ساخت ویلا در کردان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. از آنجایی که این منطقه یکی از خوش آب و هواترین مناطق نزدیک شهر کرج است، افراد زیادی تمایل به خرید یا ساخت ویلا در اینجا دارند. گزینه ها و سبک های زیادی برای ساخت ویلا در کردان وجود دارد. با این حال بسیاری از افراد خواهان ساخت ویلایی مدرن در کردستان هستند. زیرا این سبک یکی از سبک های ساده اما زیباست و دستیابی به آن نسبت به سبک کلاسیک هزینه کمتری دارد. در مورد ساخت ویلا در کردان روش ها و ایده های زیادی وجود دارد. در این مقاله به بهترین ایده ها برای ساخت ویلا در کردان می پردازیم و با روش های اولیه این کار آشنا می شویم.

ایده ساخت ویلای مدرن در کردان و بهترین طراحی برای آن

برای طراحی و ساخت ویلا در کردستان باید به اصول و قوانین خاصی توجه کرد. به خصوص اگر قرار باشد ویلاهای مدرن یا کلاسیک ساخته شود. ویلاهای مدرن از جمله ویلاهای پرطرفدار هستند. این سبک از ویلاها دارای ویژگی هایی است که در ساخت و ساز باید به آنها توجه کرد. در واقع اگر اصول اولیه ساخت ویلای مدرن در نظر گرفته نشود، ویلا مدرن محسوب نمی شود.

  • ساخت ویلای مدرن در کردان با پنجره‌های قدی

یکی از گرایش های ویلاسازی استفاده از پنجره های بلند و تمام قد است که در سبک مدرن نیز بسیار پرطرفدار است. بنابراین اکثر ویلاهای مدرن ساخته شده در کردان دارای پنجره هایی با چنین ویژگی هایی هستند. البته در ساخت ویلا در کردان باید به میزان نور مورد نیاز فضا توجه کرد و پنجره ها را بر اساس آن طراحی کرد. با این حال، ویلاهای مدرن اغلب به داشتن پنجره های سرتاسر شهرت دارند.

  • نورپردازی نمای ویلای مدرن

نمای ویلا یکی از قسمت هایی است که باید از ظاهری خوب و جذابیت خاصی برخوردار باشد. برای داشتن چنین دیدی اکثر سازندگان از نورپردازی خاصی استفاده می کنند تا بتوانند جزئیات نما را در شب به نمایش بگذارند. هنگام نورپردازی نمای یک ویلای مدرن، باید به سادگی آن توجه کرد و از شکستن نورهای قوی جلوگیری کرد.

ایده ساخت ویلای کلاسیک در کردان

طراحی کلاسیک برعکس طراحی مدرن است. چرا که خبری از سادگی سبک مدرن نیست و دقیقا برعکس است. در ساخت ویلای کلاسیک در کردان استفاده از لوازم تزئینی و مجلل بسیار مهم است. در واقع همانقدر که ویلاهای مدرن فاقد جزئیات و پیچیدگی هستند، ویلاهای کلاسیک دارای جزئیات بیشتری هستند. چوب در ساخت ویلاهای کلاسیک کردان جایگاه ارزشمندی را به خود اختصاص داده و در ترکیب با مصالحی مانند سنگ مرمر و مرمر در فضاهای داخلی و خارجی استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت که در طراحی ویلای کلاسیک کردان بیشتر بر لوکس بودن آن تمرکز شده است. علاوه بر این نورپردازی در این ویلاها بسیار مهم است و باید در پلان ویلا به آن توجه زیادی شود.

ایده‌های ساخت بخش‌های مختلف ویلا

علاوه بر ایده های خاص تری که ذکر کردیم، ایده های کلی دیگری نیز برای قسمت های مختلف ویلا وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این ایده ها برای ساخت ویلا در کردان می پردازیم:

  • طراحی و ساخت کف ویلا و محوطه سازی

متراژ ویلا و محیط خارجی و همچنین فضاهای داخلی بسیار مهم است. طراحی این قسمت از ویلا را دکوراسیون و طراحی بیرونی می نامند که به اندازه دکوراسیون داخلی و ظاهر ویلا اهمیت دارد. هر چه بهتر از ایده های طراحی ویلا برای محوطه و حیاط ویلا استفاده کنید، آن را زیباتر می کنید، فضا را منحصر به فردتر، جادارتر می کنید و اثر نهایی ویلا عالی خواهد بود.

می توانید از فضاهای سبز، مجسمه ها، نیمکت ها، آلاچیق ها، چراغ های مخصوص و … استفاده کنید. در طراحی حیاط و محوطه ویلا. البته ریتم و قرارگیری این عناصر در محوطه ویلا بسیار مهم است و باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. بهترین کار استفاده از یک نقطه کانونی برای ساخت و طراحی محوطه ویلا و قرار دادن عناصر دیگر بر اساس آن است. به عنوان مثال استخر، آلاچیق، باربیکیو و سایر عناصر مشابه را می توان به عنوان نقطه کانونی نمای بیرونی ویلا در نظر گرفت. در مورد کف حیاط ویلا ترجیحاً از مصالحی مانند موزاییک و یا سنگ هایی مانند مرمر و تراورتن استفاده شود. همچنین می توانید از سنگفرش های آجری با چمن برای چیدمان ویلا استفاده کنید. نکته مهم برای طراحی نمای بیرونی ویلا این است که این طراحی باید با فضای داخلی ویلا تطبیق یابد. پس از این امر غافل نشوید و به آن توجه کنید

  • ایده‌هایی برای طراحی و ساخت سقف ویلا

در طراحی ویلاهای ایرانی به سقف، طراحی و معماری آن توجه زیادی می شود. از آنجایی که میزان بارندگی در بسیاری از نقاط کشور زیاد است، اغلب سقف های شیبدار یا شیروانی می سازند. این سبک طراحی سقف از آسیب های زیادی حتی در باران های شدید جلوگیری می کند. الگوی طراحی سقف ویلاها استفاده از خطوط مستقیم و لایه لایه است که در آن سقف شیروانی مجزا برای قسمت تاج ویلا در نظر گرفته شده و بر روی سقف شیروانی دوم اجرا می شود. هنگام طراحی سقف باید به متریال و همچنین استفاده از نورپردازی خاص توجه شود. معمولا ویلاهای دوبلکس مدرن و مجلل دارای بدنه سفید و سقف آبی یا قرمز هستند. اما در خصوص طراحی سقف ویلای خود در کردان می توانید سلیقه و نظر خود را با طراح و معمار بیان کرده و بهترین گزینه را برای آن استفاده کنید.