بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در تهران بر خلاف بازسازی منزل، فرایندی است که برای تأیید صاحبخانه نیازمند مجموعه‌ای از مدارک است. وظیفه معمار این است که تمام تغییرات لازم در بازسازی آپارتمان را مطرح کند و این موضوع را به وضوح در یک گزارش فنی اعلام کند. پس از تأیید، مراحل ایمن سازی ملک، تخریب دیوارها و مقابله با اضطراب مشتری آغاز می‌شود.

گزارش فنی بازسازی آپارتمان چیست؟

الزامات حکم می‌کند که بازسازی آپارتمان در تهران تنها با ارائه گزارش فنی و طرح نوسازی به متولی انجام شود. در برخی موارد بسیار خاص که فقط رنگ یا گچ تعویض می‌شود، این نیاز الزامی نیست. شرایطی که ساکنین باید یک گزارش فنی برای نوسازی آپارتمان ارائه دهند:

 1. نصب تجهیزات صنعتی و سیستم‌های گاز
 2. تغییرات در سیستم‌های هیدرولیک، بهداشتی
 3. نصب کولر گازی
 4. تغییر پوشش و فریم
 5. تغییرات ساختاری
 6. لعاب بالکن

این تعهد با هدف جلوگیری از آسیب ناشی از بازسازی آپارتمان ضعیف و ایجاد امنیت بیشتر برای ساکنان در طول مراحل بازسازی آپارتمان است.

چگونه یک گزارش فنی برای بازسازی آپارتمان در تهران ایجاد کنیم؟

چگونه یک گزارش فنی برای بازسازی آپارتمان در تهران ایجاد کنیم؟

گزارش فنی بازسازی آپارتمان باید توسط معمار یا مهندس مسئول انجام شود که باید طرح بازسازی را نیز ارسال کند.

معمار باید در گزارش فنی بازسازی آپارتمان در تهران چه مواردی را درج کند؟

گزارش فنی یک سند علمی است. در این زمینه باید با دید غیرشخصی و سوم شخص نوشته شود. توجه داشته باشید که بسیاری از اصطلاحات استفاده شده توسط متخصصان ساخت و ساز احتمالاً توسط افراد عادی که درک نمی‌کنند خوانده می‌شود. بنابراین گزارش فنی نوسازی آپارتمان باید زبانی روشن و در دسترس داشته باشد هر حرفه‌ای می‌تواند با توجه به اطلاعاتی که برای تأیید لازم بداند گزارش فنی بازسازی آپارتمان در تهران را تهیه کند.

داده‌های مهمی وجود دارد که آن را باید بررسی کنید:

 • با اطلاعات مشتری نام و زمینه بازسازی آپارتمان در تهران وارد شوید.
 • تجزیه و تحلیل پروژه‌ها و اسناد پیشنهادی بازسازی آپارتمان.
 • فهرست عناصر گرافیکی (اشکال، جداول، نمودارها)
 • پلان طبقه آپارتمان.
 • گزارش تصویری با رسانه برای تازه کردن.
 • جزئیات در مورد اینکه آیا خطر آسیب ساختاری وجود دارد یا خیر.
 • مراجع استفاده شده.
 • راه حل.
 • ضمیمه‌ها امضا شده، جدول اطلاعات ارائه دهنده خدمات در میان سایر موارد.

 برای بازسازی آپارتمان در تهران از کجا شروع کنیم؟

 برای بازسازی آپارتمان در تهران از کجا شروع کنیم؟

اکنون که می‌دانید چگونه کاغذ سفید بازسازی آپارتمان را ویرایش کنید، راهنمای گام به گام انجام یک کار عالی را بررسی کنید:

 1. از آپارتمان محافظت کنید.
 2. تخریب را شروع کنید.
 3. دفع صحیح آوار.
 4. شروع به بازسازی کنید.
 5. نصب برق را انجام دهید.
 6. مونتاژ هیدرولیک را معرفی کنید.
 7. گچ کاری را شروع کنید.
 8. نصبیات شروع شود از جمله کانتر، سنگ مرمر و گرانیت.
 9. شروع به نقاشی کنید.
 10. لامپ‌ها را بگذارید.
 11. نازک کاری را نصب کنید.

