این مقاله راهنمای کامل بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)است. برای داشتن خانه ای زیبا و مدرن همیشه نیازی به تخریب و بازسازی نیست! بازسازی یک راه حل آسان و کم هزینه برای داشتن آپارتمانی با طراحی متفاوت و دلخواه است. ازدحام بیش از حد در شهرها، افزایش هزینه مسکن و کوچک شدن فضای مسکونی باعث شده تا افراد بیشتری به جای تغییر محل سکونت، تمایل به زندگی در آپارتمان و بازسازی آن را داشته باشند. هدف از بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)می تواند ایجاد تغییرات در نقشه، افزایش استحکام آپارتمان، تغییر حس آپارتمان و ایجاد کاربری جدید و یا حذف فضاهای بدون استفاده باشد. این امکان وجود دارد که اتاق های اصلی خانه شما خوب باشد و نیازی به تعویض نداشته باشد و تنها با چند تغییر جزئی بتوانید خانه ای را که دوست دارید داشته باشید. در هر صورت شناسایی قطعاتی که نیاز به نوسازی یا تعویض دارند امری تخصصی است که نیاز به بررسی و مشاوره کارشناسان با تجربه در این زمینه دارد. بازسازی منزل مسکونی دارای مراحل، جنبه ها و ملاحظاتی است که در این مقاله سعی داریم به طور جامع به آن بپردازیم.

بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در (تهران،شمال تهران،منطقه یک) بر خلاف بازسازی منزل، فرایندی است که برای تأیید صاحبخانه نیازمند مجموعه‌ای از مدارک است. وظیفه معمار این است که تمام تغییرات لازم در بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) را مطرح کند و این موضوع را به وضوح در یک گزارش فنی اعلام کند. پس از تأیید، مراحل ایمن سازی ملک، تخریب دیوارها و مقابله با اضطراب مشتری آغاز می‌شود.

گزارش فنی بازسازی آپارتمان  (تهران،شمال تهران،منطقه یک) چیست؟

الزامات حکم می‌کند که بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) تنها با ارائه گزارش فنی و طرح نوسازی به متولی انجام شود. در برخی موارد بسیار خاص که فقط رنگ یا گچ تعویض می‌شود، این نیاز الزامی نیست. شرایطی که ساکنین باید یک گزارش فنی برای نوسازی آپارتمان (تهران،شمال تهران،منطقه یک) ارائه دهند:

 1. نصب تجهیزات صنعتی و سیستم‌های گاز
 2. تغییرات در سیستم‌های هیدرولیک، بهداشتی
 3. نصب کولر گازی
 4. تغییر پوشش و فریم
 5. تغییرات ساختاری
 6. لعاب بالکن

این تعهد با هدف جلوگیری از آسیب ناشی از بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) ضعیف و ایجاد امنیت بیشتر برای ساکنان در طول مراحل بازسازی آپارتمان است.

چگونه یک گزارش فنی برای بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) ایجاد کنیم؟

گزارش فنی بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) باید توسط معمار یا مهندس مسئول انجام شود که باید طرح بازسازی را نیز ارسال کند.

معمار باید در گزارش فنی بازسازی آپارتمان در تهران چه مواردی را درج کند؟

گزارش فنی یک سند علمی است. در این زمینه باید با دید غیرشخصی و سوم شخص نوشته شود. توجه داشته باشید که بسیاری از اصطلاحات استفاده شده توسط متخصصان ساخت و ساز احتمالاً توسط افراد عادی که درک نمی‌کنند خوانده می‌شود. بنابراین گزارش فنی نوسازی آپارتمان باید زبانی روشن و در دسترس داشته باشد هر حرفه‌ای می‌تواند با توجه به اطلاعاتی که برای تأیید لازم بداند گزارش فنی بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) را تهیه کند.

