بازسازی ساختمان در شمال تهران

بازسازی ساختمان در شمال تهران موضوعی است که باید به صورت اصولی به آن پرداخت. زیرا از اکثر ساختمان ها رو به قدیمی شدن هستند و نیاز ضروری به بازسازی ساختمان وجود دارد. این ساختمان های به در سراسر شهر گسترده و پراکنده هستند. در صورت عدم توجه به آنها می توانند خطرات جانی و مالی را به همراه داشته باشند.

این نکته را باید در نظر بگیریم که بازسازی ساختمان در شمال تهران امری ساده و پیش پا افتاده نیست و باید توسط کارشناسان و متخصصان اهل فن، با تجربه و کاردان انجام شود. بازسازی یک فعالیت بسیار مهم است که اگر در هر مرحله از آن سهل انگاری صورت بگیرد، خسارت های جانی و مالی زیادی را به وجود می آورد.

زمان تصمیم گیری مناسب برای بازسازی ساختمان در شمال تهران:

در مرحله اول باید یک کارشناس از ساختمان بازدید نماید و بخش هایی را که نیاز به بازسازی یا نوسازی دارند را به طور کامل بررسی و مشخص کند.

بازسازی ساختمان تعداد بسیاری  از ساختمان ها را شامل می‌ شود. این ساختمان ها شامل بازسازی ساختمان اداری، بازسازی ساختمان تجاری، بازسازی ساختمان مسکونی، بازسازی رستوران، بازسازی ویلا و محوطه‌ی آن، دانشگاه‌ها ، بیمارستان ها ، پارکینگ ها، برج ها، آپارتمان ها، فروشگاه ها و … می شوند.

بازسازی ساختمان و تعمیرات  در ساختمان دو مقوله جدا از هم هستند. بازسازی ساختمان تنها  شامل تعمیر ساختمان نیست و به تعمیرات سرویس بهداشتی و تعویض کف ساختمان خلاصه نمی‌شود. فرایند بازسازی ساختمان ممکن است از بخش‌های زیربنایی شروع  می شود و تا طراحی داخلی هم پیش برود.

مراحل بازسازی ساختمان در شمال تهران

دلایل بازسازی ساختمان در شمال تهران:

 1. به علت قیمت های بسیار بالای ساختمان در شمال تهران در موارد بسیار زیادی  بازسازی ساختمان در شمال تهران بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر است.
 2. متریال ساختمان ها به مرور زمان شروع به فرسایش می کنند و زیبایی خود را از دست می دهند.
 3. تکراری شدن دکوراسیون خانه یا محیط کار باعث بی رغبتی درافراد  می شود، که باعث حس نیاز به بازسازی  می شود.
 4. بخش هایی از ساختمان که بر اثر حوادث طبیعی یا عوامل دیگر  تخریب شده اند باید بازسازی شود.
 5. تغییر کاربری ساختمان، به عنوان مثال تغییر ساختمان مسکونی به ساختمان تجاری یا خدماتی و یا بالعکس.
 6. مدرن کردن ساختمان برای آسایش و راحتی بیشتر ساکنین، به عنوان مثال افزودن آسانسور و موارد بسیار دیگر.

هزینه بازسازی ساختمان در شمال تهران:

قبل از هر اقدامی باید هزینه بازسازی ساختمان را برآورد کرد، که قبل از انجام بازسازی باید انجام شود. متداول ترین راهکار برای بدست آوردن هزینه، پرسیدن ریز هزینه های بازسازی از فردی است که تازه ساختمان خود را بازسازی کرده است. البته  این روش دقیق و کامل نیست، چون هزینه بازسازی به مواردی همچون متراژ خانه، قیمت مصالح ساختمانی مصرفی و دستمزد نیروهای کار بستگی دارد.

بهترین راهکار برای بدست آوردن هزینه بازسازی ساختمان در شمال تهران ، کمک گرفتن از متخصصان این حوزه است، زیرا آن ها از قیمت تمامی مصالح ساختمانی و دستمزد‌ها اطلاع دارند که روز به روز در حال تغییر است. به علاوه  آنها می توانند قیمت بازسازی هر قسمت از خانه را به صورت جداگانه محاسبه کنند.