 

1-      از آپارتمان محافظت کنید:

وقتی صحبت می‌کنیم که بازسازی آپارتمان‌های کوچک، متوسط ​​یا بزرگ را از کجا شروع کنیم، اولین قدم حفاظت از محیط زیست است. بازسازی آپارتمان در تهران کثیفی زیادی را به منطقه وارد می‌کند، بنابراین استفاده از روزنامه، مقوا، پلاستیک و انواع دیگر مواد برای محافظت بسیار مهم است. این کار نظافت را قبل از تحویل بازسازی آپارتمان در تهران ساده‌تر می‌کند.

 

2-      تخریب را شروع کنید:

اگر هدف از پروژه تغییر چیدمان آپارتمان است، تخریب دیوارها از هم اکنون آغاز می‌شود. هنگام بازسازی یک آپارتمان کوچک، معمولاً معمار پیشنهاد بازسازی محیط را برای به دست آوردن فضای بیشتر می‌دهد.

همچنین معمول است که این مرحله از بازسازی آپارتمان در تهران شگفتی‌های ناخوشایندی را به همراه داشته باشد، مانند یک تیرآهن در اینجا، یک اشتباه در پروژه اصلی در آنجا. وقت آن است که امیدوار باشیم که از آن خلاص شویم. مهم است که از تجمع مواد در یک نقطه از تخت جلوگیری شود؛ زیرا وزن می‌تواند ساختار ساختمان را به خطر بیندازد. توصیه می‌شود کیسه‌های زباله در سراسر آپارتمان توزیع شود.

 

3-      دفع صحیح آوار:

دفع صحیح آوار از نکات مهم در بازسازی آپارتمان است. اجاره سطل‌هایی که مواد دور ریخته شده را به محل‌های ذخیره سازی معتبر شهرداری می‌برد، ضروری است. گذاشتن مصالح روی سنگ‌فرش یا زمین خالی در محله نه تنها یک اقدام غیر مؤدبانه است؛ بلکه برای محیط زیست نیز مضر است.

 

4-      بازسازی را شروع کنید:

بدون آوار، ساخت دیوارهای جدید آغاز می‌شود. معمار بهترین مواد را برای اجرای حصار جدید نشان می‌دهد که می‌تواند آجر، دیوار خشک و غیره باشد. این قسمت از بازسازی آپارتمان در تهران پیکربندی جدیدی به چیدمان می‌دهد و امکان شروع اجرای پروژه‌های تکمیلی را فراهم می‌کند.

 

5-      نصب برق را انجام دهید:

اکثر بازسازی آپارتمان‌ها، به ویژه در ساختمان‌های قدیمی، نیاز به یک تأسیسات الکتریکی جدید دارند. در این مرحله لازم است یک برق‌کار استخدام کنید که پریزهای جدید و روشنایی را بکشد. متخصص پروژه برق را تجزیه و تحلیل می‌کند و راه‌های لوله و مدارهای جدید را در میان سایر تنظیمات لازم نصب می‌کند.

 

6-      تهویه مطبوع و اتوماسیون:

برق‌کار همچنین با متخصصانی کار می‌کند که سیستم‌های تهویه مطبوع یا اتوماسیون خانه را در بازسازی آپارتمان نصب می‌کنند. آپارتمان‌ها  اغلب دارای تأسیسات ایمن کولر و بخاری هستند. در این مرحله کانال‌های تهویه مطبوع و معابر سیستم‌های اتوماسیون مانند بلندگو سقفی و کرکره اتوماتیک و غیره نصب می‌شود.

7-      نصب هیدرولیک را معرفی کنید:

بازسازی آپارتمان زمانی که در حمام، توالت یا آشپزخانه انجام شود، نیاز به حضور یک لوله کش دارد. متخصص تعویض نقاط آب برای نصب حوضچه‌های بهداشتی، دوش، شیرآلات، نقاط آب گرم، دوش‌های بهداشتی و وان حمام و سایر قسمت‌ها را انجام می‌دهد.

با توجه به ویژگی‌های سیستم هیدرولیک، کار در آشپزخانه یا حمام از نوع بازسازی آپارتمان است که هزینه بیشتری دارد و مراحل بیشتری دارد. درست مانند برق‌کار، لوله کش برای انجام خدمات باید دیوارها را خراب کند. در حالت ایده آل، هر کاری که نیاز به باز کردن درزگیر دارد تا این مرحله انجام می‌شود، زیرا پس از گچ کاری، تصحیح خطاها دشوارتر است.