داده‌های مهمی وجود دارد که آن را باید بررسی کنید:

 • با اطلاعات مشتری نام و زمینه بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)وارد شوید.
 • تجزیه و تحلیل پروژه‌ها و اسناد پیشنهادی بازسازی آپارتمان.
 • فهرست عناصر گرافیکی (اشکال، جداول، نمودارها)
 • پلان طبقه آپارتمان.
 • گزارش تصویری با رسانه برای تازه کردن.
 • جزئیات در مورد اینکه آیا خطر آسیب ساختاری وجود دارد یا خیر.
 • مراجع استفاده شده.
 • راه حل.
 • ضمیمه‌ها امضا شده، جدول اطلاعات ارائه دهنده خدمات در میان سایر موارد.

1-      از آپارتمان محافظت کنید:

وقتی صحبت می‌کنیم که بازسازی آپارتمان‌های کوچک، متوسط ​​یا بزرگ را از کجا شروع کنیم، اولین قدم حفاظت از محیط زیست است. بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)کثیفی زیادی را به منطقه وارد می‌کند، بنابراین استفاده از روزنامه، مقوا، پلاستیک و انواع دیگر مواد برای محافظت بسیار مهم است. این کار نظافت را قبل از تحویل بازسازی آپارتمان در (تهران،شمال تهران،منطقه یک) ساده‌تر می‌کند.

2-      تخریب را شروع کنید:

اگر هدف از پروژه تغییر چیدمان آپارتمان است، تخریب دیوارها از هم اکنون آغاز می‌شود. هنگام بازسازی یک آپارتمان کوچک، معمولاً معمار پیشنهاد بازسازی محیط را برای به دست آوردن فضای بیشتر می‌دهد.

همچنین معمول است که این مرحله از بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) شگفتی‌های ناخوشایندی را به همراه داشته باشد، مانند یک تیرآهن در اینجا، یک اشتباه در پروژه اصلی در آنجا. وقت آن است که امیدوار باشیم که از آن خلاص شویم. مهم است که از تجمع مواد در یک نقطه از تخت جلوگیری شود؛ زیرا وزن می‌تواند ساختار ساختمان را به خطر بیندازد. توصیه می‌شود کیسه‌های زباله در سراسر آپارتمان توزیع شود.

3-      دفع صحیح آوار:

دفع صحیح آوار از نکات مهم در بازسازی آپارتمان است. اجاره سطل‌هایی که مواد دور ریخته شده را به محل‌های ذخیره سازی معتبر شهرداری می‌برد، ضروری است. گذاشتن مصالح روی سنگ‌فرش یا زمین خالی در محله نه تنها یک اقدام غیر مؤدبانه است؛ بلکه برای محیط زیست نیز مضر است.

4-      بازسازی را شروع کنید:

بدون آوار، ساخت دیوارهای جدید آغاز می‌شود. معمار بهترین مواد را برای اجرای حصار جدید نشان می‌دهد که می‌تواند آجر، دیوار خشک و غیره باشد. این قسمت از بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) پیکربندی جدیدی به چیدمان می‌دهد و امکان شروع اجرای پروژه‌های تکمیلی را فراهم می‌کند.

5-      نصب برق را انجام دهید:

اکثر بازسازی آپارتمان‌ها، به ویژه در ساختمان‌های قدیمی، نیاز به یک تأسیسات الکتریکی جدید دارند. در این مرحله لازم است یک برق‌کار استخدام کنید که پریزهای جدید و روشنایی را بکشد. متخصص پروژه برق را تجزیه و تحلیل می‌کند و راه‌های لوله و مدارهای جدید را در میان سایر تنظیمات لازم نصب می‌کند.

6-      تهویه مطبوع و اتوماسیون:

برق‌کار همچنین با متخصصانی کار می‌کند که سیستم‌های تهویه مطبوع یا اتوماسیون خانه را در بازسازی آپارتمان نصب می‌کنند. آپارتمان‌ها  اغلب دارای تأسیسات ایمن کولر و بخاری هستند. در این مرحله کانال‌های تهویه مطبوع و معابر سیستم‌های اتوماسیون مانند بلندگو سقفی و کرکره اتوماتیک و غیره نصب می‌شود.