مدت زمان مورد نیاز جهت بازسازی ساختمان در شمال تهران:

مدت زمان بازسازی ساختمان در شمال تهران با توجه به خواسته ها و نیاز های کارفرما تعیین می شود.  این مورد در قرارداد مطرح می شود و برای تأخیر از طرف پیمانکار جریمه دیرکرد باید در نظر گرفته می شود.

مدت زمان بازسازی، از ساختمانی به ساختمان دیگر متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

1.تخریب ساختمان

2.نیاز درتغییر تاسیسات ساختمان

3.بازسازی صفر تا صدی ساختمان

4.اضافه کردن بخشی جدید در ساختمان

5.سلیقه کارفرما

6.بودجه ی کارفرما ‌‌

7.متراژی که قرار است  بازسازی شود

8.کاربری ساختمان و …..

اینها تنها تعدادی ازمواردی هستند که بر طول مدت بازسازی ساختمان تاثیر دارد، اما به صورت کلی بازسازی ساختمان بین دو هفته تا چند ماه طول می کشد.

آیا برای بازسازی ساختمان در شمال تهران به مجوز نیاز است؟

برای بازسازی بعضی از قسمت ها مانند راه پله ها، دیوارهای داخلی، تغییر کاربری، مواردی که مغایر با ضوابط شهرسازی هستند و … نیاز به اخذ مجوز از شهرداری ناحیه خود دارید. در غیر این صورت نیازی به اخذ مجوز نیست.

مراحل بازسازی ساختمان در شمال تهران چیست؟

بعد از این که برای بازسازی ساختمان تصمیم گرفته شد. قبل از شروع، زمان اجرای بازسازی را از قبل تعیین می‌شود. با توجه به میزان تغییرات مورد نظر کارفرما و شرایط آن‌ها زمانی برای این کار در نظر گرفته می‌شود. سپس حدود بودجه مد نظر کارفرما برای بازسازی مشخص می‌شود. اکنون می توان پروژه بازسازی ساختمان را شروع کرد. این مراحل عبارتند از:

1. انتخاب کردن شرکت بازسازی ساختمان:

مهم ترین اقدام برای بازسازی، انتخاب یک شرکت حرفه ای در بازسازی  ساختمان است. ارزیابی پروژه های قبلی آن شرکت و رضایت مشتری‌های قبلی امری مهم است.

2. طراحی برای بازسازی ساختمان :

بعد از تعیین شرکت برای بازسازی ساختمان ، اکنون زمان طراحی بخش هایی از ساختمان است که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارند. در این مرحله طراح طبق خواسته و نظر کارفرما، طرح های پیشنهادی خود را ارائه می‌دهد. بعد از این که کارفرما طرح را پسندید و آن را تأیید کرد، پروژه وارد مرحله اجرا می شود.

3. تخریب و شروع عملیات بازسازی ساختمان:

در این مرحله، قسمت‌هایی از فضا به درخواست کارفرما تخریب می شوند. مراحل تخریب  شامل قسمت‌هایی از خانه مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، دیوارهای پذیرایی، اتاق‌ها و … است. سپس عملیات بازسازی ساختمان آغاز می‌شود و طرح مورد نظر به اجراء در می آید.

چه ایده هایی برای بازسازی ساختمان در شمال تهران می توان انجام داد؟

مالک یا مستاجربودن تاثیر زیادی در بازسازی خانه دارد. مالک برای انجام تغییرات در ساختمان  می تواند آزادتر عمل کند و به همین دلیل گزینه های بهتری می توان  برای او پیشنهاد کرد. چند مورد از ایده ها برای بازسازی ساختمان با هزینه کم عبارتند از:

 1. بازسازی خانه
 2. تغییر نورپردازی
 3. تعویض پارکت یا سرامیک کف خانه
 4. تعویض کلید و پریز
 5. تعویض شیرآلات
 6. بازسازی سقف و پشت بام خانه
 7. بازسازی نمای ساختمان
 8. بازسازی درب و پنجره
 9. تعمیر ساختار قدیمی و تقویت کلی ساختمان
 10. تعمیرات تاسیساتی

بازسازی ساختمان در شمال تهران با هزینه کم و تغییر دکوراسیون خانه:

بازسازی خانه شمال تهران نیاز به زمان بیشتری نسبت به تغییر دکوراسیون وسایل دارد زیرا  در تغییر دکوراسیون فقط بخشی از خانه تعمیر می شود. تغییر دکوراسیون هزینه ای چندانی ندارد و درصورتی که تمایل به بازسازی خانه داشته باشید نیاز به مقداری بودجه دارید. بازسازی خانه های قدیمی ارزش ساختمان را بالا می برد.

