بازسازی خانه های کوچک

بازسازی آپارتمان های کوچک به ویژه 40، 50، 60، 70 متری و … در شهرهایی مانند تهران و کرج رونق زیادی دارد. طراحی داخلی یک خانه کوچک را می توان حتی با هزینه کم انجام داد تا فضا بزرگتر و بازتر به نظر برسد. در این مقاله به مهم ترین اصول بازسازی خانه های کوچک با هزینه کم می پردازیم. در نظر داشته باشید که گروه بازسازی خانه ساروچین با در اختیار داشتن مجرب ترین تیم های طراحی و مدیریت داخلی آماده همکاری با شما کارفرمایان عزیز در امر بازسازی و طراحی داخلی ساختمان می باشد.

اصول طراحی داخلی آپارتمان کوچک

با رعایت نکات خاصی در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک در هنگام بازسازی خانه می توان از فضاهای موجود حداکثر استفاده را کرد و از طرفی آپارتمان را تا حد امکان بزرگ و جادار کرد. در پاسخ به این سوال که چگونه یک خانه کوچک را بزرگتر کنم، با ما همراه باشید. ” بررسی

نور در فضاهای کوچک

نور نقش بسیار مهمی در خانه های کوچک دارد. بهتر است تا حد امکان از نور طبیعی استفاده کنید. بنابراین، پنجره ها را با پرده های ضخیم و تیره نپوشانید. همچنین اشیاء بزرگ را جلوی پنجره ها قرار ندهید تا نور مسدود نشود. در خانه های کوچک علاوه بر نور طبیعی، استفاده از نورپردازی لایه ای بسیار مناسب است. یعنی به جای استفاده از لوسترهای حجیم و بزرگ از لوسترهای مدرن، کوچک و ساده استفاده کنید و از انواع هالوژن، چراغ مخفی، آباژور و … استفاده کنید.

استفاده از طرح های ساده

هنگام خرید مبلمان برای یک آپارتمان کوچک سعی کنید از طرح های ساده استفاده کنید. طرح های شلوغ مانند طرح های گلدار با گل های درشت و برجسته یا طرح هایی که به سبک کلاسیک استفاده می شوند برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. چنین طرح هایی با ایجاد اختلال بصری، فضا را درهم، نادیده گرفته و کوچکتر نشان می دهد.

رعایت تعدل در چیدمان آپارتمان های کوچک

با رعایت اصول تعادل و تکامل چیدمان می توان فضا را بزرگتر جلوه داد. حس تعادل این است که اگر یک مبل دو نفره در یک طرف قرار دارد، دو مبل تک نفره را مقابل هم قرار دهید.

استفاده از مبل های پایه دار

بهتر است از مبلمان دور از زمین استفاده کنید. استفاده از مبل هایی با پایه های باریک و بلند برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب است. با انجام این کار، میدان دید افزایش می یابد و خانه بزرگتر دیده می شود. علاوه بر این، استفاده از میزهای قهوه شفاف نیز گزینه خوبی است. توصیه می شود سطح میز شیشه ای باشد و یا سطح زیرین آن پر نباشد.

عدم استفاده زیاد از وسایل دکوری

خانه های کوچک به فضا نیاز دارند تا بزرگتر به نظر برسند، بنابراین آنها را بیش از حد شلوغ نکنید. استفاده زیاد از وسایل تزیینی خانه را کوچکتر نشان می دهد.

راهکارهای بلندتر نشان دادن سقف

یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ‌تر نشان دادن آپارتمان‌های کوچک در طول فرآیند بازسازی، طراحی طراحی داخلی به‌گونه‌ای است که سقف خانه بلندتر به نظر برسد. به خصوص برای خانه های کوچک با سقف کوتاه. در ادامه روش های مناسبی را که می توان در بازسازی خانه های کوچک برای بلندتر کردن سقف خانه رعایت کرد را بیان می کنیم.

ایجاد فضاهای عمودی

هنگام بازسازی خانه های کوچک، تا حد امکان باید فرم های عمودی ایجاد شود. این روش راه خوبی برای بلندتر نشان دادن سقف است. برای این کار از دیوارهای عمودی یا تخته های عمودی استفاده کنید. استفاده از آینه های عمودی نیز گزینه خوبی است.

نورپردازی

روشن کردن دیوارها و برجسته کردن آنها باعث می شود سقف بلندتر به نظر برسد. برای این کار می توانید از انواع نورپردازی مانند لوستر، دیوارکوب، آباژور و … استفاده کنید.

استفاده از وسایل چند منظوره

استفاده از مبلمان چند منظوره باعث کاهش تعداد وسایل در خانه های کوچک می شود. برای مثال می توانید از پیشخوان آشپزخانه یا جزیره به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید و یا در هنگام طراحی و بازسازی خانه، آن را به گونه ای طراحی کنید که مناسب هیرو باشد. امروزه انواع دستگاه های همه کاره با طرح های بسیار زیبا در بازار موجود است. انواع کاناپه تختخوابشو، میز دیواری، دکوری که تبدیل به میز تحریر می شود و بسیاری اشیاء دیگر. فقط کمی در بازار جستجو کنید. در ادامه چند نمونه از این دستگاه ها را ارائه می دهیم.

بازسازی آپارتمان کوچک (مرور نکات مهم)

حداکثر استفاده از نور استفاده از تشک های بزرگ از رنگ های روشن استفاده کنید بدون درهم ریختگی محیطی از لوازم جانبی بیش از حد کوچک استفاده نکنید از تنوع رنگ زیاد استفاده نکنید از آینه و لهجه براق استفاده کنید: یک آینه بزرگ در کنار و بالای مبل شما می تواند اتاق نشیمن را بزرگتر نشان دهد و به فضا عمق دهد. استفاده از مبلمان جمع و جور و همه کاره: برای کاهش فضای اشغال شده و استفاده بهینه از محیط از قفسه های باز برای طبقه بندی فضا استفاده کنید: این کار علاوه بر ایجاد مکانی برای نگهداری اشیا، ظاهر بازتری به فضا می بخشد. از لوسترهای مدرن نزدیک سقف استفاده کنید استفاده از گیاهان بزرگ: این استفاده از یک سبد کوچک آویزان فضا را نرم می کند.

از کاغذ دیواری های سه بعدی با طرح های بزرگ استفاده نکنید.