چگونه می توان با استفاده از بازسازی ساختمان فضای آزاد در خانه ایجاد کرد؟

اگر می خواهید فضای بیشتری در خانه خود داشته باشید ، توصیه می کنیم پیشنهادات گروه مهندس محمد رضا صالحی برای بازسازی ساختمان و فضای خود مطالعه کنید.نیاز به بازسازی ساختمان ، نه تنها برای انجام تعمیرات ، بلکه بر اساس نیازهای دیگر نیز شکل می گیرد. ممکن است در خانه خود ، برای تغییر دکوراسیون و برای به دست آوردن فضای بیشتر بازسازی کنید. تغییراتی که در مواجهه با تغییر نیاز در خانه ها رخ می دهد ، از نظر راحتی و هزینه حائز اهمیت است. به همین دلیل توجه به نکات کلیدی ممکن است قبل از بازسازی ساختمان به کمک شما بیاید.

4 1

فضایی را که از آن استفاده نمی کنید مشخص کنید

مهم نیست خانه شما چقدر کوچک است ، حتما فضایی وجود دارد که از آنها استفاده نمی کنید. در حقیقت ، اکثر این مناطق ممکن است با مبلمان پر شده باشند که واقعاً به آنها احتیاج ندارید یا از نظر ساختار معماری خانه شما ارگونومیک تلقی نمی شوند.

در اولین قدم شما می توانید این مناطق را در خانه خود شناسایی کنید. به عنوان مثال؛ اگر از بالکن آشپزخانه استفاده نمی کنید ، می توانید آن را ببندید و به انباری تبدیل کنید. بنابراین ، در فضای آشپزخانه صرفه جویی می کنید. اگر بالکن شما رو به پشت ساختمان است ، می توانید آن را به همان شیوه بازسازی کنید ، ماشین لباسشویی و مواد تمیز کننده خود را قرار دهید و فضای بیشتری را در حمام برای خود باز کنید. تمامی این فضا های خالی در بازسازی ساختمان می تواند به یک محیط مفید و کاربدی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید: ساخت ویلا در لواسان

ایجاد اتاق های کوچکتر یا بزرگتر با بازسازی ساختمان

به خصوص در ایران ، هنوز از اتاق نشیمن به عنوان فضایی استفاده می شود که مخصوص مهمانان است و مورد استفاده قرار نمی گیرد. می توانید با ساخت یک دیوار ، مساحت اتاق نشیمن را کاهش دهید و در نتیجه فضای آزاد بیشتری دریافت کنید. همین امر ممکن است در مورد مخالف نیز صادق باشد. اگر این شانس را دارید که یک اتاق بسیار کوچک را برای استفاده با یک اتاق دیگر ترکیب کنید ، می توانید با از بین بردن دیوار بین آنها فضای بیشتری را به دست آورید.

 

استفاده از کابینت کمتر در آشپزخانه

نه تنها برای به دست آوردن فضای مناسب ، بلکه برای بازسازی ساختمان به تکنیک های مناسب نیاز دارید. اگر یک نیمکت روی دیوار وجود دارد که ستون ها و تیرها از آنجا عبور می کنند ، می توانید یک قفسه را نصب کنید.

قرار دادن وسایل آشپزخانه در قفسه های وسیع به شما این امکان را می دهد که فضای وسیع تری داشته باشید. به این ترتیب ، می توانید این قسمت را که از کابینت ها به دست می آورید ، به دلخواه تزئین کنید.

5

حمام اصلی را بازسازی کنید

اگر در خانه هایی که به داشتن اتاق های زیاد توجه می شود با مشکل اتاق های کوچک روبرو هستید ، ممکن است حمام خود را به اتاق رختکن تبدیل کنید. بنابراین ، می توانید فضایی را که کمد لباس ها اشغال کرده اند به رختکن حمام اصلی انتقال دهید.

 

از پایین پله ها استفاده بهینه کنید

فضای زیر پله ها در خانه های دوبلکس در واقع نباید دست کم گرفته شود. با انجام  بازسازی ساختمان می توان از پایین پله ها استفاده بهینه کرد . می توانید یک کابینت در این فضا ایجاد کنید  یا می توانید مواردی را که اغلب از آنها استفاده نمی کنید در آن قرار دهید. با حذف وسایلی که فضای بیشتری را اشغال می کنند ، فضای آزاد بیشتری در خانه خود خواهید داشت.

2 1

حذف شیب پشت بام خانه در بازسازی خانه

شیب پشت بام که بیشتر افراد به دلیل زیر شیروانی آن را دوست دارند ، اگر ارگونومی خانه برای شما در اولویت باشد باید حذف شود. به دلیل این شیب ، مواردی که در اتاق خود قرار می دهید می توانند در قسمت بالاتری از اتاق و روی هم چیده شوند. اگر سقف پایین تر از حد نرمال قرار گرفته است ، می توان گفت که شما دلیلی برای بازسازی ساختمان خود دارید.

هر گوشه از اتاق شما دارای ارتفاع مساوی است و مساحت مساوی دارد. این به شما امکان می دهد فضای بیشتری داشته باشید. تهیه یک برنامه خوب و تعیین الزامات هنگام بازسازی ساختمان شما می تواند به شما این امکان را بدهد که بیشتر در هزینه ای که می کنید ، صرفه جویی کنید.

 

شما می توانید بالکن خود را بازسازی کنید

اگر استفاده از بالکن برای شما غیر ضروری است ، می توانید بالکن خود را ببندید و فضای جدیدی داشته باشید. شما می توانید به لطف این روش یک فضای جدید به خانه خود اضافه کنید. برای بستن بالکن می توانید آن را با PVC یا شیشه پوشش دهید. به این ترتیب ، شما یک منطقه جدید به خانه خود اضافه کرده اید و می توانید از این فضا هرطوری که می خواهید استفاده کنید.

 

از توالت فرعی خانه به عنوان یک انبار کوچک استفاده کنید

 

امروزه تقریباً همه خانه ها دارای سرویس بهداشتی اضافی در حمام هستند. این توالت ها که عموماً به عنوان توالت فرنگی می شوند ، برای مصارف خانگی بسیار مناسب هستند. در خانه هایی با توالت فرعی ، می توان با بستن توالت و انجام بازسازی ساختمان که در این قسمت می توانید انیار خود را داشته باشید. در این قسمت می توانید از تخته اتو گرفته تا جاروبرقی را به راحتی نگهداری کنید.

 

خارج کردن المان  های اضافی از آشپزخانه

 

امروزه از قطعات مینیمالیستی در آشپزخانه استفاده می شود. به همین دلیل ، کابینت و پیشخوان آشپزخانه نیز سبکی به خود گرفته اند که فضای کمتری را اشغال می کنند اما کاربرد بیشتری دارند. تا آنجا که می توانید کابینت با پیشخوان بزرگ را با کابینت های مینیمالیستی جایگزین کنید. البته برای انجام بازسازی ساختمان ، می توانید از متخصصان گروه مهندسی صالحی پشتیبانی بگیرید.

6

دیوارهای غیر ضروری را حذف کنید

 

اگرچه آنچه ما خانه می نامیم چهار دیواری نامیده می شود ، اما گاهی حتی دیوارها می توانند باعث محدود به نظر رسیدن خانه شوند. برای این منظور ، می توانید با تخریب دیوار محل اتصال اتاق نشیمن و آشپزخانه ، نمای وسیع تری ایجاد می کنید و فضاهای خالی ایجاد می شود.

 

درباره نویسنده

26 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

d8aad8add988db8cd984 d8add8b1d981d987d8a7db8c d8a2d9bed8a7d8b1d8aad985d8a7d986 d987d8a7 d8afd8b1 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af

تحویل حرفه‌ای آپارتمان ها در قرارداد مشارکت در ساخت + نکات نظارت

d985d8b1d8a7d8add984 d982d8b1d8a7d8b1d8afd8a7d8af d985d8b4d8a7d8b1daa9d8aa d8afd8b1 d8b3d8a7d8aed8aa d8afd8b1 dbb1dbb0 d8a8d8aed8b4

مراحل قرارداد مشارکت در ساخت در ۱۰ بخش + یک پیشنهاد

تهاتر سازه بتنی

انواع قراردادهای حرفه‌ای مشارکت در ساخت