تحویل حرفه‌ای آپارتمان ها در قرارداد مشارکت در ساخت + نکات نظارت

واگذاری قرارداد مشارکت آپارتمان های در حال ساخت محدود به تحویل کلید در پایان کار نمی باشد. مالکان باید در طول پروژه حضور داشته باشند و تمام مراحل را بررسی کنند. در پایان پروژه، نمی توانید کارهای مکانیکی، الکتریکی و اسکلتی را تأیید کنید. با این حال، این موارد در دراز مدت بسیار مهمتر هستند. برای تحویل صحیح آپارتمان حتما مراحل مختلفی را طی کنید.

مراحل مشارکت در ساخت، مهمترین بخش تحویل آپارتمان است

مهمترین نکته در تحویل آپارتمان، آشنایی با روند و مراحل مشارکت در ساخت است. شما باید این مراحل را بدانید و طبق این مراحل عمل کنید. برای آشنایی بیشتر با این موارد مقاله مراحل مشارکت در ساخت را مطالعه کنید.

جدول زمانبندی، مدت قرارداد و لیست مواد در تحویل آپارتمان

برای تحویل آپارتمان های قرارداد مشارکت ساخت باید این 3 عنصر را بدانید. زمان تحویل آپارتمان ها در جدول مشخص شده است. از طرفی مدت زمان پروژه و مهلت های آن نیز در این امر بسیار موثر است اما فهرست مصالح بسیار تعیین کننده است. شما باید به دقت بررسی کنید که کار مطابق با لیست توافق شده مواد انجام شده است. بسیاری از مالکان در این مرحله با مشکل مواجه می شوند زیرا در پایان کار نمی توانید تمام عناصر را بررسی کنید. مواردی مانند برق، مکانیک و اسکلت ساختمان دیگر قابل بررسی نیستند. بنابراین یکی از مهمترین نکات در تحویل آپارتمان این است که: تحویل آپارتمان ها کافی نیست!

تحویل آپارتمان ها کافی نیست!

اگر در پایان کار کلید آپارتمان جدید را دریافت کنید، چه چیزی را می توانید بررسی کنید؟ در این صورت فقط موارد موجود را بررسی می کنید. در این مدت آپارتمان نیاز به بررسی اسکلت، برق و مکانیکی دارد و بررسی این موارد اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل یک کارشناس ساختمانی به نمایندگی از مالکان باید به عنوان ناظر در مراحل مهم کار در پروژه حضور داشته باشد. این امر منجر به اجرای قرارداد همانطور که هست می شود. نظارت بر پروژه کاری است که باید در تمام مراحل انجام شود تا کار به درستی انجام شود. اما بهترین ترکیب کارشناسان برای نتیجه گیری در مورد مشارکت در ساخت چیست؟

مالک، سازنده، تیم نظارت، تیم داوری؛ بهترین ترکیب شراکت

در قراردادهای مشارکت در ساخت معمولاً مالکان به دلیل ناآگاهی بیشتر متضرر می شوند. اکثر صاحبان خانه عادت دارند ملک خود را برای مشارکت به مشاوران املاک ارائه کنند در حالی که این افراد با علم فنی ساخت و ساز آشنا نیستند. اتفاقی که می افتد این است که بنگاه های معاملات ملکی به دنبال سازنده ای هستند که بیشترین پورسانت را به آنها بدهد و مالکان به دنبال مجانی های بیشتری هستند. معمولا در پایان کار این صاحبان هستند که ضرر می کنند.

به همین دلیل، صاحبخانه ها به یک تیم نظارتی و قضاوتی در کنار شما نیاز دارند. اکثر مالکان فاقد دانش فنی، حقوقی و اقتصادی لازم برای مشارکت در ساخت و ساز هستند. بنابراین یک تیم باید از ابتدای انتخاب سازنده تا پایان کار در کنار مالکان شما را همراهی کند. در مورد داوری هم همینطور است. در مواردی که مالکان و سازنده با هم اختلاف نظر دارند، یک تیم باید این مسائل را بررسی کرده و نظر نهایی را بدهد.

به همین دلیل، بهتر است مالکان یک تیم به عنوان ناظر و داور پروژه در کنار خود داشته باشند. برای مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید و یا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان باتیس با شما تماس بگیرند.

حتما جلسات را برنامه ریزی کنید.

شما باید صورتجلسه تمام جلسات مهم را نگه دارید و طرفین آن را امضا کنند. این کار باید در مرحله واگذاری زمین به سازنده و واگذاری آپارتمان ها به مالکان انجام شود. مالکان و همچنین بازرس باید اسنادی از آنچه در طول پروژه مشاهده کرده اند ارائه دهند تا ثابت کنند سازنده طبق قرارداد عمل کرده است. در این مرحله، می توانید موارد کار را با لیست مواد خود نیز بررسی کنید، اما برای کار در حال انجام، باید این کار را در زمان اجرا انجام دهید. در انتها اگر مشکلی پیش نیامد وقت بگیرید و آپارتمان ها را تحویل بگیرید. حتی اگر مشکل کوچکی وجود داشته باشد، مشخص می کنید که این مشکل در جلسه حل می شود. اگر مشکل عمده و قابل توجهی وجود دارد، ابتدا این مشکل را حل کنید، سپس آپارتمان را پس بگیرید.

زمان و کیفیت؛ دو موضوع اصلی تحویل آپارتمان در قرارداد مشارکت در ساخت

در نهایت با توجه به تمامی توضیحات مهم ترین مشکل زمان و کیفیت تحویل آپارتمان ها می باشد. مالکان باید طبق برنامه زمانبندی پروژه آپارتمان را در زمان مناسب تحویل بگیرند. از طرفی باید کیفیت کار را به دقت بررسی کنند. اگر این دو کار به درستی انجام شود، آپارتمان را دریافت خواهید کرد. اما همه این موارد باید از زمان انعقاد قرارداد تا پایان اجرا به پروژه توجه شود.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

اشتباه رایج در خرید خانه

11 اشتباه رایج در خرید خانه که حتما باید به آن توجه کنید.

مشارکت در ساخت منطقه یک تهران

مشارکت در ساخت منطقه یک – Participation in the construction of region one

d985d8b1d8a7d8add984 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af d985d8b4d8a7d8b1daa9d8aa d8afd8b1 d8b3d8a7d8aed8aa d8afd8b1 dbb1dbb0 d8a8d8aed8b4

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت در ۱۰ بخش + یک پیشنهاد