7-      نصب هیدرولیک را معرفی کنید:

بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) زمانی که در حمام، توالت یا آشپزخانه انجام شود، نیاز به حضور یک لوله کش دارد. متخصص تعویض نقاط آب برای نصب حوضچه‌های بهداشتی، دوش، شیرآلات، نقاط آب گرم، دوش‌های بهداشتی و وان حمام و سایر قسمت‌ها را انجام می‌دهد.

با توجه به ویژگی‌های سیستم هیدرولیک، کار در آشپزخانه یا حمام از نوع بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) است که هزینه بیشتری دارد و مراحل بیشتری دارد. درست مانند برق‌کار، لوله کش برای انجام خدمات باید دیوارها را خراب کند. در حالت ایده آل، هر کاری که نیاز به باز کردن درزگیر دارد تا این مرحله انجام می‌شود، زیرا پس از گچ کاری، تصحیح خطاها دشوارتر است.

8-      آسترکشی  را شروع کنید:

مرحله بعدی بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) نصب سقف تعریف شده در پروژه است. این عنصر علاوه بر کمک به پنهان کردن سقف، تیرها و کانال‌های الکتریکی، بر راحتی حرارتی و صوتی ملک نیز تأثیر می‌گذارد.

انواع مختلفی از آستر وجود دارد، مانند گچ، پی وی سی، چوب و بتن اکسپوز و غیره. انتخاب به هزینه – فایده و نیازهای مشتری در بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)  بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر ایده تأکید بر نورپردازی است، سقف گچی مناسب است. اگر محیط دارای دکوراسیون صنعتی باشد، بتن اکسپوز انتخاب ایده آلی است. در مورد بازسازی آپارتمان کوچک، سقف‌های رنگ روشن به افزایش درک فضا کمک می‌کند.

9-      نصب  کانتر، سنگ مرمر و گرانیت:

قبل از اتمام بازسازی آپارتمان، باید سینک و میز را نصب کنید. از آنجایی که این فرایند می‌تواند گردوغبار و کثیفی زیادی ایجاد کند، ایده آل است که قبل از گنجاندن پوشش‌ها و حتی کابینت‌ها انجام شود. اما در برخی موارد خاص از بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) می‌توان نصب کابینت‌ها را قبل از کانتر انجام داد. معمار باید ارزیابی کند که بهترین سفارش برای جلوگیری از مشکلات و تسریع در تحویل کار کدام است.

برنامه‌­ریزی دقیق در بازسازی آپارتمان

اگر برای مدت طولانی در آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) خود زندگی کرده اید، ممکن است متوجه قسمت هایی از خانه شده باشید که نیاز به تعمیر و به روز رسانی دارند. کاملا طبیعی است که بعد از چند سال یخبندان های ساختمان آسیب ببینند یا از بین بروند و نیاز به تعمیر یا تعویض آنها باشد. هنگام بازسازی آپارتمان در (تهران،شمال تهران،منطقه یک) برای تغییر فضا بهتر است همه چیز عالی باشد. با برنامه ریزی دقیق می توانید این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که بازسازی آپارتمان در شهر بزرگی مانند تهران کار ساده ای نیست، به خصوص اگر آپارتمان بزرگی دارید. معماران تازه کار در بازسازی آپارتمان اغلب برای تصمیم گیری در مورد سبک هایی که می خواهند یا چه تغییراتی برای فضا نیاز دارند، دچار مشکل هستند. خوشبختانه چند نکته کلیدی وجود دارد که بهترین کارشناسان همیشه از آنها برای بازسازی مناسب آپارتمان استفاده می کنند.

۱. لیستی از قسمت‌­هایی که می­خواهید بازسازی کنید را تهیه نمائید

اولین قدم برای بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) این است که مشخص کنید چه چیزی را می خواهید بازسازی کنید. اشاره. این مهمترین بخش بازسازی است که باید در هر مرحله انجام دهید. زیرا همه جنبه ها مانند هزینه، مواد، تعداد کارگران و … را تحت تاثیر قرار می دهد. بهتر است یک لیست خوش ساخت در بازسازی آپارتمان به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران تهیه کنید تا هر قسمت از آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) اعم از کف، دیوار، سقف و … را جدا کنید. همچنین باید مواردی را که فهرست کرده اید به ترتیب اهمیت ترتیب دهید تا مطمئن شوید که شما و پیمانکار در ترتیب بازسازی سردرگم نشوید. هرچه فهرست منظم تر باشد، بهتر است. نتیجه بهتر خواهد بود. به خصوص اگر می خواهید کار را در اسرع وقت تمام کنید.

۲. با یک پیمانکار زبده و ماهر ارتباط برقرار نمائید

پیمانکاران زیادی برای بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) وجود دارد. می دانیم آغاز و پایانی وجود دارد. اما آنچه در این بین اتفاق می افتد می تواند یک فرآیند دشوار و طاقت فرسا باشد. و برعکس به راحتی و به سرعت قابل انجام است. همه چیز به انتخاب یک پیمانکار مجرب و واجد شرایط بستگی دارد. هنگام بازسازی آپارتمان در (تهران،شمال تهران،منطقه یک)، خوب است در مورد نحوه انجام آن چه معمار، چه طراح داخلی، چه سازنده و چه نقشه کش مشاوره بگیرید. حتی در برخی موارد پروژه های نسبتا کوچک نیاز به مجوز ساختمانی دارند و متخصص مناسب می تواند در این زمینه کمک زیادی کند.

۳. یک لیست فرعی تنظیم کنید

هنگام ایجاد لیستی از کارهای اصلی بازسازی، جزئیات را در گوشه یادداشت کنید. به خصوص اگر پیمانکاران وظایف متعددی داشته باشند که باید آنها را به ترتیب انجام دهند. قیمت متریال، اندازه، ابعاد، انواع ابزار و تجهیزات در بازسازی آپارتمان تهران از موارد فرعی است که می توانید در نظر بگیرید. ممکن است تهیه این لیست برای شما کمی سخت باشد زیرا از وظایف بی اطلاع هستید. می توانید با متخصص مربوطه تماس بگیرید و در خصوص تعیین نیاز و مصالح و ابزار خاص و کارهای بازسازی آپارتمان در تهران مشاوره بگیرید. تهیه این لیست احتمال سوء تفاهم و اشتباهات رایج را به حداقل می رساند.

 

۴. همه چیز را نهایی کنید

آخرین مرحله برای بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)این است که تمام موارد لیست خود را نهایی کنید. می توانید با همه کارگران تماس بگیرید و برنامه ها را به آنها یادآوری کنید. با این کار، می توانید انتظار روند آرام بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) خود را داشته باشید و به جای اینکه منتظر بمانید تا تعمیرات تکمیل شود و سپس مسائل را حل کنید. قبل از شروع، تمام مراحل را طی کنید و نحوه انجام عملکرد را برای کارگران توضیح دهید. سبک های آپارتمانی زیادی در مجله های الکترونیکی وجود دارد که می توانید از آنها برای بازسازی استفاده کنید. نتایجی که به دست می آورید بستگی به خود شما دارد. اما بدانید که بدون برنامه ریزی دقیق هرگز نمی توانید به نتیجه دلخواه برسید.

بازسازی دیوار

در شروع کار، دیوارهای باربر باید تعیین شوند. هنگام بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی معمولا با دیوارهای باربر سروکار ندارند و آن ها را تخریب نمی کنند، بلکه دیوارهای قدیمی و فرسوده را بازسازی می کنند. برای بازسازی، گاهی اوقات لازم است قسمت هایی از دیوار را تراشید یا تخریب کرد. پس از گچ بری، آن را با گچ سفید می کنند و ظاهر جدیدی برای دیوار ایجاد می کنند. برای بازسازی دیوارها می توانید به جای دیوار تخریب شده از دکور، پارتیشن یا کف استفاده کنید. همچنین می توان با تغییر رنگ، تغییر کاغذ دیواری، استفاده از پوستر، سنگ های تزئینی، شیشه های دکوراتیو یا روکش ها، نمای دیوار و در نتیجه حال و هوای فضا را تغییر داد. دیوارپوش های مختلف (روکش دیوار چوبی، چرم) روکش دیوار، روکش دیوار سه بعدی، روکش دیوار سنگی و غیره).

بازسازی کف

قسمت های مختلف آپارتمان قابل بازسازی شامل آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن و اتاق خواب می باشد. انواع کفپوش ها برای هر یک از این فضاها به شرح زیر است که بسته به فضا و سلیقه و بودجه می توانیم از آنها استفاده کنیم که قیمت کفپوش بسته به کاربری و متریال آن تغییر می کند:

پارکت و لمینیت:

تعداد کلمات مقاله ارسال شده:26

اگر چوب استفاده شده در کفپوش تماما طبیعی باشد به آن پارکت و اگر یک یا دو لایه ام دی اف نازک با چوب باشد به آن لمینت می گویند.

کف‌پوش PVC:

تعداد کلمات مقاله ارسال شده:23

این کفپوش از چند لایه رزین فشرده تشکیل شده است که دارای طرح های چوبی یا سنگی مختلف است و برای نصب نیاز به چسباندن دارد.

سنگ:

یکی از با ارزش ترین و طبیعی ترین انواع کفپوش است. انتخاب نوع سنگ ها با توجه به آب و هوای منطقه مسکونی (گرما و سرما) و دقت در نصب صحیح سنگ بسیار مهم است.

سرامیک:

یک نوع کفپوش مقرون به صرفه در مقایسه با انواع دیگر. علاوه بر این، این کفپوش دارای طرح های مختلفی است که می تواند با سلیقه های مختلف مطابقت داشته باشد.

بامبو:

تعداد کلمات مقاله ارسال شده:

کفی زیبا و بادوام با ظاهری نرم و دلپذیر.

برآورد بودجه موردنیاز برای بازسازی آپارتمان در تهران

یکی از مسائل مهم در بازسازی آپارتمان هزینه آن و میزان بودجه ای است که باید به آن اختصاص داده شود. برای برنامه ریزی بودجه برای بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) باید به این عناصر توجه کرد و به یاد داشته باشید که هزینه بازسازی به ازای هر متر مربع محاسبه خواهد شد.

1.کدام قسمت‌(های) آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) نیاز به بازسازی دارد؟

بازسازی آشپزخانه شامل کاشی کاری کف و بین ردیف های بالا و پایین کابینت ها، روشنایی و شیرآلات می باشد.

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی شامل کارهای سنگ و سرامیک، نورپردازی، شیرآلات و تجهیزاتی مانند سینک، وان و دوش می باشد.

بازسازی اتاق ها بسته به میزان بازسازی اتاق ها می تواند بسیار متفاوت باشد.

شاید خانواده ای به نجاری راضی باشد اما خانواده ای به دنبال تغییر کلی است.

بازسازی اتاق ممکن است شامل حذف یا اضافه کردن دیوارهای داخلی، اصلاح دیوارها و سقف، اصلاح یا نوسازی کف، و افزودن دکور و پارتیشن باشد.

 

2.بازسازی‌های موردنظر شامل کدام‌یک از موارد زیر می‌شود
 • رنگ کردن دیوارها یا کاغذ دیواری،
 • انجام هرگونه نصب و یا تعمیر وسائل،
 • اجرای پارکت،
 • تزئینات گچ‌بری و سرستون،
 • عایق‌کاری سرویس بهداشتی،
 • تعویض درها و پنجره‌ها،
 • تعویض کابینت، شیرآلات و ….

چرا باید برای بازسازی از یک معمار و مشاور کمک بگیریم؟

مشاوره بازسازی و طراحی داخلی شرکت های معماری و طراحی داخلی مختلفی هستند که می توانند خدمات بازسازی و نوسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) را ارائه دهند. این افراد با تجربه کاری و دانش فنی خود می توانند به شما کمک کنند تا فضای آپارتمان خود را با کمترین دغدغه مالی و طراحی بازسازی کنید و همچنین از انتخاب بهترین پلان و مصالح اطمینان حاصل کنید. اگر تصمیم دارید کار را به پیمانکار بسپارید، در نظر داشته باشید که تمامی مواردی که در پروژه بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) باید انجام شود باید در قرارداد درج شود و همچنین ذکر شود که تامین مصالح ممکن است به عهده داشته باشد.

انواع قرارداد با پیمانکار بازسازی آپارتمان

در صورتی که قرارداد به صورت پیمانکاری با مصالح باشد، پیمانکار پروژه نوسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) را بر اساس جزئیات توافق شده با کارفرما و در مقابل هزینه پرداختی کارفرما مدیریت و تحویل می دهد. در صورتی که قرارداد غیر مادی باشد بخشی از هزینه بازسازی مربوط به حقوق و دستمزد پیمانکار و بخشی دیگر به تامین مصالح و تجهیزات اختصاص می یابد. در صورتی که قرارداد به صورت درصدی باشد، حقوق پیمانکار بر خلاف قرارداد حقوق و دستمزد مشخص نشده و با توجه به درصد معینی از کل هزینه پروژه بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) تعیین می شود.

نکات مهم در عقد قرارداد جهت بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک)

اطلاعات تماس کامل شرکت نوسازی ساختمان را وارد کنید. (نام و نام خانوادگی کامل، کد ملی، آدرس کامل محل سکونت، آدرس محل کار و …) مسئولیت مستقیم کلیه کارها از تخلیه زباله و مواد گرفته تا خرید مواد و کالاهای ضروری، مسئولیت پرداخت هزینه های هر بخش و همچنین تعیین مدت زمان هر کار در قرارداد. اگر خرید مصالح و کالا را به پیمانکار بسپارید، باید کیفیت، برند و قیمت سقف را مشخص کرده و ضمیمه قرارداد کنید. تعیین تکلیف و مسئولیت فروش یا دفع ضایعات نوسازی و همچنین عواید حاصل از فروش. مسئولیت اخذ مجوزهای نوسازی ساختمان، از مجوز شهرداری و سایر سازمان ها تا مجوز از همسایگان برای انجام بازسازی، را در قرارداد تعمیر و نوسازی ساختمان خود مشخص کنید. شرح کلیه مراحل و کارهای مورد نظر شما از قبیل رنگ آمیزی، لوله کشی، ساخت و نصب کمد و کمد، خرید و نصب کاغذ دیواری، خرید و نصب کاشی و سرامیک، خدمات نصب مانند برق کاری، لوله کشی و …. ، باید به طور کلی و جزئی در قرارداد درج شود و تاریخ شروع و پایان هر کدام را مشخص کنید. میزان تعهدات و هزینه بازسازی را به طور کامل، جداگانه و واضح در قرارداد مشخص کنید. در نظر گرفتن جریمه یا انگیزه برای کیفیت و سرعت کار در قرارداد ممکن است گزینه خوبی باشد.

بازسازی بخش‌های مختلف آپارتمان و برآورد هزینه

میزان بازسازی و تغییر فضا در بازسازی مازل در تهران بستگی به سلیقه و بودجه مشتری دارد. در ادامه به موارد مختلفی می پردازیم که در بازسازی آپارتمان می توان به آنها توجه کرد. در نظر داشته باشید که این هزینه به صورت میانگین و هر متر مربع در نظر گرفته می شود و نوع محصول و میزان کار مورد نیاز می تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه شود. هدف اصلی پروژه بازسازی آپارتمان که برای فروش این واحد یا ساختمان انجام می شود، کاهش هزینه ها می باشد. اما در بازسازی آپارتمان مادام العمر شاهد انعطاف بیشتر اپراتور هستیم. هزینه بازسازی آپارتمان و خانه معمولا پس از بازدید حضوری و همچنین بررسی سلیقه و بودجه تعیین می شود، کیفیت و نوع مصالح استفاده شده نیز نقش بسیار مهمی در برآورد هزینه بازسازی ساختمان دارد.

بازسازی سرویس بهداشتی

طراحی سرویس بهداشتی بسته به اندازه آن متفاوت است. در بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) کوچک سرویس ها کوچکتر است و سینک و سرویس بهداشتی از یکدیگر جدا نیستند. بازسازی حمام می تواند شامل عایق کاری، تعویض یا تعمیر کفپوش، تعمیر وسایل، نصب سقف کاذب، بهبود روشنایی و غیره باشد.

بازسازی پذیرایی

اتاق نشیمن فضایی برای اعضای خانواده است. بنابراین مهم است که نور، رنگ، مبلمان و فضای آن به گونه ای باشد که احساس آرامش را القا کند. همچنین تنظیم یا تغییر سیستم سرمایشی و گرمایشی هنگام بازسازی اتاق نشیمن به بهبود شرایط اتاق نشیمن کمک می کند. برای بازسازی ساده و سریع پذیرایی می توانید از تغییر کاغذ دیواری و کفپوش بهره ببرید.

بازسازی آشپزخانه

می توان آن را به طور کامل یا جزئی انجام داد. در بازسازی کلی تمام یا قسمت زیادی از آشپزخانه بازسازی می شود که می تواند شامل لوله کشی، روشنایی، کابینت، سرامیک و … باشد. در بازسازی جزئی بخشی از فضا تغییر می کند.

سوالات متداول بازسازی خانه و آپاتمان در شهر تهران:

 • برای بازسازی پذیرایی چه کارهای باید انجام داد؟

برای بازسازی اتاق نشیمن در آپارتمان ها باید به دیوارها، سقف و کف توجه کرد. مراحل این کار شامل بررسی محل قرارگیری دیوراماها و بازسازی سقف و تبدیل آن به سقف کاذب یا تغییرات گچ بری می باشد. برای کفن، گزینه های پارکت، سنگ سرامیک و در نهایت می توانید نجاری را انجام دهید.

 • هزینه‌ی بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) چقدر است؟

برای تعیین هزینه بازسازی عواملی مانند متراژ یا متر، نوع مصالح، قیمت مصالح، دستمزد و تعداد کارگران و … نقش مهمی دارند، بنابراین بهتر است با آرکانوجا تماس بگیرید و قیمت دقیق را استعلام کنید.

 • بازسازی منزل را چگونه انجام دهیم؟

برای اتاق خواب، گزینه ها عبارتند از: تغییر رنگ دیوار یا کاغذ دیواری، کف، روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش، کمد دیواری و کف یا قفسه کتاب.

 • بازسازی منزل در تهران نیاز مجوز دارد؟

در صورت تخریب یا بازسازی دیوارهای باربر و پله ها، مجوز شهرداری الزامی است.

 • مراحل بازسازی آشپزخانه چیست؟

بازسازی آشپزخانه می تواند به صورت کامل یا جزئی باشد. در یک بازسازی کلی، تمام یا بیشتر آشپزخانه بازسازی می شود که ممکن است شامل لوله کشی، روشنایی، کابینت، کف و غیره باشد. در حین بازسازی جزئی، بخشی از فضا تغییر می کند، مانند فضای بین کابینت ها.

 • بازسازی سرویس بهداشتی شامل چه مواردی است؟

طراحی توالت فرنگی بسته به اندازه آن متفاوت است. بازسازی حمام می تواند شامل عایق کاری، تعویض یا تعمیر کفپوش، تعمیر وسایل، نصب سقف کاذب، اصلاح روشنایی و غیره باشد.

بازسازی بالکن

بازسازی بالکن به شما این امکان را می دهد که فضایی دنج و خاص در خانه خود داشته باشید. بازسازی باید برای بالکن یک آپارتمان بزرگ، یک خانه مسکونی و یک آپارتمان کوچک انجام شود. در حالی که تمام تراس ها باید بعد از مدتی بازسازی شوند، این کارها برای مقاوم سازی انجام می شود و تاثیر زیادی بر ظاهر بالکن دارد. مصالح و تجهیزات مورد استفاده برای بازسازی بالکن ها باید از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار باشد که بسته به اقلیم منطقه ای که مجتمع مسکونی در آن قرار دارد تعیین می شود. طراحی بالکن نیز باید با دکوراسیون مجتمع مسکونی مطابقت داشته باشد. برای بازسازی دکوراسیون تراس می توانید از این موارد استفاده کنید، لیست قیمت بازسازی بالکن به شرح زیر است، لازم به ذکر است این قیمت ها به ریال و به ازای هر متر مربع می باشد.

کف‌پوش

چمن مصنوعی، طراحی بالکن در بازسازی منزل در تهران

دیوارپوش

هنگام بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) مسکونی می توان از آجرهای روکش مخصوص برای ایجاد تغییرات در فضای بالکن، ساخت قالب برای قرار دادن گلدان و یا قرار دادن چراغ، کمد یا کابینت برای قرار دادن وسایل اضافی استفاده کرد. از دیوار سبز برای پوشش دیوار نیز می توان استفاده کرد. دیوار سبز در اندازه های مختلف موجود است. این دیوارها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که آب و مواد معدنی لازم برای گل ها و گیاهان را تامین کنند. در نتیجه تقریباً در تمام طول سال سبز هستند.

نرده

در بازسازی خانه نرده ها هم نقش محافظ دارند و هم نقش تزیینی به همین دلیل برای ساخت آنها از مدل ها و مصالح مختلفی مانند چوب، آهن، فرفورژه، شیشه و … استفاده می شود.

گلدان

به غیر از استفاده از گلدان در دیوارپوش های سبز یا روی قاب عکس، گلدان های روی نرده را می توان در بازسازی منزل در تهران نیز استفاده کرد.

سایه‌بان و مبلمان که بر اساس اندازه تراس و نیاز و سلیقه شما انتخاب می‌شوند.

اگر پروژه شما بازسازی یک مجتمع مسکونی است و به همین دلیل بالکن آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) منظره ای از ساختمان های دیگر دارد یا منظره ای زیبا در مقابل شما دارد، می توانید با نصب شیشه، پرده یا دیوارهای غیر شفاف، نمای آن را بپوشانید. .

بازسازی آپارتمان با هزینه کم

ما تمام موارد مربوط به بازسازی آپارتمان در(تهران،شمال تهران،منطقه یک) را ذکر کرده ایم، اما اگر بخواهیم بازسازی را سریعتر و ارزانتر انجام دهیم، می توانیم از این موارد استفاده کنیم:

 1. دیوار
 • نقاشی و رنگ کردن،
 • شیشه تزئینی،
 • سنگ‌های دکوراتیو
 • کاغذ دیواری،
 • استفاده از پوستر،
 • شیشه تزئینی،
 • انواع دیوارپوش (دیوارپوش چوبی، دیوارپوش چرمی، دیوارپوش سه‌بعدی، دیوارپوش سنگی و…).
 1. سقف
 • نقاشی،
 • گچ‌بری،
 • آینه‌کاری،
 • کناف و سقف کاذب،
 • لامپ‌های هالوژن،
 • استفاده از نور مخفی و… .

 

 1. کفپوش
 • پارکت چوبی،
 • پارکت لمینت،
 • سرامیک،
 • انواع موکت