر، بادخیز، شهری یا غیر شهری و … باید به این موضوع توجه شود

قیمت ساخت ویلا

مشکل دوم قیمت و هزینه ساخت ویلا است. تهراندشت نیز مانند هر شهر دیگری دارای روستاها و مناطق مختلفی است. قیمت ویلا در هر نقطه از این شهر متفاوت است. علاوه بر این موارد دیگری نیز در قیمت نهایی موثر است. باید بدانید که در قیمت نهایی ساخت ویلا، کیفیت ساخت و مصالح مورد نیاز، متراژ، سبک طراحی سازه، سال ساخت، انحصاری بودن ملک، وضعیت سند و … می باشد. نیز تاثیرگذار هستند.

مراحل قانونی و رسمی ساخت ویلا

مورد بعدی مراحلی است که برای ثبت ویلا و پروانه ساختمان باید طی کنید. در واقع پس از خرید زمین باید درخواست ساخت ویلا به صورت کتبی به شهرداری تهراندشت ارسال شود. پس از فارغ التحصیلی مجوز دریافت خواهید کرد و مراحل بعدی از جمله طراحی نقشه معماری باید تایید شود.

دریافت گواهی پایان کار و سند مالکیت

مرحله آخر دریافت گواهی پایان کار است. پس از اتمام ساخت و ساز و اتمام پروژه به همراه سند مالکیت و اسناد زمین باید به شهرداری مراجعه کرده و پایان کار رسمی را دریافت نمایید. در نهایت مراحل دریافت سند را در اداره ثبت تکمیل کنید.

نکات مهم برای ساخت ویلا در تهراندشت

به طور کلی ساخت ویلا در هر شهری نیازمند توجه ویژه به چند نکته است. قبل از ساخت ویلا در این شهر به نکات زیر توجه کنید: ساخت ویلا یک پروسه طولانی است. بنابراین اگر قصد ساخت دارید در زمان مناسب اقدام کنید و به یک مرکز معتبر در موضوع مراجعه کنید.

مراجعه به تیم ساختمانی مطمئن و حرفه ای بسیار مهم است. از این رو برای صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین ارائه یک ویلای مناسب و شیک، حتما از تیم متخصص کمک بگیرید.