بازسازی و نوسازی ساختمان در شمال تهران، کدام بهتر است؟

بازسازی یا نوسازی، کدام یک برای ساختمان شما مناسب تر است؟ هر ساختمانی طول عمری دارد و کاملا مشخص است که بعد از مدتی قدیمی شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.قابل ذکر است که نوسازی و بازسازی ساختمان، هر کدام دارای ویژگی هایی متفاوتی  است، که بر اساس موقعیت کارفرما یکی از این دو روش مورد استفاده قرار می گیرد.

این سوال که کدام (بازسازی یا نوسازی)، بهترین راه برای تعمیر ساختمان مورد نظر بهتر است، توسط متخصصین فعال در این حوزه تعیین می شود. فاکتورهای مختلفی تعیین می کنند که کدام روش برای تعمیر مناسب است. این فاکتورها عبارتند از:

 1. شرایط ساختمان
 2. منطقه ساختمان
 3. نظر کارفرما
 4. هزینه ها
 5. عقب نشینی ساختمان و…

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان:

خدمات بازسازی منزل معمولا شامل تغییرات کلی و اساسی در ساختار ساختمان می‌شود. اما در نوسازی، مقاومت بنا مطلوب است و ساختار آن دست نمی‌خورد؛ بلکه نما و ظاهر آن نو می‌شود.

اکثر پروژه‌های نوسازی درفضای داخلی ساختمان صورت می‌گیرد، از جمله تغییر کاربری فضاها واتاق‌ها ، تغییر چیدمان بخش‌های مختلف، تغییر کف ساختمان و دیوارها، تعویض کابینت وجزیره‌ی آشپزخانه، نصب سقف کاذب ونور مخفی و غیره….

مزایای بازسازی ساختمان:

مهمترین مزایایی که خدمات بازسازی برای کارفرما دارد:

 1. بالا بردن عمر و مقاوم‌سازی ساختمان (به ویژه درمقابل حوادث طبیعی)
 2. تغییر پلان با توجه به سلیقه و نیازهای کارفرما
 3. بهینه‌سازی و افزایش کارایی بخش‌های گوناگون ساختمان
 4. افزایش قابل توجه زیبایی خارجی و داخلی ساختمان
 5. افزایش ارزش مالی ساختمان
 6. مدرنیزه کردن سبک ساختمان با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی

نتیجه گیری:

بازسازی ساختمان ها شامل اداری، تجاری، مسکونی، بازسازی نمای داخلی ساختمان و نمای خارجی، بازسازی خانه‌های قدیمی، تعمیرات و بازسازی آپارتمان، ویلا، باغ، محوطه‌ی ویلا و … نیاز به خدمات زیاد، متفاوت و وسیعی دارد و کاری خیلی پیچیده است.

برای بازسازی ساختمان  شمال تهران نیاز به پلان کلی است. می توان نقشه را در کاغذ ترسیم کرد و نکات را در حین اجرا رعایت کرد. بهتر است برای این کاراز کارشناسان و پیمانکاران شرکت دکوراسیون و باز سازی ساختمان مشاوره بگیرید.

محاسبه میزان هزینه های مورد نیاز بعد از نهایی شدن پلان برآورد می شود. هزینه های لازم برای تهیه مواد و مصالح لازم در ساخت و ساز و دستمزد برای نیروهای انسانی محاسبه می شود. در بازسازی مدیریت هزینه های بازسازی  اهمیت خیلی زیادی دارد. در بازسازی ساختمان در شمال تهران ، طراحی هدف و پلان و برآورد هزینه های بازسازی ساختمان باید قبل از شروع عملیات بازسازی انجام شود.

 

درباره نویسنده

26 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب مفید

صفر تا صد مدیریت پیمان در منطقه یک تهران

بازسازی آپارتمان در شمال تهران

بازسازی آپارتمان در منطقه یک تهران

خروج از نسخه موبایل