شاید از خود بپرسید که کجا می توانم برای بازسازی پول پس انداز کنم. یا این صرفه جویی امنیت ساختمان را مختل می کند؟ جایی که می توانید هزینه بازسازی خانه خود را تغییر دهید تا حد زیادی به محدوده پروژه و بودجه شما بستگی دارد. شما می توانید با انجام برخی کارها، از جمله خرید مصالح ساختمانی، استخدام نیروی کار یا جستجوی پیشنهاد، در پول خود صرفه جویی کنید. البته هدف از این کار کاهش کیفیت مواد و طرز کار شما نیست. زیرا می تواند تاثیر قابل توجهی بر هزینه های تکمیل مجدد شما داشته باشد. مراقب باشید در کارهای برقی و لوله کشی صرفه جویی نکنید. زیرا این حوزه ها نیاز به دانش و تجربه تخصصی دارند و در صورت عدم انجام صحیح می توانند خطرناک باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر موارد با ما همراه باشید.

در بازسازی منزل کجا صرفه جویی کنیم ؟

ابتدا بودجه بازسازی را مشخص کنید

شما باید بودجه و زمانی را که می خواهید برای بازسازی خانه خود صرف کنید مشخص کنید. دریابید که آیا این هزینه قرار است به یکباره به بازسازی تزریق شود یا دوره ای یا ترکیبی از هر دو. بسته به نوع بودجه، برنامه نوسازی متفاوت خواهد بود. اما رعایت یک سری نکات می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند.

اولویت با پیمانکار است اما اگر توان انجام کاری را دارید خودتان انجام دهید.

برخی از کارفرمایان موفق به بازسازی قسمت هایی از خانه می شوند. اگر احساس می کنید می توانید کاشی های شکسته را رنگ یا رنگ آمیزی یا تعمیر کنید. این باعث کاهش برخی هزینه ها در مکان های مختلف و صرفه جویی در هزینه برای سایر بخش ها می شود.

خرید مواد اولیه قبل از شروع بازسازی باعث صرفه جویی می شود

این فقط هزینه ها را کاهش نمی دهد. همچنین در هنگام بازسازی سرعت ایجاد می کند. به این ترتیب دیگر نیازی به صرف زمان برای خرید سخت افزار نیست. البته بهتر است مواد اولیه را با توافق پیمانکار خریداری کنید و در این مدت فضای کافی برای نگهداری مواد داشته باشید.

از بعضی از مصالح دوباره استفاده کنید.

استفاده مجدد از زباله های مفید هزینه خرید را حذف و هزینه جمع آوری زباله را کاهش می دهد. به عنوان مثال، برخی از آجرها و تیغه های قدیمی را می توان دوباره استفاده کرد.

برای بعضی از بخش ها اجناس دسته دوم استفاده کنید.

گاهی اوقات هنگام بازیابی کالاهای مستعمل می توان از آنها به جای کالای جدید استفاده کرد و هزینه خرید جدید را کاهش داد. البته باید مراقب بود که استهلاک این اشیا در آینده مشکلی ایجاد نکند مانند جداول کنار باغ در صورت شکسته نشدن. یا کاشی های سالم زیر زمین که نو بودن خیلی مهم نیست.

 

در بازسازی منزل کجا صرفه جویی نکنیم ؟

حواستان به سیستم لوله کشی و برق کشیو گاز کشی منزل باشد!

سیستم های گاز، لوله کشی و برق در خانه های قدیمی بسیار حساس هستند و به راحتی آسیب می بینند. بهتر است به فکر جایگزینی این عناصر باشید، اما برای خانه هایی با عمر کوتاه، تخریب نامناسب می تواند آسیب زا باشد. حتما با مشاوره تخصصی کاری در این زمینه انجام دهید.

پولت را هزینه برند نکن!

اگرچه محصولات مارک دار از کیفیت بالایی برخوردار هستند، اما این دلیلی برای نادیده گرفتن سایر محصولات با کیفیت نیست، فقط به این دلیل که مواد یک برند هستند. به جای پرداخت پول برند، می توانید اجناس باکیفیت و بدون مارک را پیدا کنید که از نظر کیفیت با برند معروف هم نوع خود برابری می کنند!

در انتخاب جنس با کیفیت صرفه جویی نکنید.

تاثیر مواد با کیفیت بسیار بیشتر از مواد بی کیفیت است. مواد با کیفیت در طول دوره استفاده باعث هزینه های ثانویه یا تعمیرات ناخواسته نمی شوند. یعنی اگر برای انتخاب یک متریال خوب وقت بگذارید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که در طول مدت استفاده از این محصول، هزینه خرید اولیه چندین برابر جبران می شود.

تخریب بیجا و اشتباه انجام ندهید.

اگر لوله ای در حین تخریب در نزدیکی آشپزخانه شکسته شود، کف آشپزخانه نیز باید برای جایگزینی لوله آسیب دیده تخریب شود. تخریب نامنظم، در هر قسمت از خانه، می تواند هزینه ها را چند برابر کند. ابتدا یک طرح تفصیلی طراحی کنید، سپس الگوبرداری کنید و طبق برنامه به تاخیر بیاندازید.

بدون استعلام قیمت از چند جای مختلف خرید نکنید.

هنگام خرید، فقط به یک قیمت در فروشگاه بسنده نکنید. رکود اخیر در اقتصاد کشور باعث نوسانات قیمتی شگفت انگیز در عرصه های مختلف جامعه شده است. به خصوص مصالح ساختمانی که بخش زیادی از هزینه ها را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که یافتن بهترین قیمت یکی از اولین قدم ها برای پس انداز است.