کسانی که قصد خرید خانه را دارند باید دو گزینه را در نظر بگیرند: خرید خانه یا ساختن آن. ساختن یا خرید خانه سوالی است که بسیاری از افراد در وب سایت های مختلف به دنبال پاسخ آن هستند. پاسخ صحیح به این سوال برای کسانی که تصمیم به خرید یا ساخت خانه برای زندگی می کنند بسیار مهم است. زیرا ضرر مالی ناشی از یک تصمیم اشتباه می تواند سرمایه حیاتی آنها را از بین ببرد.

چه کسانی در بازار به دنبال خرید یا ساخت خانه هستند؟

به طور کلی در بازار املاک دو نوع خریدار وجود دارد. خریداران و سرمایه گذاران واقعی خریداران واقعی افرادی هستند که به دنبال مسکن برای خود و خانواده خود هستند. سرمایه گذاران کسانی هستند که سرمایه خود را در بازار املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند و برای کسب سود خانه ای می خرند یا می سازند. خریداران واقعی با بودجه های اندک و محدود پس انداز و وام، سهم کمی از بازار مسکن را در اختیار دارند و اکثریت آن بازار به سرمایه گذاران و انبوه سازان گره خورده است.

خرید یا ساخت خانه کدام راه بهتر است؟

انتخاب بین خرید یا ساخت خانه به عوامل زیادی بستگی دارد، مانند زمان مورد نیاز برای ساخت خانه، قیمت مسکن در بازار، رکود یا رشد بازار املاک، قیمت مصالح ساختمانی و بسیاری موارد دیگر. دلایل دیگر. همچنین باید هزینه ساخت خانه را در نظر بگیرید. کسانی که خریدار واقعی هستند و هدفشان خرید یا ساخت خانه برای مسکن است، عموما بیشتر به فکر خرید خانه هستند تا ساختن آن. زیرا این گروه برای اخذ مجوزهای مختلف و انبوه کارهای اداری و پیمانی وقت رفتن به ساختمان در حال ساخت و انجام کارهای اداری را ندارند.

سرمایه گذاران همچنین تمایل بیشتری به ساخت واحدهای مسکونی بزرگتر دارند زیرا سود حاصل از این کار بسیار بیشتر از خرید و فروش خانه یا فروش آپارتمان های کوچک و کوچک است. از سوی دیگر، سرمایه گذاران صنعت ساختمان به دلیل خرید عمده مصالح ساختمانی هزینه کمتری برای مصالح ساختمانی پرداخت می کنند و در نهایت از سود بیشتری برخوردار می شوند

خرید یا ساخت خانه در زمان گرانی مسکن چگونه ممکن است؟

بسیاری از مردم در حال پس انداز و شروع فرآیند وام مسکن بودند که خبر قیمت مسکن و افزایش قیمت به آنها رسید و از داشتن خانه ناامید شدند. گروهی خانه یا آپارتمان خود را فروخته بودند و به دنبال آپارتمانی می گشتند که مناسب آنها باشد که قیمت مسکن به سرعت افزایش یافت و باعث توقف خرید آنها شد.

یک گروه ناامید شدند و گروهی مجبور شدند در منطقه ارزان تری که متناسب با بودجه آنها بود خرید کنند. اما آیا با این شرایط هم می توان به خانه دار شدن فکر کرد؟ راه های زیادی برای صاحب خانه شدن در زمان بحران مسکن وجود دارد. یکی از این راه حل ها هم آفرینی است.

به دنبال افرادی در اطراف خود و خانواده تان باشید که به فکر خرید خانه هستند و به دلیل افزایش قیمت خانه از خرید منصرف شده اند. خرید زمین و ساخت آپارتمان با هم. به این ترتیب می توانید از شرکت های ساخت مسکن کمک بگیرید و هزینه ساخت و هزینه های آن را محاسبه کنید

در هنگام رکود بازار مسکن خرید یا ساخت مسکن پیشنهاد می‌شود؟

زمانی که بازار خرید و فروش ملک با رکود مواجه می شود، یعنی خرید و فروش بر اساس عرضه و تقاضا اتفاق نمی افتد، می توانید خانه مسکونی خود را بازسازی کنید، اما باید به هزینه بازسازی ساختمان توجه کافی داشته باشید. کسانی که در این بازار سرمایه گذاری کرده اند باید روش کسب سرمایه خود را تغییر دهند تا از زیان بیشتر جلوگیری کنند و سهم خود را بازیابند. راه های زیادی برای فروش خانه در دوران رکود بازار وجود دارد که در زیر به چند مورد اشاره می کنیم.

فروش با سود کمتر

در بازارهایی مانند بازار مسکن ایران، قیمت مسکن در دوران رکود ثابت است و در دوره‌های رشد افزایش می‌یابد و این افزایش و کاهش قیمت‌ها هر پنج سال یکبار اتفاق می‌افتد و فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران برای خرید آپارتمان و انتظار سود فراهم می‌کند. رسیدن

 

امکان فروش خانه با سود کمتر در دوران رکود بورس وجود دارد. عده ای فکر می کنند فروش سود مساوی با ضرر است، اما در دوران رکود ملکی، مالکیت ملک امتیاز محسوب نمی شود و این پول نقد است که مزیت ایجاد می کند. بنابراین منطقی به نظر می رسد که برای به دست آوردن این مزیت و دستیابی به برتری، کمی سود را فدا کنیم

روی آوردن به به‌سازی و نوسازی

در این آشفته بازار، ساخت و ساز و سرمایه گذاری در مسکن مانند سال های گذشته سودآور به نظر نمی رسد. در حال حاضر به نظر می رسد خرید خانه و انجام برخی اصلاحات و نوسازی ها روشی مقرون به صرفه تر از ساخت، خرید و فروش خانه است.