آسترکشی

8-      آسترکشی  را شروع کنید:

مرحله بعدی بازسازی آپارتمان در تهران نصب سقف تعریف شده در پروژه است. این عنصر علاوه بر کمک به پنهان کردن سقف، تیرها و کانال‌های الکتریکی، بر راحتی حرارتی و صوتی ملک نیز تأثیر می‌گذارد.

انواع مختلفی از آستر وجود دارد، مانند گچ، پی وی سی، چوب و بتن اکسپوز و غیره. انتخاب به هزینه – فایده و نیازهای مشتری در بازسازی آپارتمان بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر ایده تأکید بر نورپردازی است، سقف گچی مناسب است. اگر محیط دارای دکوراسیون صنعتی باشد، بتن اکسپوز انتخاب ایده آلی است. در مورد بازسازی آپارتمان کوچک، سقف‌های رنگ روشن به افزایش درک فضا کمک می‌کند.

 

9-      نصب  کانتر، سنگ مرمر و گرانیت:

قبل از اتمام بازسازی آپارتمان، باید سینک و میز را نصب کنید. از آنجایی که این فرایند می‌تواند گردوغبار و کثیفی زیادی ایجاد کند، ایده آل است که قبل از گنجاندن پوشش‌ها و حتی کابینت‌ها انجام شود. اما در برخی موارد خاص از بازسازی آپارتمان می‌توان نصب کابینت‌ها را قبل از کانتر انجام داد. معمار باید ارزیابی کند که بهترین سفارش برای جلوگیری از مشکلات و تسریع در تحویل کار کدام است.

 

10-  شروع به نقاشی کنید:

از این مرحله از بازسازی آپارتمان، در تهران به اصطلاح “کار تمیز” شروع می‌شود که چیزی بیش از فرایند تکمیل نیست. رنگ‌آمیزی می‌تواند قبل از نصب پوشش‌ها به‌عنوان شکلی از پیش پرداخت آغاز شود. پس از چیدن قطعات، توصیه می‌شود یک لایه دوم رنگ برای پایان دادن به آن بدهید. باید مراقب بود که کف از قبل چیده شده رنگی نشود.

 

11-  تسطیح کف‌پوش:

مرحله بعدی بازسازی آپارتمان شامل پوشش‌ها است. اکنون فقط برای جلوگیری از کثیف شدن یا آسیب دیدن مواد انتخابی، اعم از سرامیک، چینی یا وینیل اتفاق می‌افتد. قبل از شروع فرایند، در حین بازسازی آپارتمان، محافظت از دیوارهای رنگ شده برای جلوگیری از لکه و کثیفی ضروری است.

در مورد آپارتمان‌های نوساز معمار باید به تسطیح کف در هنگام بازسازی آپارتمان توجه کند. متأسفانه، برای برخی از سازندگان معمول است که ملک را فقط با یک صاف کردن کوچک دال تحویل می‌دهند و آن‌طور که باید با یک طبقه زیرین تحویل نمی‌دهند. کیفیت تسطیح کف‌پوش ایمن و زیبا را در بازسازی آپارتمان در تهران تضمین می‌کند.

12-  چراغ‌ها را قرار دهید:

با آماده شدن آستر، گنجاندن لامپ‌ها، چراغ‌ها، چراغ‌های سقفی و نقاط شروع می‌شود. در این مرحله از بازسازی آپارتمان، برق‌کار می‌تواند پریزها و کلیدها را نیز برای اتمام قطعه برق نصب کند.

13-  نازک کاری را شروع کنید:

در نهایت وقت آن است که نازک کاری، لوازم خانگی و مبلمان را در آپارتمان قرار دهید. این لحظه‌ای است که کثیفی‌های غلیظ قبلاً از بین رفته‌اند و نصاب‌ها می‌توانند وارد عمل شوند. افراد حرفه‌ای باید مراقب باشند که دیوارها و کف‌ها خراشیده یا رنگی نشوند. هر گونه آسیب در این مرحله از بازسازی آپارتمان می‌تواند دردسرهای زیادی را برای مشتری به همراه داشته باشد.

نکته مهم:

توصیه می‌شود به محض اتمام بازسازی آپارتمان، ساکنین را جهت تعویض قفل راهنمایی کنید.داین یک مسئله ایمنی است، زیرا بسیاری از افراد در طول ساخت و ساز کلید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید